Як збити високу температуру тіла

Багато лікарів сходяться на думці, що температура тіла до 38.5 градусів не становить серйозної небезпеки. При такій температурі рекомендується дати можливість організму самому впоратися з вірусом. Однак при підвищенні температури понад 38.5 градусів вже необхідно вживати заходів.

При
високій температурі рекомендується
негайно викликати лікаря і до його
приїзду (іноді час прибуття лікаря становить кілька годин) намагатися
збити температуру власними зусиллями.
Існує кілька доступних методів, збити високу температуру в домашніх умовах.

Дуже дієвим методом є обтирання хворого водою. Повторювати це потрібно кожні 30 хвилин. У період між обтираннями можна ставити компреси. Якщо замість води використовувати спиртовий розчин, то зниження температури відбудеться набагато швидше. Якщо вдома не знайшовся спирт, то його цілком замінить звичайна горілка.

Дієвим засобом буде звичайна клізма з відваром ромашки. Також, необхідно пам\’ятати і про температуру в приміщенні. Провітрюйте приміщення якомога частіше і підтримуйте, по можливості, низьку температуру. Ні в якому разі не накривайте хворого ковдрами і не змушуйте надягати теплий одяг.

Слідкуйте, щоб пацієнт пив багато рідини. Пити необхідно невеликими порціями, але часто. Для підвищення потовиділення необхідно пити відвар з липи. Якщо в будинку немає липи, то можна пити просту кип\’ячену теплу воду.

Дуже хорошим жарознижуючим засобом є чай з малиною. Інгредієнти, що входять до складу малинового чаю, прекрасно борються з вірусами, що прискорює процес одужання. Випивши чашку малинового чаю, рекомендується лягти під ковдру, щоб пропотіти.

Непогано борються з високою температурою свіжі фрукти і ягоди — апельсини, грейпфрути, малина, вишня. Крім понижуючого властивості, фрукти та ягоди мають різні корисні вітаміни.