Які травми можна отримати при заняттях спортом?

Як не дивно, але за певних умов заняття спортом можуть не тільки допомогти, але й нашкодити вашому здоров\’ю. Варто сказати про одні з найпоширеніших травм в сучасних видах спорту, від яких страждають по більшому рахунку більшість професійних спортсменів. Думаю не варто замовчувати про це, щоб потім не було ніяких «несподіванок».

«Лікоть тенісиста» (мікротравми в області ліктьового суглоба). Зустрічається майже у 50% тенісистів, а також у бейсболістів, гравців у гольф, професіоналів в армрестлінгу.

Причини: тривала одноманітна навантаженість на м\’язи та сухожилля, які згинають і розгинають руку в лікті.
Наслідки: мученик спорту відчуває біль, коли розгинає середній палець, стискає кулак, бере в руку будь-який предмет — ракетку, зубну щітку, вилку.
Типова жертва: американський тенісист Тодд Мартін. Через регулярні болі в лікті він не зміг грати на повну силу. Його вище досягнення — 4-я позиція у світовому рейтингу. Хоча за фізичними даними Тодд міг би скласти конкуренцію Роже Федереру.

«Травму ахілла» (пошкодження ахіллового або сухожилля п\’яти). Ахілл — хворе місце майже всієї еліти світового тенісу, футболу, баскетболу, легкої атлетики.

Причини: різкі рухи на жорсткому покритті, занадто вільне взуття, неправильна постановка стопи.
Наслідки: атлет насилу ходить, не може спертися на всю стопу.
Типова жертва: всім відомий півзахисник італійського «Мілана» і гравець збірної Англії Девід Бекхем. Сухожилля п\’яти Девід порвав ще в березні. І хоча операція пройшла успішно, екс-капітан збірної Англії все-таки не встиг повністю прийти в норму до чемпіонату світу 2010 у ПАР, який міг би стати четвертим у кар\’єрі 35-річного Бекхема. Але в Південну Африку зірковий футболіст поїхав, але вже не футболістом, а просто глядачем, щоб підтримати свою команду і допомогти просуванню заявки Англії на проведення ЧС 2018 року.

«КОЛІНО Бігун» (травма, при якій збільшується тертя колінної чашечки про стегновій кістці). Цією травмою страждає майже кожна людина, провідний активний спосіб життя. У групі ризику — ті, хто займаються бігом, велосипедисти, плавці, футболісти, баскетболісти, волейболісти, хокеїсти, любителі степ-аеробіки.

Причина: надмірні навантаження на хрящ під колінної чашечкою. Через нерівномірне стиснення хрящ поступово руйнується.
Наслідки: через біль в коліні людині важко сидіти навпочіпки, ходити вгору і вниз по сходах.
Типова жертва: російський хокеїст Павло Буре. Проблеми з колінами у Руській Ракети почалися ще з 16 років. Уже наприкінці 1990-х швидкісний і верткий форвард став проводити на операційному столі велику частину часу, навіть більше, ніж на майданчику. У 34 роки Буре втомився боротися з болем і завершив кар\’єру.

«Заморожених ПЛЕЧЕ» (часткова нерухомість плечового суглоба). З цією проблемою стикаються боксери, тенісисти, плавці, важкоатлети.
Причини: недоліковані травми плеча.
Наслідки: спортсмену навіть важко застебнути ґудзик або дістати хустку з кишені.
Типова жертва: боксер Костя Цзю. Травма плеча стала однією з причин відходу Кості з професійного спорту. Але й через шість років екс-чемпіону світу необхідно регулярно проходити курс реабілітації, щоб відновлювати рухливість плечового суглоба.

Не дивлячись на можливі наслідки не варто забувати, що у занять спортом величезна кількість плюсів, і при правильних розмірених тренуваннях без фанатизму, вам вдасться уникнути подібних травм.