Яке моторне масло краще заливати в авто

Для будь-якого автовласника дуже важливо зберігати свій автомобіль на ходу якомога довше. Навіть новачок-автолюбитель розуміє, що термін життя залізного коня залежить від добре змазаних деталей. Давайте ж спробуємо розібратися, які масла стануть вашими помічниками, а від яких краще відмовитися.

Вибираючи машинне масло слід уважно вивчити його основні характеристики. Перше і найголовніше, це в\’язкість машинного масла. Цей показник буде змінюватися при підвищенні або зниженні температури. Головне, щоб, при більш низьких температурах масло зберігало допустиму в\’язкість, без проблем здійснюючи холодний пуск двигуна.

Другий показник, це індекс в\’язкості. Його неможливо виміряти, тому, що залежить він від коливань температури. Його високий показник, говорить про широкий температурний інтервал, в якому масло, забезпечує безперервну роботу двигуна. Так само варто приділити увагу наявності в маслі легкозакипаючої фракціям і випаровуваності під час роботи. Всі ці показники ви знайдете на етикетці під назвою температурний спалах. Масло з показником 22,5 ° С буде витрачатися менше, а його ефективність не зменшується при низьких температурах. Тому радимо дотримуватися цієї величини.

Важливий показник, температура застигання. Особливо, на нього звертають увагу автовласників, які проживають в
регіонах, де переважає холодна температура, температура застигання, це
той показник, при якому масло повністю втрачає свою рухливість.

Кислотне число (TAN), чим менше, тим краще. Чим більше його показник, тим більше в олії міститься продуктів окислення.

Лужне число (TBN) вкаже вам на здатність масла впоратися з шкідливими кислотами і здатністю протистояти їх накопиченню. Мінімальний показник свідчить про невелику кількість присадок в маслі. Більшість моторних масел, призначених для бензинових двигунів мають
значення, рівні 8-9 одиницям, у дизельних двигунів такий показник,
приблизно 11-14 одиниць.

Вибирайте масло правильно! Вдачі на дорогах!