Проблеми з гальмами в ВАЗ 2115 — причини та ремонт своїми руками

Щоб
усунути ці неполадки, необхідно для початку усвідомити, що гальмівна
система автомобіля ВАЗ-2115 відрізняється досить високою ефективністю.
Одним з її складових є вакуумний підсилювач. У разі, коли Ви починаєте відзначати зниження ефективності гальмування
автомобіля, або коли Вашого залізного друга починає заносити під час
натискання на гальма, то це є сигналом того, що гальмівна система
потребує термінової перевірки.

Отже, в якій послідовності необхідно перевіряти гальмівну систему автомобіля ВАЗ-2115?

1. Причина, по якій знижується ефективність гальмування, може йти своїм корінням в незадовільну роботу вакуумного підсилювача. Для того щоб провести його експрес-перевірку, вам необхідно кілька разів натиснути на педаль гальма при незаведенном моторі. Таким чином, знімається розрядження в підсилювачі. Після цього, продовжуючи утримувати педаль в такому положенні, необхідно запустити двигун автомобіля. У разі, коли після запуску мотора педаль гальма трохи опускається
вниз, то можна зробити висновок, що вакуумний підсилювач знаходиться в
справному стані.

2.
У разі, коли педаль залишається нерухомою, необхідно перевірити
цілісність і надійність кріплення шланга, який служить сполучним
елементом між вакуумним підсилювачем і випускним трубопроводом двигуна.
Несправний шланг необхідно обов\’язково замінити новим, або по можливості відремонтувати наявний. Якщо шланг знаходиться в справному стані, то необхідно поставити новий вакуумний підсилювач.

Якщо в процесі гальмування автомобіля відзначається наявність биття і
пульсацій педалі гальма, то це говорить про те, що необхідно обов\’язково
перевірити, в якому стані знаходяться передні дискові гальмівні
механізми.

3. Необхідно встановити машину на домкрат, і знявши переднє колесо, уважно оглянути гальмівний диск. Варто відзначити, що гальмівний диск повинен мати товщину не менше 10,8 мм. Сама поверхня диска з обох сторін повинна бути гладкою і рівнею. Якщо диск вражений іржею, то необхідно провести зачистку робочої поверхні, використовуючи дрібне наждачне полотно. Коли така процедура не ефективна, то диски потрібно буде віддати в сервіс для шліфування або придбати нові.

4. Перевірити, чи рухливі гальмівні колодки. Для цієї мети необхідно, скориставшись викруткою, відвести колодки від гальмівного диска. У разі, коли колодки неможливо розвести, то це говорить про те, що поршень в гальмівному циліндрі заклинило.

5. Для того щоб відрегулювати гальмо стоянки, необхідно його важіль підняти на 4-5 клацань вгору. Розташувавшись під автомобілем, потрібно послабити контргайку натягача, і скориставшись регулювальної гайкою, натягнути трос.

Як
бачите, зробити перевірку гальмівної системи автомобіля ВАЗ-2115 зовсім
не складно, і впоратися з цим може навіть рядовий автолюбитель.
А на останок дозвольте дати Вам корисну пораду. Після проведення регулювання необхідно обов\’язково перевірити, наскільки вільно відбувається обертання задніх коліс. У разі, коли колеса туго обертаються, то необхідно відпустити регулювальну гайку і зафіксувати її за допомогою контргайки.