Як накачати м\’язи вдома?

Ми скульптори,
але замість глини у нас жива плоть.
Скульптор бере глину і розмазує,
ми ж нарощуємо кожен сантиметр
шляхом важких і наполегливих тренувань.

Арнольд Шварцнегер

В одній статті неможливо розкрити всі методики і секрети бодібілдингу, цьому присвячені цілі книги, але постараюся розкрити основні принципи і дати кілька корисних порад, за допомогою яких ви зможете накачати м\’язи вдома.

Вдома можна як починати з нуля накачувати м\’язи і покращувати фізичний стан, так і підтримувати досягнуті в тренажерному залі результати. Якщо у вас були серйозні фізичні навантаження, вкрай не рекомендується різко кидати тренування, це може негативно позначитися як на стан м\’язової маси, так і на загальний фізичний стан організму і навіть може призвести до депресій. Так що стаття буде корисна і колишнім спортсменам, які хочуть мінімально підтримати фізичний стан.

Якщо ви вирішили серйозно зайнятися збільшенням м\’язової маси бажано вдома мати штангу і гантелі а також турнік або кільця.

Для накачування — збільшення м\’язової маси, штанга і гантелі повинні бути настільки важкими, щоб ви насилу могли виконувати вправу 8-10 разів по 2-3 підходи.

Віджимання від підлоги — відмінна вправа не потребує, ніяких додаткових пристосувань. Під час віджимання працюють в основному трицепси, грудні м\’язи, дельтовидні м\’язи, а також м\’язи спини і живота. Деякі майстри карате віджимаються від підлоги по 100 разів на двох пальцях. Ви теж так можете якщо будете регулярно робити цю вправу, поступово збільшуючи кількість. 🙂

Багато новачків насилу зможуть зробити 8-12 віджимань, в перший час не перевантажуйте себе, а то вироблена в м\’язах молочна кислота буде нагадувати вам на наступний день, що ви перестаралися. Можна перший день зробити 10 віджимань по 3 підходи, другий день 11 і так далі. Багато спокійно можуть дійти до рівня 20-50 віджимань на день на протязі місяця. Вже тільки віджиманнями, ви трохи поліпшите форму тіла і загальний фізичний стан.

Вправи для черевного преса теж в основному не вимагають додаткових пристосувань. Так само як і віджимання можна почати з 10-20 повторень по 2-3 підходи, поступово доводячи цю цифру до 100. Коли ви доведете цю цифру до 100, у вас буде плоский живіт і виділений прес. Хочу відзначити що для нижнього преса, де в основному накопичуються жири, краще вправи з підняттям ніг в лежачому стані, «ножиці» і підняття ніг на турніку. Для кращої роботи верхньої частини преса, можна лежачи поставити ноги на стілець в зігнутому стані і підтягувати тулуб до ніг.

Сьогодні, коли багато працюють сидячи перед комп\’ютером і в основному ведуть сидячий спосіб життя, дуже важливо робити фізичні вправи хоча б вдома. Роблячи це регулярно протягом години, навіть по 3 рази на тиждень, ви відчуєте відчутну різницю вже через рік. А ендорфіни виробляються при фізичних навантаженнях, зроблять ваше життя щасливішим.