Як правильно оцінювати свою вагу за індексом маси тіла

Сьогодні реклама рясніє яскравими фотографіями неприродно худосочних жінок, на яких прагне бути схожою більша частина жіночого населення земної кулі. Однак надмірна худорба, втім, як і зайва вага негативно впливають на здоров\’я і самопочуття жінки. Проте, як правильно визначити особисто свої ідеальні «вагові рамки», ми вам сьогодні й розповімо.

КРОК 1
ЗНАЙДІТЬ ІДЕАЛЬНУ ФОРМУЛУ

Раніше вважалося, що ідеальна для жінки вага — це її зріст мінус сто. Проте сьогодні на цю формулу абсолютно не точну формулу покладатися не варто. Найадекватніші показники зможе вам дати число ІМТ — індекс маси тіла (англ. BMI — Body mass index), який оцінить кількість жиру у вашому організмі.

Розрахувати його дуже просто. Для цього масу вашого тіла в кілограмах потрібно розділити на метри росту в квадраті. Приміром, зріст дівчини 177 сантиметрів, а вага 70 кілограмів. Для початку порахуйте квадрат від зростання — 1,77Х1,77, і розділіть на отриману цифру вагу. 70 / 3,1329 = 22, 34.

КРОК 2
ОЦІНІТЬ РЕЗУЛЬТАТ

{PAGEBREAK}
Тепер пора «перевести» отримане вами число. Проте, що ваша вага в нормі і ви перебуваєте в найбезпечнішій ваговій категорії, говорить індекс маси тіла від 18,5 до 24,9. Якщо більше 30, то у вас ожиріння і треба негайно сідати на дієту, а якщо більше 40, то ще й звернутися до ендокринолога. Має сенс говорити про худорбу, нестачу ваги і необхідність звернутися до лікаря і в тому випадку, якщо ваш результат нижче 18.5.

Про надмірну вагу говорить і індекс від 25 до 29.9. Але тут окрема історія. Сідати на сувору дієту вам не треба. Просто намагайтеся більше рухатися, збалансовано харчуватися, займатися спортом і фізкультурою. У цій категорії вагу вам знижувати обов\’язково потрібно в тому випадку, якщо у вас вже є проблеми зі здоров\’ям або ви схильні факторам ризику — у вас в крові підвищений вміст холестерину, окружність вашої талії більше 101 сантиметри, ви хворієте на діабет або страждаєте від підвищеного тиску. Якщо розмір вашої талії більше, значить ваш тип фігура-яблуко, і жир у вашому організмі відкладається в районі живота, а не в стегнах як у типу фігури «груша». А це для здоров\’я куди більш небезпечно.

КРОК 3
Поміряйте зап\’ястя

Можна ще точніше визначити свою ідеальну вагу, враховуючи свою конституцію. Для початку поміряйте обхват свого зап\’ястя. Якщо його обьем13-14 сантиметрів, то ваші ідеальні значення ІМТ — від 18, 5 до 20, якщо від 14 до 16,5 см — то 21-23, а при обхваті 17-18 сантиметрів, наближайтеся до індексу 24-25.

КРОК 4
ПАМ\’ЯТАЙТЕ про виключення

В цілому, ІМТ — найточніший показник ваги, проте підходить він не для всіх. Винятками є особи 18 років і вагітні жінки. Крім того, «по ідеї» ІМТ причина зайвої ваги пов\’язана з надмірною кількістю жиру, а м\’язова маса не враховується, хоч вона по вазі і перевершує жир. Тому людям атлетичної статури, чия велика вага не пов\’язана з ризиком для здоров\’я і не є наслідком жирових накопичень, турбуватися з цього приводу теж не варто.
{PAGEBREAK}
От і всі поради з контролю для ваги, які вам необхідно знати. Пам\’ятайте, що краса — це не тільки те, «що бабуся каже», «що телевізор показує» або «те що всередині». Краса — це в першу чергу здоров\’я. Будьте здорові — і зайва вага вам не загрожує.