Що слід знати про перевезення багажу в літаку?

Перевезення речей в літаку на даний момент відіграє досить важливу роль. Багато беруть із собою в поїздку дуже великі сумки й валізи. Але варто розуміти, в авіакомпаніях є свої певні нюанси і фактори, пов\’язані з перевезенням речей. І забувати про них не слід.

Який багаж можна перевозити?

Практично кожен пасажир, вік яких більше двох років, може перевозити особистий багаж. Вага речей при цьому не повинна перевищувати десяти кілограм. Але деякі компанії здатні збільшити вагу і до 20 кілограм.

Цей показник багато в чому залежить безпосередньо від обраної авіакомпанії. До кожного багажу буде кріпитися спеціальна бирка з номером, і після цього за безпеку речей відповідатиме обрана вами організація.

Речі, які пасажир прагне взяти з собою в салон, називатимуться ручною поклажею. Вона не повинна важити більше п\’яти кілограм, а розміри не повинні перевищувати 115 см. У даному випадку перевезення буде безкоштовним.

До ручної поклажі не відносяться такі речі, як букет квітів, тростина, дамська сумочка, папка, люлька і т.п. При виборі певної авіакомпанії слід уточнити більш детальну інформацію, яка стосується багажу.

За який багаж доведеться заплатити?

{PAGEBREAK}

Додаткова оплата потрібна в тому випадку, якщо буде здійснюватися перевезення великого багажу. До нього відносяться ті речі, які перевищують 32 кілограм або 203 сантиметрів. Оплачувати перевезення необхідно за спеціальними тарифами, які діють у певній авіакомпанії.

Крім того, краще всього заздалегідь визначити, чи є вільне місце для речей, і в разі позитивної відповіді забронювати його. У тому випадку, якщо цього зроблено не буде, то з великою часткою ймовірності в перевезенні речей можуть відмовити через відсутність вільних місць.

До наднормативного багажу слід віднести наступні речі:

— Телевізор;
— Відео та аудіо пристрої;
— Техніка побутового призначення;
— Транспортні засоби;
— Посилки, вага яких перевищує п\’ять кілограм;
— Саджанці.

Додаткова оплата потрібна в перевезенні цінних речей. Але все-таки варто розуміти, що не слід здавати дорогоцінні речі в багаж.

Які обмеження існують?

В авіакомпаніях діють певні обмеження на ввезення деяких рослин, насіння, фруктів, саджанців, овочів і т.п. Тому необхідно заздалегідь ознайомитися зі списком можливих обмежень в тій організації, послугами якої було вирішено скористатися.

Якщо ви зважилися на перевезення будь-якої рідини, то потрібно заздалегідь поцікавитися в авіакомпаніях про наявність заборон. У кожній окремій організації в цьому питанні є свої обмеження. Крім того, багато що залежатиме від тієї країни, яку було вирішено відвідати.
{PAGEBREAK}
Зазвичай, перевозити можна рідину в тих ємностях, обсяг яких не більше 100 мілілітрів. При цьому їх необхідно досить ретельно упакувати в прозорий пакет. У тому випадку, якщо обсяг ємності не відповідає, то вантаж можуть заборонити перевозити навіть в тій ситуації, коли бутель заповнений не повністю.

Обов\’язково слід упаковувати такі речі, як напої, сиропи, йогурти, дезодоранти, масла і т.д. Упаковці не підлягають тверді речовини, бутерброди, шоколадна паста тощо. До виключень можна віднести дитячі продукти харчування та різноманітні медикаменти, які здатні потурбуватися під час польоту. Їх також упаковувати не обов\’язково.

Підводячи підсумок, можна сказати, що необхідно з усіх важливих питань розмовляти безпосередньо з тією авіакомпанією, послугами якої було вирішено скористатися. Тільки в такій ситуації можна уникнути неприємностей, пов\’язаних з перевезенням речей.