Даю совет — Як мотивувати себе або самомотивація?

Останнім часом я все частіше чую питання як мотивувати або самовмотивований себе. Я трішки не розумію людей (багатьом з них слід прочитати статтю про те як боротися з лінощами), які задають подібні питання, але все таки хочу відповісти на ці питання, дати корисні поради та написати хорошу статтю про самомотивацію. Купу нісенітниці вже написали і наговорили на цю тему, читаючи і слухаючи яку, спочатку буває вау ефект, але потім розумієш, що від цього ніякої користі немає.

І так почнемо з простого прикладу, наприклад, ви сидите на дивані, вдома нікого немає і ви хочете випити води. Ви повинні мотивувати себе, щоб відірвати м\’яке місце від дивана, дійти до кухні, взяти склянку, потім включити самомотивацію і візуалізацію, помедитувати і уявити собі як ви відкриваєте кран, потім тільки відкрити кран і випити води, якщо вже не минуло кілька днів і ви поки не померли від спраги. Я ж просто піду і вип\’ю води. Жага мене самомотивує і ніякої додаткової самомотивації мені не треба. 🙂

І так якщо ви поставили мету і для досягнення мети потрібно виконати певні кроки, визначте для себе, що для вас важливіше, досягнення мети, або небажання робити ці кроки. Якщо ви вирішили, що досягнення мети важливіше, але все одно не виникло бажання проробити кроки вам доведеться обдурити себе і сказати, що ви хочете проробити ці кроки, оскільки у вас є мета і вона на першому місці.

І так порада: поставте мету на перше місце і зрозумійте, що ви хочете проробити всі кроки, які необхідні для досягнення мети, оскільки ви хочете досягти поставленої мети. Ви ж хочете?

Приклад.

Я хочу вивчити добре французьку мову за 1 рік. Я вирішив, що для того щоб вивчити його, мені треба ходити до репетитора, або на курси, виконувати вправи, читати по французьки, дивитися фільми французькою. Ви думаєте я хочу ходити до репетитора, або на курси, виконувати вправи, читати по французьки, дивитися фільми французькою? Поки не хочу. Але варто мені сильно захотіти вивчити французьку і я захочу виконати всі ці дії протягом 1 року.

Можна перерахувати в один великий список, причини чому я хочу вивчити французьку (досягти мети). Але зараз я цього робити не буду. Можна 10 раз повторити, що ви хочете досягти мети. Якщо не допомагає можна повторити 100 разів в розумі. І якщо завтра я почну читати книги по французьки і т.д, і мене хтось запитає:

— Чому ти читаєш французькі книги, ходиш на уроки і робиш вправи, невже ти це все хочеш і тобі це подобається.

Я відповім:

— Звичайно хочу, я адже хочу вивчити французьку мову.

І наостанок, хочу відкрити один секрет. Сила волі і сила бажання майже одне і теж. Якщо ви думаєте, що у вас нема сили волі, треба просто збільшити силу бажання. Варто чого дуже сильно захотіти і у вас з\’являться сили, щоб це зробити (якщо звичайно бажання реальне а не зі сфери фантастики).