Як поліпшити увагу школяра?

В кінці зими молодші школярі часто насилу концентруються на заняттях, неуважно слухають вчителя на уроці і батьків вдома. Як допомогти дитині зосередитися?

Під час приготування уроків будинку приберіть все, що може відволікати дитину від занять. Акваріум, живий куточок, телевізор повинні знаходитися за межами видимості. У класі такій дитині краще сидіти за першою партою.
Якщо ви хочете, щоб дитина запам\’ятав те, що ви говорите, підійдіть ближче, покладіть руку йому на плече. Це збільшить рівень концентрації уваги.
З дитиною, яка легко відволікається, намагайтеся встановлювати зоровий контакт при розмові. Повертайте його з небес на землю м\’яким дотиком.

Як поліпшити увагу школяра?Навчіть дитину слухати вдумливо. Для цього свою думку закінчуйте питанням: «А ти як думаєш?» Так ви уникнете ситуації, коли дитина киває, нібито погоджуючись, але насправді вас не слухає.
Допоможіть дітям знайти підходящий спосіб виплеснути свою фантазію на папір, полотно і т.д.

Щоб школяр краще запам\’ятав навчальний матеріал і не відволікався від роботи, попросіть його пояснити складне для нього завдання своєму братові, одному, татові і т.д. Найкращий спосіб запам\’ятати нове — це навчити іншого!
Батькам слід також пам\’ятати, що фізичні, психологічні, інформаційні перевантаження неминуче призводять до зниження працездатності і підвищення неуважності дітей.