Як змусити чоловіка допомагати по дому?

Стосунки чоловіка і жінки одвічне питання. Люди зустрічаються, знайомляться, люблять один одного, створюють сім\’ї. Після всіх романтичних етапів рано чи пізно з\’являється побут. Розподіл сімейних обов\’язків — неминуче. Щоб не виникало сварок і конфліктів, кожна жінка задається питанням, як залучити чоловіка до господарських клопотів.

Коли всі домашні турботи лягають на тендітні плечі жінки, вона природно ображатися на чоловіка, пред\’являючи претензії. В силу цього в сім\’ї можуть виникнути серйозні проблеми. Існують деякі нескладні способи, за допомогою яких можна легко вирішити проблему ведення спільного домашнього господарства.

Мирні переговори

Найпершою справою необхідно сісти за стіл переговорів з чоловіком. Обговоріть всі питання, які Вас хвилюють. Поясніть, чому не в змозі самостійно справлятися і, що потребуєте його допомоги та підтримки. Домовтеся про те, які домашні клопоти Ви готові взяти на себе, а які — доручити чоловікові.

Кожному — улюблене заняття
{PAGEBREAK}
Намагайтеся розподілити обов\’язки так, щоб вони не були обтяжливими кожному з партнерів. У кожної людини свій характер і свої звички. Не потрібно нічого нав\’язувати. Визначтеся з тими роботами, які буде легко і приємно виконувати Вам, а які чоловікові. Не потрібно примушувати робити те, що він категорично не любить. Інакше це призведе до ще більших конфліктів.

Намітьте план

Починаючи домашню роботу, розкажіть відразу всі пункти, які зібралися зробити. Разом розподіліть, хто, чим буде займатися і беріться за виконання.

Подяка

Не варто у всьому контролювати чоловіка. Як він помив підлогу, витер пил або витрусив килими. Тим більше не варто слідувати по п\’ятах і критикувати, як погано він все зробив, і починати все переробляти. Таким чином, Ви лише відіб\’єте у нього бажання допомагати Вам, в чому небудь. Навпаки намагайтеся похвалити його. Не залишайте непоміченою ні одну справу, яку чоловік виконав по дому.

Чоловікам — чоловічі турботи
{PAGEBREAK}
Не намагайтеся навчитися робити чисто чоловічу роботу, наприклад: забивати цвяхи, вішати полки або піднімати і рухати важкі предмети. Зробити це чоловіча компетентність і турбота. Не позбавляйте чоловіка задоволення, ще раз здивувати Вас своїми вміннями і оточити турботою.

Трохи часу для себе

Можна скористатися хитрим прийомом і приділити максимум часу себі коханій, а домашні справи повністю покласти на чоловіка. Наприклад, один день на тиждень присвятіть спілкуванню з подругами, походам в салони краси або прийняттю спа-процедур. Яке буде здивування чоловіка дізнатися, скільки робіт по будинку в перебігу дня Ви робите для загального блага. У свою чергу, гарна і доглянута дама викликає природне бажання чоловіка надати допомогу.

Під час емансипації жінки всіляко прагнуть довести чоловікам, що все можуть зробити самостійно. Не варто цього робити. Якщо Ви будете постійно демонструвати чоловікові, що можете все зробити самостійно, у нього і не виникне бажання Вам допомагати. Не забувайте, що жінка — слабка і потребує постійного захисту і опіки. Не соромтеся попросити у чоловіка допомоги. Нехай він зрозуміє, як потрібен своїй другій половинці. Чоловік за вдачею захисник, йому захочеться допомагати і оберігати свою жінку. Робіть це не в наказовому порядку, а так, щоб чоловік відчув свою силу.

Вирішивши залучити чоловіка до сімейних клопот, не сподівайтеся, що зможете відразу перекинути всі свої обов\’язки. Починайте з малого. Спочатку в поодиноких випадках просіть про допомогу, потім можна зробити деякі моменти регулярними. Найголовніше у веденні спільного господарства — це розуміння і взаємодопомога. Не варто змушувати чоловіка, краще знайдіть спосіб затягти його в роботу так, щоб він думав, що він сам цього захотів. Розмовляйте, розділяйте і проводьте більше часу разом. Спільне господарство повинне ще більше об\’єднати сім\’ю.