» » Не приємні ситуації на дорозі та як з ними боротися без наслідків

Не приємні ситуації на дорозі та як з ними боротися без наслідків

Не будемо говорити, що кожен, але дуже багато водіїв потрапляли в критичну аварійну ситуацію на дорозі, і не всі змогли без втрат і наслідків уникнути її. Розглянемо найбільш часті ситуації, де швидкість реакції, холоднокровність, логічне мислення і багато інших чинників допомогли впоратися з нею з гідністю.
 
 

Якщо заклинило педаль газу


Якщо в дорозі педаль газу, раптом заклинило;

   
-Озирніться, чи немає попереду машини, що йде;
   
-Переведіть положення важіль в положення - нейтральна передача;
    -
Вимкніть запалювання повністю, але так, щоб кермо не спіймав клин;
    -
Вичавіть педаль гальма;
   
-Швидше скрутіть до узбіччя;

Це правильний порядок дій, які потрібно зробити в такій ситуації. Віддихавшись, спробуйте з'ясувати, яка причина несправності, педаль може просто зачепитися за килимок на підлозі авто. Якщо причина криється не в цьому, значить винен акселератор. Може вийде так, що його деталі, або затиснуло, або вони застрягли. Трохи масла, взятого зі щупа, яким перевіряється рівень моторного масла в двигуні, може вирішити проблему. Якщо справа все-таки ні в тому, ні в іншому, і ви не можете визначити поломку, потрібно викликати евакуатор і відправити його на стоянку для подальшого ремонту.

Відмова гальмівної системи


Якщо у вас різко пропали гальма, і при натисканні ніяк не реагують;

    -
Увімкніть фари і «аварійку»;
   
-Послідовно, не сіпаючись, почніть переходити на знижені передачі;
   
-Скористайтеся стоянковим гальмом, але не фіксуйте його, щоб якщо машину почне заносити, ви зможете легко його опустити;

Якщо до машини, що йде попереду, відстані зовсім немає, різко посігнальте, якщо зупинитися не вдається, поверніть на узбіччя, навіть в кювет, але тільки не в лоб. Якщо перед вами обрив, скористайтеся крайнім заходом; вимикайте запалювання та ввімкніть першу швидкість, автомобіль різко затихне і клюне носом, але зупиниться. Пошкодження коробки передач, мала плата за можливість залишитися живим і здоровим. Якщо ж гальма відмовили на крутому повороті, гасіть швидкість придорожніми кущами, а якщо з боків сніжна пустку, сміливо пірнайте в замет.

Відкриття капота рідкість, але трапляється


Якщо він відкрився, навіть злякавшись, постарайтеся не гальмувати різко, відразу вмикайте «аварійку», виглядаючи у вікно водійських дверей, і використовуючи дорожню розмітку, як орієнтир, почніть пригальмовувати і потихеньку звертайте до узбіччя.
 
 

Лопнуло колесо


Тільки не гальмуйте різко, якщо при русі автомобіля, лопнуло колесо, машину занесе, і вона перекинеться.

   
-Тримайте кермо дуже міцно так, щоб автомобіль не ухилявся з прямої траєкторії;
   
-Відпустіть педаль газу;
   
-Перейдіть на знижені передачі;
   
-Натискайте на гальмо тільки тоді, коли машина значно знизила швидкість;

Описані ситуації далеко не всі приклади аварійної ситуації на дорозі, кожна індивідуальна і вимагає всього майстерності, яка тільки є у водія. А новачкам можна порадити, не шкодувати грошей і пройти навчання в школі контраварійного водіння. Безпека самого  себе та інших учасників руху важливіше.