Як не застудитися під час відпочинку?

Під час відпочинку на курорті можна отримати не тільки радісні емоції. Досить часто відпочиваючі починають хворіти. До того ж не варто забувати про таке явище, як акліматизація. У перші дні організм починає тільки звикати до тих умов, в яких опинився. Тому необхідно дуже уважно поставитися до стану свого здоров\’я.

Що може загрожувати здоров\’ю під час відпустки?

Варто розглянути більш докладно ті захворювання, які можуть виникнути під час вашої відпустки.

По-перше, застуда. Навіть у жаркі і сонячні дні організм здатний застудитися. Це буде супроводжуватися такими симптомами, як нежить, біль у голові, слабкість у всьому тілі і відчуття дискомфорту, яке виникає в горлі.

При даному захворюванні варто звернути свою увагу на наступні фактори:
{PAGEBREAK}
1. Нервова система. Перевантаження, які відчуваються при польоті, стрес через попадання в нові умови можуть стати причинами виникнення нервозності, яка приведе до ослаблення організму і, відповідно, до появи інфікування.
2. Контакти. У тому випадку, якщо у вас досить багато контактів, то і ймовірність інфікування буде дуже високою. Через це слід обмежувати коло знайомств або в тому випадку, якщо ваш організм має схильність до захворювань.

По-друге, причинами захворювання може також виступити засмага. У порівнянні з курортними країнами, в Україні не надто багато сонячних променів. Крім цього, в тропічному кліматі зовсім інша вологість. Все це здатне підірвати захисні здібності організму і піддати його ризику інфікування.

По-третє, в абсолютно нових умовах для свого організму не треба занадто сильно налягати на міцні напої, оскільки алкоголь володіє негативним впливом, який тільки посилюється в період акліматизації.

По-четверте, гастрономічні новинки здатні викликати абсолютно не ту реакцію організму, яка очікується. Природно, спробувати нові страви — завжди полювання. Але не варто відразу ж по приїзду йти в ресторан і замовляти екзотичну їжу і різноманітні делікатеси.

Що робити для того, щоб знизити ймовірність інфікування?

Для того щоб не захворіти, варто уважно поставитися до наступних рекомендацій:

1. Варто починати приймати вітамінний комплекс, починаючи за тиждень до вильоту в іншу країну. У цьому випадку оптимальний баланс речовин буде знаходитися на високому рівні і, відповідно, ймовірність інфікування значно зменшиться.

2. Необхідно урізноманітнити меню, додавши в нього овочі та фрукти. Вони здатні доставити організму всі необхідні живильні засоби, за допомогою яких імунний захист буде значно вдосконалений.
{PAGEBREAK}
3. Слід приділити належну увагу своєму сну. У тому випадку, якщо вам постійно хочеться спати, то варто виділити кілька годин для того, щоб організм отримав необхідний час для відпочинку. Сон відіграє велику роль, саме тому про нього забувати не варто.

4. Варто відмовитися від чаю, міцних напоїв і кави.

5. Пам\’ятайте, що в добу потрібно випивати приблизно два літри мінеральної не газованої води. Ця норма без урахування соку, чаю та інших різноманітних напоїв. Тому під час свого відпочинку слід підтримувати водний баланс на належному рівні.

6. Необхідно остерігатися кондиціонерів. Тіло під палючими променями має властивість нагріватися. І в результаті всього цього зникає відчуття того, що ви застуджуєтеся. Пам\’ятайте, що в жарку погоду ймовірність появи захворювання набагато вище.

У тому випадку, якщо ви вирішили вирватися на курорт і відпочити від робочої метушні, то варто ретельно вивчити всі вищеперелічені рекомендації. Якщо ви будете стежити за своїм здоров\’ям, то і відпустка принесе куди більше радості.