Як зберегти вітаміни в продуктах?

Насправді на прилавку магазина вітаміни знаходяться в повній відповідності з якісьтю, але тільки не в тій кількості, яку задумано природою. Зовсім невтішні прогнози роблять мікробіологи: вміст вітаміну — А в апельсинах, яблуках і бананах знизився на 66% з 1963 р.

У яловичині цього вітаміну взагалі немає, а в курці його кількість знизилася на 70%. Також зменшився на 85% вміст кальцію в капусті, магнію в кропі і петрушці бракує близько 35%. Тому наш організм б\’є тривогу — необхідно витягувати з продуктів максимум користі!

Приготувати смачну страву одне, інше зберегти і без того тендітні вітаміни, які норовлять зникнути.

Готуємо прості страви

Чим простіше приготована страву, тим більше в ній вітамінів. При чищенні овочів, в них руйнується порядку 17-22% вітаміну С, а при приготуванні запіканки, супу або пюре 70-80%. Незважаючи на це, яблука в компоті будуть набагато корисніші сирих. Коли ви жуєте сирі яблука, з їхньої м\’якоті виділяється фермент, що сприяє руйнуванню аскорбінової кислоти. Але при швидкому нагріванні (наприклад, коли ви запікаєте їх) фермент руйнується, а вітамін — С, залишається.
Дотримуйтесь правил
{PAGEBREAK}
При приготуванні занурювати яблука краще в киплячу воду. Коли ви доводите воду до кипіння і в ній знаходяться фрукти, то вони втрачають близько 30-35% вітамінної цінності. А при опусканні в киплячу воду вітамін — С, залишається в яблуці майже повністю. За умови, що кришка каструлі щільно закрита.

Все свіже корисно

Листові овочі краще вживати в сирому вигляді. Коли ви варите капусту, в ній руйнується близько 40% аскорбінової і 80% фолієвої кислоти. Якщо говорити про шпинат, салатах і щавлі, то ці овочі втрачають в киплячій воді близько 75% всіх своїх вітамінів. Вітамін — С, вважається швидкопсувним. Наприклад, у минулорічному яблуці його менше вдвічі, в апельсині — втричі, а в зелені його запаси зменшуються на 60% за добу.

Готуємо щодня

Після приготування ніколи не залишайте супи на плиті. Протримавши суп близько трьох годин у теплому місці, з його складу втрачається близько 35% всіх вітамінів. Після перебування супу на плиті протягом 6 годин від вітамінів не залишається і сліду.

Їжу краще готувати щодня і забудьте про глобальне приготуванні на тиждень. При кожному розігріванні супу вміст вітамінів групи В в ньому зменшується на третину.

Вибирайте правильний посуд

Для того щоб ваша їжа була смачніша, а вітаміни зберігалися довше потрібно вибрати правильний посуд. Кращий варіант — це нержавійка і вогнетривке скло з тефлоном. Запам\’ятайте — навіть при невеликому попаданні крізь тріщини в емалі міді, цинку або свинцю, наноситься непоправний удар по вітамінам.

Дотримуйтесь цих п\’ять простих правил, і ви збережете більше вітамінів, а ваша їжа буде смачніше і корисніше.