Який тренажер вибрати для занять в домашніх умовах

Сьогодні все більше і більше людей замислюються про стан свого здоров\’я, яке базується на здоровому способі життя, що включає в себе в першу чергу регулярні фізичні навантаження. При щільній зайнятості більшість просто не можуть собі дозволити відвідувати спортивні зали та фітнес клуби. Залишається одне — придбання власного домашнього спортивного тренажера. Але на чому саме зупинити свій вибір, і який тренажер придбати для домашнього користування? З цим питанням стикаються більшість людей які вирішили організувати власний домашній спортзал. У цій статті даються основні рекомендації з вибору тренажера для дому.

Всі наявні в продажі тренажери, призначені для домашнього користування, можна умовно розділити на дві основні групи — це силові і кардіотренажери.Силові тренажери призначені для формування м\’язової маси всіх ділянок тіла. Як правило, такі тренажери складаються як мінімум з регулюючої лави і стійки для штанги, а далі вже залежно від комплектації.

Кардіотренажери (інша назва: аеробні тренажери) призначаються для формування витривалості, позбавлення від зайвої ваги і відновлення нормальної роботи серцево-судинної системи. До цієї категорії тренажерів відносяться велотренажери, бігові доріжки, гребні тренажери, степпери й еліптичні пристрої.

Отже, спочатку необхідно визначитися з метою придбання тренажера. В основному люди бажають скинути зайву вагу, накачати мускулатуру або просто отримати загальний оздоровчий ефект.

Потім проаналізуйте, які типи вправ вам ближче, тобто, який вид фізичної активності: ходьба, біг, їзда на велосипеді або щось інше. Ось орієнтуючись на ці ваші пристрасті, і починайте вибирати тренажер. Наприклад, якщо ви любите бігати або ходити, то варто звернути увагу на бігову доріжку. А якщо зовсім не визнаєте їзду на велосипеді, то не треба купувати велотренажер, думаючи, що звикнути до нього вам навряд чи вдасться.

Далі слід визначитися з видатковою частиною, тобто з сумою, яку ви готові витратити на дане придбання. Вартість тренажера — це досить тонке питання, адже хороший, якісний і безпечний тренажер коштує не дешево. Тут головне не переплатити за зайву комплектацію і додаткові «навороти».

Якщо ваш бюджет обмежений, то починати потрібно з головного. Придбайте, наприклад, лаву для жимів, а потім поступово гантелі, турнік, штангу. Непоганий вибір — бігова доріжка, даний тренажер підійде для будь-якого віку та напрямку занять. Багато тренажерів оснащені додатковими інформаційними функціями, такими як: вимірювачі пульсу і тиску, таймер, лічильник і багато іншого. Задайте собі питання чи потрібно вам дане устаткування і чи готові ви за нього платити, або самі будете вимірювати собі пульс, а замість таймера скористаєтеся звичайними годинниками.

Перш, ніж купувати те чи інше обладнання, поцікавтеся на яку максимальну вагу воно розраховане, і зіставте ці дані зі своїми габаритами. Не забудьте визначитися з місцем, де буде розташовуватися ваш домашній тренажер. Заздалегідь заміряйте площу, виділену під тренажер, і порівняйте її з габаритами пристрою який купується.

Ну, і на закінчення необхідно відзначити, що сучасні тренажери часто є досить складними технічними пристроями, і тому на них поширюються гарантійні зобов\’язання строком, як мінімум на 1 рік.