Як реагувати на хамство?

Практично кожен день людям доводиться стикатися з хамством, причому абсолютно не обгрунтованим. Грубіянять в чергах, на вулиці, в транспорті, в різного роду установах, кабінетах, на роботі і т.д. Звідки з\’являються хами і бажання нахамити. Адже кожен по-своєму сприймає хамство. Хтось пропустить «мимо вух» і через 5 хвилин навіть не згадає про це, а комусь на весь день зіпсується настрій.

Навіть не вдаючись до різнії літератури, стає ясно, хамство — доля невпевнених і закомплексованих людей. Найчастіше така поведінка притаманна людям, які абсолютно незадоволені своїм становищем життя. Таким чином, вони висловлюють свої комплекси, в надії хоч трохи самоствердитися.

Ще однією причиною хамства є висока самооцінка, зарозумілість і банальне невміння визнавати свої помилки. Людина розуміє, що вона не права, але визнавати це дуже не хоче, тому і вибирає тактику нападу, яка попросту є самим натуральним хамством. Виходячи з того, що хамство, по-великому рахунку, це проблема того хто хамить, то і ставитися треба відповідно.
{PAGEBREAK}
Існує кілька моделей поведінки у відповідь. Залежно від Вашого психологічного, емоційного і фізичного стану реакція може значно відрізнятися. Але грубіянити можуть не кожному. Найчастіше жертвою собі вибирають людину, яка абсолютно не зможе відповісти або зупинити хама. У результаті людина отримає зіпсований настрій на весь день, а хам в цей час трохи самоствердиться, відчує свою безкарність і буде знову шукати об\’єкт, на який можна буде зганяти своє невдоволення. І так, запам\’ятайте, хамство з\’являється лише тоді, коли Ви це дозволяєте.

Як поводитися в подібній ситуації?

Відплатити тією ж монетою

У відповідь почати теж грубіянити. Головне зуміти правильно це зробити. Не перетворювати діалог у лайку, а грамотно і чітко дати зрозуміти співрозмовнику його неправоту.

Переваги методу

Якщо все правильно зробити, хам зрозуміє, що не на того напав і наступного разу подумає, перш ніж нападати на ту чи іншу людину. Можливо, хамові доведеться-таки визнати свою поразку. Ваша самооцінка підніметься, адже Ви не дали себе образити і відмінно зуміли постояти за себе.

Недоліки методу

В очах оточуючих Ви ризикуєте здатися таким же хамом. Якщо не зможете дати відсіч — цілий день будете відчувати почуття раздавленої гідності.

Повна протилежність. У відповідь на хамство поводьтеся чемно. Звичайно, зробити таке непросто. Стриматися, коли Вам хамлять і поводяться вкрай зухвало — це можна сказати вищий пілотаж. Далеко не кожен зуміє в подібній ситуації непросто знайти, що відповісти, але і зробити це тихо і спокійно.

Чим це добре?
{PAGEBREAK}
По-перше своєю ввічливістю Ви введете опонента в оману, правильніше навіть сказати в ступор. Він Вам крики і грубість, а Ви у відповідь ввічливу відповідь. Стриматися, в подібній ситуації, звичайно не просто, але результат, як мінімум Вас розвеселить.

По-друге, в очах оточуючих Ви станете як галантна, вихована та інтелігентна людина.

І, по-третє, Ви підете в спокійному стані і з незіпсованим настроєм.

Чим погано така поведінка?

Ви ризикуєте, деякий час звинувачувати себе за те, що не сказали те, що дуже хотілося. За те, що могли б точно так само образити кривдника. Вирішите, що Вас прийняли за слабохарактерного.

[bЗасяйте дотепністю[/b]

Подивіться на ситуацію з іншого боку. Перед Вами стоїть людина, кричить без усякої причини, лається, призводить абсолютно недоречні доводи. Хіба це не смішно? Дуже добре б пустити йому у відповідь пару кілких фраз, подивитися з насмішкою. Така поведінка може обеззброїти навіть самого закінченого і вередливого співрозмовника. Уявіть тільки, він виходить з себе, кричить, а над ним насміхаються.

Переваги методу

Відчуєте себе дотепною і самовпевненою людиною. Оточуючі також оцінять таку поведінку. Хам буде принижений, а значить переможений.

Недоліки
{PAGEBREAK}
Недоліків в такій манері поведінки практично немає, є лише невелика складність в умінні правильно здійснити такий підхід. Єдиним мінусом послужить, як і в попередньому випадку, неможливість відповісти тим же.

Поставитися з жалістю

Так, саме пошкодувати хама. Тільки уявіть собі, перед Вами стоїть людина, яка абсолютно не задоволена своїм життям, мабуть у нього нічого не склалося, він нещасний і намагається приховати свої невдачі за таким безглуздим хамством. Тепер розумієте, що він дійсно заслуговує жалю і нічого більше? Ось і продемонструйте таке ставлення до нього. Будь-яким зручним способом. Можете підібрати спеціальне слово, можна поглядом співчутливим, а краще взагалі комбінацією.

Переваги методу

Зведете бажання хамити Вам нанівець. Така несподівана реакція не зможе залишити Вашому кривдникові шансів.

Недоліки методу

Знову-таки не зможете виплеснути свою енергію, тому що тут важливо дотримуватися спокою.

Якою б не була ситуація, намагайтеся дотримуватися спокою і холодності. Таке ставлення не дозволить Вашому кривдникові одержати над Вами перемогу. У даній обстановці холоднокровність і почуття гумору — запорука успіху.