Як розвинути увагу?

Якщо говорити на простій і зрозумілій мові, увага — це здатність мозку концентруватися на чому-небудь. Щодня з навколишнього світу надходить безліч сигналів, а мозок їх вибірково сприймає. Увага може бути активною і пасивною. Активна — це коли Ви самі направлено концентріруетесь на певному предметі, а пасивна — це те, що запам\’ятовується мимоволі.

З самого народження людина старається, якомога швидше вивчити світ. Малюкові весь довколишній простір шалено цікавий. Жодна деталь не промайне повз його очей. У дитинстві дуже просто все запам\’ятовувати, але з часом така здатність слабшає. Цікаво, чому це відбувається і чи можна щось з цим зробити? Як розвивати увагу?

Як і більшість інших умінь і звичок, увага може слабшати, якщо єю не користуватися і не розвивати. Щоб таке вміння не згасало і зміцнювалося, його потрібно постійно тренувати.

Щоб дізнатися, наскільки розвинена Ваша увага, існує кілька простих і дієвих способів. Наприклад, згадайте, коли сьогодні вранці виходили з під\’їзду, що Ви запам\’ятали? Хтось пройшов? Пробігла кішка або собака? Якого вони кольору? Або ж просто згадайте свій робочий кабінет. Чи можете Ви безпомилково назвати, що зараз лежить на робочому столі? Що знаходитися у дальньому, або ближньому куті? Якщо Вам вдалося правильно назвати більшість предметів, вітаємо, з Вашою увагою все відмінно. А якщо ж Ви неправильно називали предмети або плутали місця їх розташування, тоді займіться розвитком і тренуванням своєї уваги.
{PAGEBREAK}
Вправ для розвитку уваги існує багато. Всі вони засновані на здатності концентруватися на певних предметах.

Щоб вправи на розвиток уваги давали позитивні результати, необхідно створити необхідні умови: нормальний психологічний і фізичний стан; сприятливі умови роботи; комплекс з розумових і фізичних зусиль; зацікавленість у результаті.

Після того, як всі умови будуть дотримані, саме час приступити до виконання вправ.

Вправа 1
Почніть з найпростішого. Поставте перед собою годинник зі стрілками. Сконцентруйтеся на секундній стрілці і дивіться на неї не менше двох хвилин. Дивитися необхідно уважно і не відволікатися, абсолютно не відволікатися. Якщо у Вас з\’явилися інші думки або Ви переключилися на щось інше, значить, потрібно припинити вправу і відпочити хвилин 5-10, після чого знову спробувати виконати вправу.

Вправа 2
Як тільки освоїте першу, можна приступати до наступного, більш складного. Поставте годинник перед телевізором і точно так само постарайтеся сконцентруватися на секундній стрілці. Дивіться уважно протягом двох хвилин, не відриваючись на телевізор або інші предмети. Краще для цієї вправи, щоб по телевізору йшла Ваша улюблена програма або фільм.

Вправа 3
Досить результативний спосіб, за допомогою якого можна тренувати увагу в будь-який зручний час. Вправу можна виконувати, навіть перебуваючи в громадському транспорті. Подивіться на вікно. Саме «на», а не «в». Протягом декількох хвилин дивіться тільки на скло, абсолютно не звертаючи уваги на пейзаж за ним. Після декількох хвилин переведіть увагу на те, що знаходиться за вікном, і теж дивіться кілька хвилин.
{PAGEBREAK}
Вправа 4
Відмінним способом для розвитку уваги є і такий спосіб. Надрукуйте або напишіть на листку паперу послідовність з 20-25 цифр. Придивіться і скажіть, скільки тут поєднань з трьох послідовних чисел, сума яких дає 17.

Наприклад, +5971436589745537441856.

Ця вправа теж не вимагає особливої ​​підготовки, тому виконувати її можна в будь-якому місці, як тільки з\’явиться вільна хвилинка.

Вправа 5
Вже більш складна. Спробуйте уважно спостерігати спочатку за одним предметом, наприклад, за тією ж секундною стрілкою. Потім спробуйте додати ще один предмет, наприклад, лампочку в люстрі. І так, поступово збільшуйте кількість предметів. Головне чітко зуміти сконцентруватися. Ви повинні уважно контролювати обрані предмети. Якщо перестане виходити, поверніться на ту кількість предметів, з яким могли впоратися і повторіть спробу.

Вправа 6
Візьміть будь-яку незнайому фотографію або картинку. Сконцентруйтеся на ній протягом 3-5 секунд, потім заберіть її і почніть записувати на листку предмети, які запам\’яталися. Залежно від кількості правильно запам\’ятованих предметів можна оцінити стан Вашої уваги. Виконуючи вправу, намагайтеся якомога точніше запам\’ятовувати предмети і потім докладно описувати їх. Важливо все: колір, форма, кількість, розташування.

Вправа 7
Перед сном зосередьтесь і постарайтеся згадати все, що відбувається за день в найдрібніших деталях. Що Ви бачили, яке воно було, скільки разів Ви зіткнулися з цим.

Виконувати ці вправи необхідно щодня. Це не займе багато часу і в основному вони не вимагають спеціальної підготовки. Приділіть по 15-20 хвилин на день на розвиток уваги і будете собі за це дуже вдячні. Не забувайте про правильну робочу атмосфері. Намагайтеся не перевантажувати свій організм. Кожні 45-50 хвилин робіть невелику паузу в роботі. Не бійтеся, Ви не втратите багато часу. Всього 10-15 хвилин перерви в рази підніме продуктивність праці.

Крім спеціальних вправ, не нехтуйте розгадуванням кросвордів, сканвордів і різних головоломок. Це непросто посилить Вашу увагу, а й зміцнить пам\’ять і потренується розумова здібность.