Як привчити дитину до спорту?

Здорова дитина — природне бажання батьків. Адже кожна розсудлива людина прагне, щоб його дитина вела активний спосіб життя, всебічно розвивався і був повний енергії. Зміцнити організм, підвищити його природні сили самозахисту — допоможуть заняття спортом. Але що робити, якщо дитина категорично відмовляється займатися спортом?

Сучасні діти не дуже активні, вони все більше часу проводять за комп\’ютером, часто воліють телевізор прогулянкам на свіжому повітрі. Маленькі намагаються у всьому наслідувати своїх батьків. Саме прикладом постарайтеся прищепити своїй дитині любов до спорту.

Найперше, з чого потрібно почати — це з самого себе

Для будь-якої дитини його батьки — це найсерйозніші авторитети. Якщо дитя буде бачити, як його тато чи мама качає прес, бігає вранці, або їздить на велосипеді, то йому і самому захочеться це робити. Тільки особистий приклад в достатній мірі продемонструє, чим можна займатися і яких результатів можна досягти. Батьки повинні прагнути займатися спортом і закликати дітей до цього захоплюючого заняття.

Збільшіть активність
{PAGEBREAK}
Щоб дитина почала проявляти активність, слід почати з малого. Наприклад, візьміть за правило на чергові вихідні вирушати до лісу. Покажіть дитині, які цікаві та захоплюючі бувають активні ігри. Намагайтеся добиратися до школи або садка пішки. Не забувайте розповідати дітям про користь занять спортом. Розкажіть, як спорт допомагає зміцнити здоров\’я.

Запишіть дитину в спортивну секцію

Діти у віці до 10 років ще не можуть відразу визначитися, чим їм краще займатися. Можна сміливо експериментувати і пробувати різні види занять. Відвідайте разом деякі з них. Усвідомлення того, чим саме він хоче займатися, до дитини прийде після того, як йому представиться вибір. Перші спортивні починання не завжди стають вдалими. Тому не намагайтеся відразу завантажити малюка. Навантаження повинні починатися поступово. З часом дитина буде звикати і зможе більше займатися. Головне не перестарайтеся, інакше отримаєте абсолютно протилежний ефект.

Не поспішайте навантажити дитину заняттями в секції одночасно з першими в його житті заняттями в школі. Дитині доведеться пристосовуватися до нових вимог на два фронти. Йому може стати не зрозумілим, що вимагає вчитель і тренер. Так може з\’явитися взагалі опір до спортивних занять. Долучайте дитину до спорту через півроку з початку перших занять в школі.

І все-таки в питанні вибору секції для дитини придивіться, чим Ваш малюк любить займатися, як поводиться з однолітками. Наприклад, деякі люблять стрибати, інші — бігати, стрибати на скакалці або грати в шахи і т.д. Якщо окремі переваги існують, сміливо орієнтуйтеся на них.

Підтримуйте малюка у всіх його прагненнях
{PAGEBREAK}
Якщо дитина вирішить почати бігати, робіть це разом з ним, захоче щоранку займатися на турніку і Ви разом з ним.

Подаруйте влітку незабутні враження. Рушайте всією сім\’єю в туристичний похід. Коли дитина побачить всю красу пісень біля багаття, спробує смачну польову кашу і все це після важкого дня на природі, він просто не зможе забути такої пригоди. Будьте впевнені, що в наступному році він обов\’язково відправиться в такий похід ще.

Заняття спортом формують характер, відповідальність, привчають до правильного розпорядку дня. Ранкові та обідні години варто приділяти навчанню. У свою чергу заняття спортом знімуть денну розумову втому, розслаблять і посприяють гарному апетиту і міцному здоровому сну.

Прагнучи привчити дитину до чого-небудь, не забувайте враховувати і його побажання. Здоров\’я малюка в руках його батьків. Намагайтеся допомогти йому визначитися у вигляді занять і непомітно корегуйте спосіб життя. Можете придумати разом розпорядок дня, написати його на великому аркуші і повісити в кімнаті. Щодня, разом з дитиною, відстежуйте, наскільки були дотримані всі правила. Чим би не вирішила займатися дитина, допоможіть їй в починаннях.