Як правильно спати?

Здоровий сон є основоположником відмінного самопочуття і настрою. Природа людині заклала — третину життя проводити уві сні. Без своєчасного і достатнього відпочинку організм не здатний працювати на повну потужність. Але не завжди після, здавалося б, нормального сну відчувається заряд енергії та бадьорості. Вся справа в тому, що спати теж необхідно правильно. Ця стаття розповість про те як, де і скільки необхідно спати, щоб завжди бути в тонусі і жити на повну потужність.

Спальне місце

До вибору спального місця необхідно підійти з усією відповідальністю. Тут не можна нехтувати навіть незначними деталями. Ліжко має бути не дуже м\’яким, але й не занадто жорстким. І хоч суперечки про це не перестають вщухати, орієнтуйтеся на середню жорсткість. У сні всі м\’язи розслабляються, і тіло повинно прийняти зручну позицію, щоб рівномірно розподілити навантаження на всі хребці. Часто можна почути скарги на біль у поперековому або шийному відділах, що є наслідком невдало підібраного ліжка.
{PAGEBREAK}
Багато дослідників так само радять спати, відмовившись від подушки. Тут теж можна посперечатися. Для природного положення тіла і розслаблення всіх м\’язів краще використовувати валик. Тіло не повинне Придавлювати або надто згинатися. До того ж, високі подушки можуть нагородити другим підборіддям, болем у шийному хребці і навіть сутулістю.

Навіть до ковдр є деякі вимоги. Воно не повинно сильно тиснути на тіло. Краще вибирати легке і відповідного розміру ковдру. Для ліжка бажано вибирати тільки натуральні тканини, щоб тіло вільно дихала й нічого не заважало повноцінному сну.

Спальна кімната

Що ж стосується атмосфери спальної кімнати, то тут теж доведеться постаратися. Вважається, що при кімнатній температурі більше 20 градусів Цельсія організм не може повністю розслабитися і людина не отримає повноцінного сну.

Найчастіше температура в кімнатах становить трохи більше 20 градусів, а в період опалення, може перевищувати позначку в 25 градусів. Щоб уникнути таких неприємних моментів обов\’язково хоча б на 15 хвилин провітрюйте кімнату. Свіже повітря насичує мозок киснем, сприяє здоровому та результативному сну.
{PAGEBREAK}
Є люди, які воліють спати з відкритою кватиркою всю ніч. Але тут не варто забувати про те, що вночі температура тіла знижується, піддаючи організм простудним захворювань. У такому випадку кращим варіантом буде скористатися порадою наших предків, вони ж не дарма спали в ковпаках. Ще нічний ковпак можна замінити невеликий пов\’язкою.

Одяг для сну

З одягу для сну краще вибрати костюми наших найперших «предків» — Адама і Єви. Якщо спати без одягу не виходить, краще вибирати піжаму (сорочку) з натуральних легких матеріалів. Нічне вбрання не повинно обмежувати рухів і придавлювати тіло.

Позиція для сну

Що відбувається, якщо спати на животі? У такій позиції м\’язи напружені неоднозначно, при цьому йде істотне навантаження на грудну клітину. Крім цього, викривляється шийний відділ хребта, що призводить до його ранковим болям.

Позиція на спині має вже зовсім інші характеристики. Якщо ліжко і постільні приналежності правильно підібрані, то сон в цій позиції досить комфортний. Навантаження розподілено рівномірно, всі частини тіла знаходяться в природному положенні, в організм безперешкодно надходить необхідна кількості кисню.
Досить поширеною є позиція на боці. Тут сторона має важливе значення. Любителям поїсти перед сном радять лягати на правий бік, сприяючи поліпшенню травлення.

Сон на лівому боці протипоказаний людям, що страждають серцево-судинними захворюваннями. Зайве навантаження на серце абсолютно ні до чого. Якщо ж таких захворювань немає, то сон на лівому боці добре впливає на загальний стан організму.

Тривалість сну
{PAGEBREAK}
Скільки ж годин на добу необхідно витратити на сон, щоб у результаті отримати гарний вигляд, прилив бадьорості і чудовий настрій на весь день? Існує загальноприйнята думка, що спати по 8:00 на добу — це норма. Насправді ж, тривалість сну індивідуальна для кожної людини.

Існує середнє значення 7-9 годин, ось від нього і слід відштовхуватися. Деякі дослідження показали, що сон більш 9:00 на добу, не сприятливо позначається на здоров\’ї людини. Тому за основу краще брати середнє — 8:00, контролюючи достатність цього часу при правильно підібраних умовах сну.

Спіть правильно і отримуйте натомість відмінне самопочуття, і здорове тіло.