Психологічне здоров\’я жінки: як уникнути тиску і маніпуляцій людей і бути вільною

Жінка виглядає так, як вона себе почуває, а відчуває вона себе в залежності від багатьох обставин і чинників. Важко почувати себе добре, перебуваючи під тиском інших людей. Мається на увазі псіхологічний тиск. Але його можна уникнути, ведучи себе певним чином.

Перш
за все, потрібно чітко визначити границі свого і чужого життя і території,
як для себе, так і для оточуючих, і чітко їм ці кордони озвучити.
І самій неухильно дотримуватися озвучених правил і меж. Якщо ви сказали, що не дозволяєте підвищувати на себе голос, то не дозволяйте, інакше ваші слова і заборони втратять силу.

Також уникайте людей і ситуацій, які тиснуть і пригнічують вас. Боротьба вимагає багато сил і часто марна і безперспективна,
найчастіше буде простіше і мудріше просто піти, уникнути даної ситуації
або зустрічі з людиною.

Ви
можете не слухати порад і слів, які вам кажуть і не робити того, що від
вас вимагають, якщо вам це не підходить або не прийнятне.
Ви вільні у своєму виборі. Як би на вас не тиснули морально і психологічно, ви можете все одно робити те, що вважаєте за потрібне ви.

Подбайте про якісний відпочинок і розслаблення. Перебуваючи постійно або періодично під тиском, тіло і душа вимагають
відпочинку і відновлення, щоб були сили протистояти, а якщо потрібно, то
і боротися.

Важливі також позитивні емоції, які будуть компенсувати негативний вплив психологічного тиску і його наслідків. Створюйте їх собі самі — займайтеся приємними речами, зустрічайтеся з приємними людьми, бувайте в красивих приємних місцях. Це додасть вам сил і міцності.

Заручіться моральною підтримкою вірних і розуміючих вас людей. Вони можуть знати про ваші проблеми, а можуть і не знати, але
неусвідомлено надавати вам підтримку, надаючи впевненості і формуючи так
званий надійний тил, на який ви зможете спертися.

Спілкуйтеся з людьми, які не тиснуть, а люблять і поважають вас, з якими ви відчуваєте свободу і легкість. Цей контраст дасть вам внутрішню гармонію, буде давати стимул залишатися вільним і не піддаватися тиску морально хворих людей.