Як подорожувати з тваринами?

Поїздки можуть бути пов\’язані з найрізноманітнішими і найнесподіванішими явищами. До одного з таких можна сміливо зараховувати і подорож з домашнім улюбленцем. Є безліч об\’єктивних і суб\’єктивних причин, за якими так чи інакше, доводиться брати з собою у відпустку свого вихованця. Комусь справді не з ким його залишити, а хтось, просто і дня не уявляє без того, щоб не взяти на руки улюблену тварину. Так чи інакше, в обох випадках результат один — їхати в подорож доводиться з чотириногим другом, така поїздка не буде простою, і вимагає виконання низки встановлених правил, норм і рекомендацій, мова про які піде нижче.

За чинним законодавством, тварині потрібен цілий пакет документів. Головний з яких — ветеринарний паспорт. Крім цього, на території всіх країн діє норма, згідно з якою, всі собаки підлягають обов\’язковій реєстрації та вакцинації, від сказу починаючи з 3-х місячного віку. Загалом, поїздка передбачає те, що ваш вихованець повинен бути повністю здоровий, і щеплений від основних видів вірусів, все це необхідно для отримання довідки від ветеринара. Без неї, виїзд тварини за межі країни неможливий. До речі, якщо ви прямуєте за кордон, також треба ознайомитися і з правилами ввезення майбутньої країни-перебування, щоб уникнути проблем на митниці.
{PAGEBREAK}
Це основне що стосується документів і щеплень, ну а тепер трохи про інвентар, який знадобиться в поїздці. Перше, і найнеобхідніше — валіза для тварини, бажано щоб це був пластиковий контейнер. Також під рукою повинні бути лоток, наповнювач, миска для води і їжі, ну і очевидно, що корм.

Під час поїздки забороняється випускати вихованця з рук або з контейнера. Будь-яка тварина має бути замкненою, на тлі стресу, реакція його може бути непередбачувана. Тепер що стосується безпосередньо транспорту. Якщо ви плануєте подорож залізницями, то для цього потрібно всього лише пред\’явити ветсправку і оплатити проїзд вихованця в багажних касах, вартість такого «багажу» еквівалентна 20 кг звичайного вантажу.

Ну а якщо подорож планується літаком, то в першу чергу, про це треба повідомити оператора авіаліній, потім, отримати вет. свідоцтво в спеціальній установі і дозвіл на вивезення. Важливо пам\’ятати про те, що перевозити тварин в літаку можна тільки в багажному відділенні, виключення можливо лише в тому випадку, якщо ваш улюбленець важить менше 5 кг.

І останнє, якщо вас супроводжує ваш чотириногий друг, на аеровокзал слід прибути за годину до реєстрації, щоб без метушні отримати дозвіл на транспортування тварини в авіаційній ветслужбі. Ось і всі тонкощі, які необхідно враховувати у подорожі з домашніми улюбленцями.