Як вдало влитися в новий колектив?

Все нове таїть в собі якусь загадку і побоювання. Так і думка про нове місце тягне за собою роздуми про нових людей і знайомствах. Новий колектив -це завжди хвилювання, припущення і здогадки. Людина хоче, щоб його відразу ж прийняли в новому колективі і всіляко прагне, якнайскоріше сподобатися новим людям.

Але як же це зробити? Як себе подати, з ким і яким чином спілкуватися? Що можна робити, а чого не варто навіть починати? Адже навіть повністю впевнені в собі люди хвилюються перед появою в новому колективі. Щоб привнести якусь ясність і розвіяти побоювання, ознайомтеся з цією статтею. Прості поради підкажуть, як правильно діяти, щоб влитися в новий колектив.

Зовнішній вигляд

І так, для початку згадаємо найдавнішу приказку «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». І абсолютно не дарма наші предки так подейкували. Адже погодьтеся, перше, що розкривається при зустрічі з новою людиною — це його зовнішній вигляд. Подбайте про це. Ви повинні бути охайно, акуратно і стильно одягнені. Ніяких плям на сорочці або м\’ятих штанів.

Будь-яка неохайність — це привід надовго, а то й назавжди, запам\’ятатися колективу в такому образі. У свою чергу не варто так само вдягатися строкато і відверто. Одяг слугує способом підкреслити Ваш внутрішній світ, а не вивернути його назовні. Скромний, чистий і красивий одяг — перший атрибут успішної і популярної людини.

Правила знайомства
{PAGEBREAK}
За загальним правилом Вас повинні обов\’язково представити новому колективу. При цьому тримайтеся спокійно, впевнено і не видавайте своє хвилювання. Відкрито посміхніться і скажіть пару чергових фраз на кшталт «Приємно познайомитися» або «Буду радий / рада працювати у Вашому колективі».

Будьте готові, що після Вашої появи, колективом почнеться бурхливе обговорення і «огляд» новенького. Тому дуже важливо, щоб протягом першого дня Ви змогли поспілкуватися ближче з кожним працівником. Звичайно ж, не потрібно підходити і кожному викладати повне досьє на себе або звалювати на малознайомих людей свої проблеми.

Щоб налагодити контакти Вам потрібно перекинутися парою загальних фраз, попросити про допомогу, запитати пораду у нових знайомих. Таким чином, Ви і себе встигнете показати, як зацікавлену особу, та зможете уважніше придивитися до людей.

Пунктуальність

Щоб заробити хорошу репутацію, так само важливо зарекомендувати себе як пунктуальну людину. Приходьте на роботу вчасно, йдіть теж не раніше за інших.

Вольності щодо графіка роботи явно не прикрасять Вас в очах колективу, а лише додадуть приводів для засудження і неприязні. Тим більш, що йдучи разом з усіма, Ви отримаєте зайвий привід поспілкуватися з колективом, поговорити вже у неформальній обстановці.

Шанобливо звернення
{PAGEBREAK}
Постарайтеся в найкоротший час запам\’ятати людей. Дуже важливо знати колег по імені і краще, за посадою. Так Вам буде простіше спілкуватися, і орієнтуватися до кого, і з яким питанням підійти. Звертайтеся до всіх по імені, це зазвичай, служить свого роду «містком» у побудові відносин.

Питання особистого характеру

Нова людина викличе масу уваги у давно усталеного колективу. При першій же нагоді навколишні завалять Вас питаннями. До цього варто підготуватися заздалегідь. Звичайно ж, з\’являться головні пліткарі колективу.

Їм буде вкрай важливо дізнатися хто Ви, звідки прийшли, з ким дружите і всі подробиці про сім\’ю. На цьому етапі важливо дати зрозуміти, що Ви не збираєтеся обговорювати на роботі особисте життя. Зробити це потрібно без грубості, але впевнено.

Будьте благочестиві

Не прагніть відразу ж бути в курсі всіх подій. Не слухайте плітки і, тим більше, не намагайтеся пліткувати самі. Залишіться осторонь від непристойних пліток і обговорень. Люди, які бурхливо цікавляться чужими життями, ніколи не будуть шановані в колективі.

Такі люди завжди викликають враження підлої і нечестивої людини. А Вам потрібна лише бездоганна і добра репутація. На людину, яка не займається обговоренням інших завжди можна покластися і він заслуговує довіри.

Будьте стримані

Не старайтесь відразу ж зайняти перші позиції. Вискочки ніколи не цінуються в колективі. Працюйте у звичному режимі. Покажіть, що Ви здатні справлятися з покладеною роботою. Все це необхідно робити впевнено, але спокійно.

Будьте ініціативні
{PAGEBREAK}
Коли трохи освоїтеся, що не засиджуйтеся в стороні. Сірою мишею ставати зовсім необов\’язково. Не бійтеся брати ініціативу, приймати рішення. Але беріться тільки за те, що Ви точно зможете виконати. Тоді Вас не зможуть назвати ні сірою мишкою, ні вискочкою.

Щоб влитися в новий колектив, необхідно бути відкритим, доброзичливим і урівноваженим. Атмосфера колективу безпосередньо впливає на загальні результати роботи. Адже завжди приємно і легко йти в колектив, де Вам раді, і де Ви раді бачити інших.