Чим відмити кулькову ручку з шкірозамінника

Кулькова ручка — це, без сумніву, грандіозне відкриття для письма, з її допомогою стало легше ділитися інформацією і передавати досвід. Як правило, цей канцелярський предмет ми найчастіше носимо з собою в сумках, часом навіть в кишенях пальто або курток, і ніхто з нас не застрахований від того, що він може протекти. В наші дні все частіше в моду входять предмети зі шкірозамінника, тому багатьох людей цікавить питання того, як відчистити сліди ручки з цього матеріалу.

За допомогою натуральних засобів

Існує кілька методів того, як відмити кулькову ручку з шкірозамінника з використанням засобів, що не містять хімікати. Саме після них результат досягається якісно і швидко. Більш того, дані методи найбільш безпечні для виробів і тому користуються достатньою популярністю. Поговоримо про деякі з них.

Кухонна сіль

Якщо ваша ручка випадково пролилася в кишені сумки, не варто панікувати і, згодом, викидати улюблену річ. В першу чергу необхідно спробувати відтерти сліди харчовою сіллю, щоб вивести плями чорнила з шкірозамінника. Для цього:
1. Підготуйте мильний розчин.
2. Візьміть губку і намочіть її отриманою рідиною.
3. Потріть їй забруднену ділянку.
4. Далі необхідно засипати сіллю забруднену область і залишити на кілька годин, щоб вивести чорнило з матеріалу.
5. Після цього видаліть залишилися кристалики солі.
Знаючи цей нехитрий спосіб, ви можете більше не переживати про подібну проблему. Однак варто пам\’ятати, що метод з використанням солі підходить тільки для свіжих плям. А так як сіль точно знайдеться в домі кожної людини, її легко можна застосувати в момент забруднення або в найближчий термін.
Порада: оскільки даний метод рекомендований до використання для свіжих плям, якщо після забруднення пройшло більше 12 годин — він не допоможе відтерти кулькову ручку.

Лимонна кислота

Лимонна кислота є майже у кожної господині в шафці зі спеціями. Завдяки своїм властивостям вона прекрасно справляється з різного роду забрудненнями, в тому числі і слідами ручки на заміннику шкіри. Отже, як же відтерти кулькове чорнило з допомогою цього чудо засобу? Виконуйте наступні дії:
 
1. Підготуйте заздалегідь губку або ватяний тампон.
2. Концентровану лимонну кислоту нанесіть на потрібну ділянку.
3. Потріть пляму.
4. Розведіть розчин з мила і води і очистіть їм виріб від залишилася кислоти.
5. Протріть предмет гардероба сухою ганчіркою.
У разі, коли забруднення не вдалося вивести з першого разу, тоді варто повторити метод з лимонною кислотою кілька разів поспіль.

Сода

Сода також є одним з головних засобів в шафці кожної господині. Вона не тільки відмінно підходить для приготування різноманітних смачних борошняних виробів, а й допомагає виводити різного роду забруднення. У тому числі сода допоможе вам вивести чорнильні плями з вашої улюбленої сумки або куртки зі шкірозамінника. Дотримуйтесь описаним діям:
1. Розмішайте одну чайну ложку соди в половині склянки води, температура якої дорівнює 30-40 градусів.
2. Намочіть цією сумішшю щітку або будь-яку ганчірку.
3. Почніть протирати чорнильна плями.
4. Приготуйте розчин з мила.
5. Витріть їм сліди соди.
6. Насухо протріть виріб.
Плями від чорнила найпростіше виводити поки вони свіжі. Так як вони ще не просочили пори шкірозамінника. Тому, як тільки побачили, що забруднили улюблену річ, найкраще відразу зайнятися її очищенням.
Однак народні засоби не панацея. І якщо у вас не вийшло відчистити пляму зазначеними вище підручними засобами, ви з легкістю можете скористатися методами, зазначеними нижче.
 

За допомогою хімічних засобів

У наш час в господарських магазинах можна знайти безліч різноманітних засобів, здатних впоратися майже з будь-яким видом забруднень. І звичайно ж, вони не обійшли стороною плями від ручки. До цих засобів відносять:
— плямовивідник;
— мило;
— спирт;
— тмиючий засіб;
— розчинники.
Поговоримо окремо про кожного засобі, і про те, яким чином воно допоможе вивести неприємну проблему.

