Як подолати сором\’язливість?

Вам знайоме тремтіння в голосі, колінах? А незрозуміле почуття скутості при появі нових людей? Пам\’ятаєте ті дивні почуття, коли на Вас дивляться абсолютно незнайомі люди? Ви не знаєте, куди подіти руки, ноги, як почати говорити, що сказати … Це незрозуміле почуття і є сором\’язливість. Найчастіше сором\’язливість крокує в одну ногу з невпевненістю і навіть замкнутістю. Такі якості постійно заважають Вам будувати особисте життя і взагалі відносини з людьми в цілому.

Намагаючись в утиску уникнути розмови, перетину поглядів Ви все далі віддаляєтеся від просто людського спілкування і втрачаєте шанси облаштувати особисте життя. Сором\’язливість — це не сестра скромності, з нею треба боротися і позбавлятися. Ця стаття допоможе Вам подолати сором\’язливість і відкритися новим знайомствам і емоціям.

Сором\’язливість, природно, є проблемою особистого характеру, тому, щоб побороти її необхідно довго і грунтовно працювати над собою. Для цього доведеться розглянути себе дуже скрупульозно, починаючи від зовнішності і закінчуючи внутрішніми якостями.

Визначте свої недоліки

{PAGEBREAK}
Для початку визначте причину вашого невдоволення собою. Адже якщо Ви соромитеся проявляти себе на людях, значить, існує безліч комплексів. Розпишіть по поличках всі свої недоліки, які, на Вашу думку, роблять Вас гірше інших.

Тепер уважно перечитайте свої недоліки і визначитеся, що сьогодні Ви можете зробити, щоб їх виправити. Постарайтеся якомога ретельніше вчитуватися в свій список, повірте, більшість Ваших недоліків легко перетворити на якості, які зроблять Вас неповторними та індивідуальними.

Визначте свої плюси

Визначивши свої недоліки, відразу ж починайте перераховувати свої переваги. Визначте свої кращі якості, перерахуйте їх на паперовому листку. Зрозумійте, що у Вас чимало перваг, які, можливо, є виключно у Вас.

Ось саме ці свої якості і потрібно показувати людям в першу чергу. Якщо самі не можете скласти подібний список, попросіть допомоги у друзів. Оточуючі Вас люди навіть більш об\’єктивно розкажуть, в чому Ви хороші.

Публічність

Не варто закриватися в собі. Навпаки намагайтеся якомога більше з\’являтися на людях, відвідуйте виставки, театри і будь-які інші місця скупчення людей, де можна себе показати і проявити.

З часом після такого своєрідного тренінгу перебувати в суспільстві, Вам стане звично і затишно. Велике скупчення людей вже не буде викликати у Вас відчуття дискомфорту.

Зовнішній вигляд

{PAGEBREAK}
Щоб відчувати себе впевнено на людях необхідно обов\’язково відмінно виглядати. Визначте свій стиль, підберіть відповідний саме Вам одяг. Не потрібно сліпо гнатися за модою. У Вас повинен бути свій, індивідуальний стиль, який зможе правильно підкреслити переваги.

За допомогою завжди можна звернутися до розуміючих людей. Охайна і стильна людина одним своїм виглядом буде випромінювати свою впевненість.

Комунікабельність і красива мова

Якщо Вам здається, що Ви безглуздо або якось неправильно виглядаєте, розмовляйте — тренуйтеся вдома перед дзеркалом. Відмінний спосіб навчитися красиво викладати свої думки — це тренування перед дзеркалом. Спочатку почніть розповідати стоячи перед дзеркалом і дивлячись прямо на себе.

У цей момент Ви зможете відмінно розглянути, як виглядаєте зі сторони. Коли Ваш зовнішній вигляд і манери почнуть вас влаштовувати, Почни тренуватися перед близькою людиною. Далі збільшуйте кількість слухачів. Через деякий час Ви помітите, що можете без труднощів говорити з незнайомою людиною і абсолютно не хвилюватись виглядати якось нерозумно.

Критика

Не бійтеся здаватися смішними або безглуздими. Запитуйте, відповідайте, не соромтеся підтримати бесіду. Кожна людина повинна вміти правильно реагувати на критику. Вмійте правильно відповісти на неї і отримати користь. Зрозумійте, що критика — це невеликий аргумент лише до певних деталей.
{PAGEBREAK}
Якщо ж Ви згодні з нею, то постарайтеся виправитися, а якщо ні — то сміливо відстоюйте свою позицію. Вибирайте лише найточніші і представницькі доводи. Так ви дасте зрозуміти, що відмінно володієте темою і собою.

Соромливій людині набагато складніше домогтися значних результатів у житті. Навіть самі аргументовані і правильні доводи так і залишаться в невідомості, якщо у Вас не вистачить сміливості їх висловити. Так можна втратити масу відмінних життєвих шансів. Не губіться! Повірте в себе і з упевненістю ступніть в нове життя твердою ходою.