Як правильно встановити намет?

Ви приїхали на місце стоянки і потрібно встановити намет. Хтось вважає, що нічого важкого тут немає. До намету додається детальна інструкція. Але це не так.

Перше, на що слід звернути увагу — це місце, куди буде встановлюватися намет. Зверніть увагу на наші поради russian-vesna.ru.

1. Перш за все, місце, де ви будете встановлювати намет, повинно бути рівне. Ніяких горбів і коренів. Якщо ви вибрали місце для відпочинку, а на ньому є купини і горби, постарайтеся від них позбавитися. Приберіть з місця всі гострі сучки, інакше ви проткнете дно намету або туристичний килимок «пінку».

2. Накидайте гілок з пишним листям, щоб було м\’яко. Слід звернути увагу, чи немає поруч мурашника. Ці «трудяги зададуть вам жару», і ви не зможете спокійно відпочивати. Мурахи дуже сильно кусаються, і у вас замість відпочинку буде одна мука.
{PAGEBREAK}
3. Якщо ви вирушили в похід у гори, то там будуть місця з невеликим ухилом. Встановлюйте намет так, щоб ваші ноги знаходилися внизу, а голова — у верхній частині схилу. За ніч ви втомитеся і навіть можете скотитися по ухилу головою вниз.

4. Якщо ваш похід тривалий, то вибирайте місце рівне. Не треба ставити намет у ямі. Під час дощу, вся вода буде в цій воронці. Якщо над вашим наметом знаходиться крутий схил, то вся вода зі схилу потече в намет. Якщо ж ви все-таки встановили намет, прорийте недалеко від намету канавки, щоб вода стікала по ним. Тоді в наметі буде сухо. Але все-таки, при приїзді на місце, зверніть увагу, де буде ставитися намет.

5. Не треба ставити намет близько до багаття. Є така народна мудрість, що «намет горить зі швидкістю $ 100 в секунду. Встановлюйте намет на відстані не менше 3-4 метрів від багаття. Намагайтеся ставити намет так, щоб дим не потрапляв в намет. Інакше ви заробите собі головний біль від диму, і вам буде не до відпочинку.

6. Ставте намет подалі від води. Увечері біля води буде і сиро і прохолодно. Також, не варто ставити намет на стежці. Туристи які проходити повз вас можуть надибати на вашу палатку в темряві і у вас будуть проблеми. Вони можуть знести кріплення тенту (кілочки і натяг). До того ж, не дуже хочеться вночі вилазити з спального мішка і встановлювати намет заново.

7. Намет краще ставити так, щоб вихід був у ногах. Це треба для того, щоб вночі вам ніхто не наступив на голову. Крім цього, в голову буде дути, якщо вона буде перебувати біля виходу.