Як правильно віджиматися?

Віджимання від підлоги сприяє активному розвитку трьох груп м\’язів — грудних, трицепсів, дельтовидних. Крім того, досить сильно напружується прес. Слід зазначити, що під час виконання даної вправи задіюється просто величезна кількість м\’язів, які знаходяться в статичному режимі. Спина, ноги, абсолютно всі м\’язи преса, міжреберні м\’язи — всі вони працюють над утриманням положення тіла.

У чому користь віджимань?

— Дана вправа зміцнює плечовий пояс і прес.
— Віджимання допомагають розвивати витривалість і силу.
— Вони сприяють розвитку швидкісних і силових якостей, а також спритності.
— Розвивають грудні м\’язи, трицепси, м\’язи преса і передньої дельти плеча.
— Виконувати віджимання можна практично в будь-якому місці.

Кому корисні віджимання?

{PAGEBREAK}

Для дівчат віджимання представляють досить важке заняття. Тому їм краще скористатися полегшеними варіантами. Але в тому випадку, якщо дівчина спортивна, то їй рекомендується віджиматися з широко розставленими руками. Це може допомогти поліпшити форму і тонус грудей.

Якщо чоловік займається силовими видами спорту, то віджимання йому необхідні більше в якості розминки і зарядки. Слід зазначити, що віджимання використовуються в багатьох різновидах спорту. У тому випадку, якщо ви не ходите в спортзал, то віджимання і інші гімнастичні вправи є відмінним способом для утримання свого тіла у відмінній формі.

Основні віджимання від підлоги

Відрізняються такі базові види віджимань:

1. Віджимання, виконувані з широкою розстановкою рук. Вони необхідні для грудних м\’язів. Руки слід ставити досить широко, лікті при цьому треба направляти в сторони. У тому випадку, якщо упор зробити на долоні, то пальці слід направити вперед. При упорі на кулаки, пальці треба повернути назад. Ноги є можливість поставити як зручно, тільки не ширше плечей. При виконанні вправ необхідно згинати руки так, щоб вони прямували в сторони. Руки випрямляти необхідно після того, як груди доторкнуться до поверхні. Посилений варіант віджимання — це встановленны ніг на лаву, полегшений — встановлення рук на лаву.

2. Віджимання з середньою розстановкою рук. Необхідні для трицепса. Руки слід поставити на ширину плечей. При цьому лікті необхідно направляти вздовж тіла. Якщо наголос робиться на долоні, то пальці треба направляти вперед. При упорі на кулаки, пальці треба повертати всередину. Ноги не треба розташовувати ширше плечей. Під час віджимання, лікті рухаються уздовж боку назад. Опускатися необхідно до торкання поверхні. Посилені і полегшені варіанти точно такі ж, як у першому пункті.
{PAGEBREAK}
3. Віджимання з вузькою розстановкою рук, необхідні для трицепсів. В даному випадку наголос робиться тільки на долоні. Їх потрібно поставити разом, направивши пальці вперед. Упирати в підлогу потрібно на рівні грудей. Ноги необхідно розставити по ширині плечей. Лікті при згинанні повинні йти вздовж тіла назад і трохи в сторони. Опускати груди слід на долоні.

4. Віджимання, які робляться на одній руці. Ноги слід поставити дуже широко, руки необхідно ставити ширше плечей. Прибравши одну руку за спину, можна триматися в прийнятому положенні за рахунок широко розставлених ніг. Лікоть потрібно згинати в сторону. При виконанні вправи грудьми треба торкатися поверхні. Плечі необхідно намагатися тримати паралельно поверхні. При виконанні прокачуються м\’язи грудей і трицепси. Щоб утримуватися в первісному положенні, необхідно володіти достатньо сильним пресом.

Існує багато всіляких різновидів віджимань і всі їх не перелічити. Ті віджимання, які були розглянуті в даному огляді, є базовими.

Якщо ви хочете володіти хорошою фізичною формою, то слід виділити час для виконання віджимань. Часу на це багато не потрібно, а користь очевидна.