Як не попастися на брехні?

Ситуації, коли від обману залежить ваша доля, трапляються з кожним. Тому заради «Брехні в порятунок» і лише даються ці поради.

Справа тут не в особових реакціях, можна перед подібною бесідою з\’їсти деяку дозу заспокійливого і викладати з «примороженою» мімікою.

Найчастіше брехунів-дилетантів видає мова. Особливо коли доводитися імпровізувати тому, що брехня яскравіша за правду і часто містить зайві слова. Тому коли ви говорите, що ненадовго виходили, наприклад, випити кави, не вживайте оборотів кшталт «викроїв хвилину, щоб отримати ковток кофеїну». Відповідайте на питання коротко і дружелюбно — і ніхто не подумає, що ви плетете небилиці. А краще взагалі не складати, а переказати реальні події, що сталися з вами не в звітний день, а раніше. Ви брешете, що були на діловій вечері? Згадуйте його в подробицях, але той, який був півроку тому.

Не думайте, що вивчена як вірш легенда, вас врятує. Навпаки, якщо ваш співрозмовник усвідомлює, що ви повторюєте фрази «як попка» без всяких затримок і пауз, він відразу зрозуміє, що ви брешете. Але на ходу імпровізувати заняття небезпечне. Видавайте інформацію порціями, чекаючи уточнюючих питань. Якщо їх не задають, не розповідайте залишився шматок, у справі обману головне, щоб залишилися деталі.

Колективну брехню розплутати простіше індивідуальної … Якщо вам потрібно залучити друзів до створення алібі, прослідкуйте, щоб ваша історія збігалася тільки в загальних рисах. Адже у кожної людини сприйняття ситуації — індивідуально і якщо всі заладили одне і те ж, це завжди насторожує.