Як з\’їздити за кордон без турагенства?

Відпочинок за кордоном набирає все більшої популярності, причому туристичний потік абсолютно не залежить від сезону. Затребувані, як екскурсійні програми, так і пляжні, і гірськолижні курорти. Найчастіше бажаючі відпочити звертаються за допомогою до спеціалізованих турфірм і агентствам.

Придбання повного пакету послуг стає запорукою безпечного відпочинку, особливо в освоєнні нових місць і країн. Комплексний підхід у питанні відпочинку зручний. Адже він пропонує ретельно продуману програму туру, вибір місця проживання бажаної класифікації, до того ж маршрут, транспорт і доставка до місця призначення стає турботою туроператора. Все, що залишається — це оплатити зазначені послуги і насолоджуватися відпочинком.
{PAGEBREAK}
Але сьогодні багатьом людям хочеться зануритися в колоритний відпочинок самостійно. Адже так можна самому вибрати місце, скласти індивідуальний маршрут, графік, і до того ж не витрачатися на не цікаві об\’єкти і речі. Така свобода дає додатковий бонус у пересуванні та часі перебування в тому чи іншому місці.

У цьому є свої позитивні сторони, хоча існує і зворотна сторона медалі. Вся відповідальність за подорож і його наслідки повністю лягатиме на плечі туриста, який ризикнув обійтися без послуг туроператора. Ця стаття підкаже, як з\’їздити за кордон без турагентства і при цьому отримати масу задоволення і не потрапити в неприємні ситуації.

Документи

Якщо рішення відправиться в подорож прийнято, бажане місце відвідин визначено, почнемо! Почнемо з найголовнішого і заморочливого. Вирушаючи за кордон самостійно, першочергово, що потрібно вирішити — це питання дозволу, тобто візи, і закордонного паспорта.

Почніть з закордонного паспорта, оскільки отримання його пов\’язано з паперовою тяганиною, чергами і витратами часу. Наступним кроком буде відкриття візи. Дізнайтеся, яка віза необхідна для в\’їзду в обрану Вами країну.

Для поїздки в Європу потрібно відкрити шенгенську візу. Для цього зовсім необов\’язково звертатися в турагентство. Тут також доведеться побігати. Зібрати необхідні документи, список яких можна дізнатися на офіційному сайті в інтернеті. Для кожної країни він свій.

Після того, як всі документи будуть зібрані, їх потрібно віднести у візовий центр тієї країни, яку хочете відвідати. Якщо такого немає, тоді існують посольства цих країн. Найчастіше вони відкриті у великих містах. Тому будьте готові поїхати в обласне місто.

Якщо ж їхати немає можливості, документи відправляються рекомендованою поштою. Зверніть увагу, що візи теж бувають різними. Існує безліч додаткових параметрів. Так Ви можете самі вибирати тривалість перебування та інші особливості поїздки. Враховуйте, що Вашу заявку на отримання візи можуть розглядати пару днів, а можуть і пару тижнів.

Транспорт
{PAGEBREAK}
Коли Ви отримаєте закордонний паспорт і відкриєте візу, можна переходити до більш приємних моментів. Саме час детально розпланувати поїздку. Для початку визначтеся зі способом доставки в пункт призначення.

Розгляньте безліч варіантів: квитки на літак, види транспорту, яким будете добиратися від аеропорту до потрібного населеного пункту. Величезна мережа Інтернет відшукає відповіді на Ваші запитання і навіть підкаже приблизні ціни досліджуваних послуг.

На купівлі квитків самостійно можна істотно заощадити.

Турфірма за всі Ваші пересування візьме крім ціни переїзду або перельоту, ще й свої націнки. Придбання квитків безпосередньо на вокзалі, вбереже Ваш гаманець від додаткових витрат.

Проживання

Тепер, коли документи готові, переїзди і перельоти сплановані і квитки заброньовані, займіться визначенням місця тимчасового проживання. Заглянувши в Інтернет можна докладно вивчити і порівняти ціни, ознайомитися з умовами та послугами. І, звичайно ж, вибираючи і бронюючи готель самостійно, Ви в черговий раз вбережете себе від зайвих витрат на послуги турагентства.

Так само, якщо ви визначилися з містом, можна розглянути варіант житла в приватному будинку. У курортних містах ці послуги також представлені в мережі Інтернет. Оселившись самостійно у місцевих жителів, Ви отримуєте можливість не залежати від готельного режиму. Тут Ви самі собі хазяїн, хоча і домашні клопоти знову ляжуть на Ваші плечі.

Пам\’ятки

І найприємнішим моментом є планування самого відпочинку. Ознайомтеся зі знаменитими місцями, виберіть ті, які дуже хочете відвідати, перегляньте екскурсії в найближчі місця. Враховуйте, що поїздки з екскурсійними групами так само потрясуть Вашу кишеню.

Набагато дешевше самостійно подорожувати по цікавих місцях на місцевому транспорті. Використовуючи такий варіант пересування, Ви, вкотре, отримаєте повну свободу. Там, де більше сподобається — безперешкодно зможете затриматися, а в місцях які не цікаві, можете не затримуватися, або навіть не зупинятися.

Тепер ви знаєте, як можна самостійно відпочити за кордоном, не звертаючись за допомогою в турагентство. Передчуваючи запаморочливу відпустку, Ви отримаєте можливість зайвий раз дізнатися про ті місця, які Вам належить відвідати. І хоч самостійна поїздка вимагає більшої витрати часу, зате значно вбереже гаманець. У цьому питанні головне серйозно підійти до кожного описаного вище кроку і правильно зібрати необхідні документи та інформацію.