Як налагодити відносини з сусідами?

Як йдеться у старій приказці «сусідів і родичів, не вибирають». І дійсно, наскільки важливо жити в гармонії з сусідами? Сусіди — це ті люди, з якими Ви перетинаєтеся кожен день, а буває й по кілька разів на день. Якщо Ви вважаєте, що сусіди існують тільки в багатоквартирних будинках, то дуже глибоко помиляєтеся. Сусіди є і по дачі, і по гаражах, і по земельній ділянці. Переїзд в приватний будинок, не позбавить повністю від сусідства (за винятком, звичайно, якщо Ви придбаєте будинок на нежилому острові). Чим уникати сусідства, рекомендуємо все ж подружитися з сусідами і жити в мирі.

Питання про сусідство досить часто цікавить соціологів. Адже, коли всі люди в під\’їзді чи будинку мирно сусідять, то це видно і не озброєним оком. У такому під\’їзді завжди панує чистота, двір і ділянка біля під\’їзда доглянуті й акуратні. На честь такого важливого аспекту людських взаємин в 2000 році в столиці Франції з\’явилося навіть спеціальне свято — Європейський день сусідів, який святкують тепер в останній день весни 31 травня. Це свято відмінний привід зміцнити давно сформовані відносини, а так само дати початок новим.

{PAGEBREAK}
У чому полягають хороші відносини з сусідами?

Приємне спілкування. Коли у Вас складуться хороші і теплі стосунки з сусідами, Ви завжди будете раді зустрічі з ними. Наприклад, Ви повертаєтеся додому після важкого, трудового дня, а біля будинку Вас ненароком зустрічає привітною усмішкою добродушна старенька. Від такої зустрічі, нехай навіть короткої, відразу стане тепліше на душі, а настрій обов\’язково підніметься. І навіть неважливо, буде це старенька або сусідський рудоволосий хлопчисько, а може це буде молода дівчина або просто сусід. Головне отриманий взаємний позитив, а не лайка і претензії.

Відмінна взаємодопомога. У житті кожної людини може трапитися ситуація, коли доведеться терміново виїхати, наприклад, до хворого родича або, навпаки, на весілля до друзів в інше місто і т.д. У таких випадках завжди виникне питання на кого залишити домашнього вихованця або кого попросити полити квіти, та й взагалі — доглянути за будинком. Звичайно, можна попросити доглянути за будинком друзів або родичів, але це доречно, якщо вони живуть неподалік. А ось допомогу сусідів буде дуже навіть до речі. Привітній сусідці не складе труднощів навідатися і погодувати Вашого кота, рибок або просто полити квіти.

Затишний і акуратний простір за межами квартири. Коли всі мешканці будинку мають хороші відносини, то і атмосфера у дворі відповідна. У хорошому колективі зазвичай не виникають суперечки з приводу благоустрою простору біля будинку. Так, як кожен житель по можливості прагне хоч на краплю, але зробити свій двір затишніше і чистіше. А якщо кожен закриється в своїй квартирі і пальцем не поворухне зробити що-небудь за її межами, про яке спільне господарство взагалі може йти мова.

Як правильно будувати сусідські стосунки?

{PAGEBREAK}

Як бачите позитивних моментів у мирному співжитті з сусідами дуже багато, вірніше сказати, що в цьому є тільки позитивні сторони. Але як же налагодити ці важливі відносини?

Почніть зі знайомства. Коли Ви заїдемо в нову квартиру, для початку варто познайомитися з найближчими сусідами. Для знайомства досить при зустрічі дружелюбно привітатися, представитися, повідомити хто Ви і в якій квартирі проживаєте. Це найпростіший спосіб. Можна також купити, наприклад, торт або цукерки і навідатися з окремим візитом. Таке знайомство, можливо, продовжиться за чашкою чаю. Якщо ж Ви бажаєте більш тісного знайомства, влаштуйте удома вечерю, напишіть про це на дверях під\’їзду і чекайте гостей. Головне під час першого знайомства поводитися відкрито і дружелюбно. Будьте привітні з сусідами, при зустрічі подаруйте просту і відкриту посмішку.

Загальні інтереси. Налагодити стосунки з сусідами можна і через спільні інтереси. Дуже легко потоваришувати, якщо у Вас є собака. Наприклад, коли будете гуляти з вихованцем, почніть легку розмову з іншими власниками собак. Спільні інтереси — хороший спосіб не тільки познайомитися, але й відмінна можливість подружитися. Найчастіше теплі стосунки зароджуються між молодими батьками, поки їхні діти разом грають у пісочниці.

Шанобливе ставлення. Щоб добре себе зарекомендувати, поважаєте своїх сусідів. Покажіть себе з доброзичливої і акуратної сторони. Дотримуйтесь вже встановлених в будинку порядки. Якщо є графік чергувань, обов\’язково його дотримуйтеся. Не варто голосно вмикати музику в суботній ранок, тільки тому, що у Вас гарний настрій. Якщо Ви затіяли ремонт, намагайтеся зробити його в найкоротші терміни і за можливості створювати при цьому менше шуму.

Майте почуття такту. Не нав\’язуватися своїм новим знайомим, навіть якщо Вам не терпиться з ними подружитися. Іноді достатньо при зустрічі лише привітно посміхнутися і перекинутися парою чергових фраз. Не варто перетворювати вітання у двогодинну розповідь про своє життя.
{PAGEBREAK}
Пліткам і пліткарям — ні! Навіть не думайте збирати або поширювати плітки. Пліткарів не любить ніхто, навіть самі пліткарі.

Загальне свято. І, останнє, візьміть собі за звичку відзначати всім будинко молоде, але такие чудове свято — День сусідів. Варіантів, як його відсвяткувати маса. Найпростіший і прийнятний зібратися усіма мешканцями у дворі на барбекю, або нехай кожна господиня візьме з собою блюдо власного приготування. Веселі розмови, колективні ігри неймовірною силою зміцнять Ваш дух колективізму.

Будьте щирі і доброзичливі і тоді гармонійні відносини з сусідами Вам забезпечені.