Плямовивідник

Це засіб дуже легко у використанні, оскільки склад розроблений з урахуванням його впливу на шкіру рук і шкірозамінник, тому воно і досить популярне, особливо для застарілих плям від протекшей ручки. Для того, щоб засіб допомогло вам позбутися проблеми, необхідно дотримуватися певної послідовності дій:
1. Візьміть обраний розчин.
2. Одягніть на руки рукавички, щоб захистити їх від впливу хімікатів.
3. На кожному засобі своя інструкція, тому необхідно уважно її прочитати.
 
4. Нанесіть засіб на пляму зазначеним чином.
5. Зачекайте вказане на упаковці час.
6. Після чого змийте його залишки вологою ганчіркою.
Завдяки цьому способу ви точно досягнете бажаного результату, навіть якщо ви випадково виявили пляму, яке вже давно вбралося в матеріал.

Мило

Якщо у вас тільки що виникла проблема або пройшло не більше години після того, що сталося, тоді цей метод ідеально підійде для вас. Не витрачайте час на роздуми, а відразу дійте:
1. Насипте стружку мила на щітку (можна скористатися старою меблевої щіткою або зубною).
2. Потім трохи намочіть її і місце козжама, забруднене ручкою.
3. Далі потрібно акуратно відтерти щіткою забруднення на матеріалі.
4. Змийте залишилися сліди мильного розчину за допомогою мокрої ганчірки.
Цей спосіб відмінно згодиться в рішенні подібної проблеми не тільки на одязі або взутті, а й дивані, а також інших предметах. Використовувані матеріали точно знайдуться вдома або на роботі, тому, де б ви не були, знаючи цю хитрість, ви зможете позбутися від такої неприємності настільки простим чином.
Порада: тріть поверхню виробу дбайливо, щоб не зіпсувати його структуру.

Спирт

Для цього способу необхідна будь-яка рідина, що містить спирт (аптечний спирт або горілка). Виконайте наступні дії:
1. Візьміть спиртовмісткий засіб.
2. Потім змочіть їм щітку.
3. Акуратно витріть щіткою поверхню шкірозамінника.
4. На завершення злегка намоклі клаптем тканини приберіть залишилися частинки спирту з поверхні виробу.
Даний метод дуже простий, оскільки необхідна рідина точно знайдеться у кожної людини в аптечці. Правда, його особливістю є те, що він діє виключно на нових забрудненнях.

Засіб для миття посуду

Ці миючі розчини були створені для сильно забрудненого посуду. Але кмітливі господині вдало навчилися застосовувати його і в рішенні проблеми потрапляння чорнила на поверхню замінника шкіри, так як його склад також ефективний для даної проблеми. Тому, якщо раптом ви забруднили улюблену куртку кульковою ручкою, беріть миючий засіб і приступайте до дій:
1. На змочену губку або ганчірку нанесіть засіб для миття посуду.
2. Після обережно протріть область з брудом.
3. Витріть надлишки вологою ганчірочкою.
4. Якщо є необхідність, повторіть дії, поки не досягнете бажаної мети.
Такий спосіб легко допоможе вам позбавитися від плями на улюбленій куртці або сумці.

Агресивні розчинники

Цей метод самий останній, тому що його використовують в виключно крайніх випадках, якщо зазначені вище способи не подіяли. До них відносять бензин, ацетон, рідина для зняття лаку, гас. Напевно деякі з них знайдуться у вас в шафці, а може і в косметичці. З їх допомогою ви легко зможете вивести навіть самі застаріле чорнило. Виконуйте всі пункти правильно, щоб не зіпсувати матеріал:
1. Візьміть ганчірку і намочіть її обраним засобом.
2. Протріть їй забруднену ділянку.
3. Обов\’язково змийте залишки мильним розчином.
4. Після цього витріть виріб насухо.
5. Не забудьте відразу ж використовувати глицериновую пасту для обробки необхідної речі.
Важливо пам\’ятати, що при використанні агресивних засобів потрібно бути обережними і працювати з ними в спеціальних рукавичках. Щоб не зіпсувати виріб, спробуйте випробувати даний метод на непомітній ділянці.
Кожен з цих способів відмінно допоможе вам, щоб відчистити чорнильні плями з забрудненої речі зі шкірозамінника. Головне пам\’ятати, що їх ефективність залежить від старості  плями. Тому, перш ніж приступати до чищення улюбленої речі, необхідно визначити скільки часу чорнильна пляма знаходиться на виробі, щоб не витрачати час даремно, а відразу вибрати дієвий метод.