Як правильно бігати?

Біг можна сміливо вважати самим природним видом руху. Але правильно бігати все-таки необхідно навчитися для того, щоб він був повністю безпечний для здоров\’я, а також приносив задоволення.

Отже, яка техніка бігу вважається правильною? Слід розглянути цю процедуру більш докладно.

Правильний рух рук

У пробіжках положення рук відіграє досить велику роль. При правильній роботі рук і ноги будуть рухатися правильно. Крім того, бігати буде легше. Початківці спортсмени тримають руки в районі грудей і практично не рухають їх. Також вони можуть кидати руки вниз і базікати ними в різні боки. Не варто розмахувати руками, так як і ноги при цьому будуть рухатися не правильно.

Необхідно розслабити м\’язи плечового поясу, але руки при цьому слід тримати якомога ближче до тіла, не розкидаючи по сторонах. Зап\’ястя потрібно стиснути в кулак, але сильно напружувати їх при цьому не треба.

Руки необхідно стиснути в ліктях і тримати під гострим кутом. При русі вони повинні рухатися уздовж тулуба. Працювати руками слід енергійно.
{PAGEBREAK}
Правильне положення тулуба

Під час бігу не треба сутулитися, піднімати плечі вгору, сильно нахилятися. Все це здатне вкоротити крок, в результаті чого можна почати спотикатися. Також не слід нахиляти голову. Необхідно дивитися чітко вперед.

Тіло не повинне бути занадто сильно напружене. Всі м\’язи, які не беруть участь під час бігу, необхідно розслабити по максимуму. Крім того, не треба підстрибувати під час руху, так як енергія буде витрачатися не на біг, а на стрибки.

Правильний рух ніг

Біг завжди можна розділити на три категорії:

1. Фаза виштовхування;
2. Фаза польоту;
3. Фаза приземлення.

Бігти слід по прямій лінії, щоб не хитати стегнами і не кидати ноги з боку в бік. Приземлятися потрібно на передню область стопи. Сама нога при цьому повинна бути трохи зігнута в коліні. Після цього опускається п\’ята.

Така схема приземлення сприяє хорошій амортизації і правильному бігу. У тому випадку, якщо першою землі доторкнеться п\’ята, то можна отримати травму. До серйозних помилок також можна віднести викидання ноги вперед. Під час приземлення стопа повинна знаходитися безпосередньо під людиною, а не попереду.
{PAGEBREAK}
Після остаточного приземлення ноги, слід зігнути її в коліні, перенести вперед і знову опустити стопу на землю. У тому випадку, якщо нога стикнеться з землею раніше, ніж треба, то людина буде «човгати» по поверхні і «встромлятися» носком у землю.

Досвідчені спортсмени завжди бігають практично безшумно. Якщо під час бігу ви досить добре чуєте звук від зіткнення ніг з землею, значить щось відбувається не так, і енергія витрачається на удари об землю, а не на рух. Якщо ви хочете навчитися бігати правильно, то варто плавно переходити з одного кроку в інший, не б\’ючи при цьому по поверхні.

Не варто робити занадто довгих кроків. Краще пробувати «крокувати» частіше. Оптимальною частотою є 3 кроки за одну секунду, якщо біг відбувається на середню і довгу дистанцію. На швидкісних дистанціях кількість кроків збільшується до 4-5 в секунду. Також слід зазначити, що довжина кроку збільшується від швидкості бігу. Чим швидше ви будете бігти, тим довше буде крок. Не варто намагатися подовжувати крок за рахунок викидання ноги вперед.

Правильне дихання під час бігу

Для того щоб дихати під час бігу правильно, необхідно ознайомитися з наступними рекомендаціями:

— Дихання повинно відбуватися і через рот, і через ніс.
— Під час бігу не слід розмовляти, так як дихання буде зруйновано.
— Глибина і частота дихання багато в чому будуть залежати від швидкості бігу. Підбирати певний темп, а також глибину і частоту слід під час руху. Необхідно спробувати робити більш глибокі і швидкі вдих / видихи.
— Потрібно бути повністю сконцентрованим на тому, що ви робите.
— Якщо ви будете задихатися, то слід знизити швидкість і посилити дихання.

Важливість розминки
{PAGEBREAK}
І ще, слід знати, що перед початком бігу необхідно як слід розігріти своє тіло за допомогою розминки. Потрібно підготувати свій організм до подальшої пробіжці.

Крім того, якщо ви побіжите без додаткової розминки, то м\’язи будуть гірше сприймати навантаження і, відповідно, швидше втомлюватимуться. Тому треба ретельно розминати м\’язи, а тільки потім приступати безпосередньо до пробіжки.

Всі ці рекомендації нічого не коштуватимуть в тому випадку, якщо немає практики. Тому варто почати бігати, і з часом він почне приносити задоволення.