Януш Корчак про виховання дітей

У вас є діти і ви ніколи не чули про Януша Корчака? Сумно. Прочитайте, що він говорить про виховання дітей.

1. Не чекай, що твоя дитина буде таким, як ти чи таким, як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього зробив. Ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той — третьому, і це незворотний закон вдячності.

3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо, що посієш, те й пожнеш.

4. Не стався до його проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, йому вона важка не менше, аніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у нього немає досвіду.

Януш Корчак про виховання дітей5. Не принижуй!

6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини — його зустрічі з дітьми. Будь уважніше до них — ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.

7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Пам\’ятай: для дитини все одно зроблено недостатньо, і в теж час — для нього зроблено все.

8. Дитина — це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкутих любов матері і батька, у яких буде рости не «наш власний» дитина, а душа, дана на зберігання.

9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоб робили твоєму.

10. Люби свою дитину будь-яким: неталановитими, невдахою, дорослим. Спілкуючись з ним, радуйся, бо дитина — це свято, яке поки ще з тобою.