Як відбілити пожовтілий пластик на підвіконні або холодильнику

Пластик є універсальним матеріалом, з нього виготовляється безліч предметів побуту. Білі пластмасові речі дуже презентабельно виглядають на початку свого терміну служби, але швидко втрачають привабливий вид через вплив різних чинників. На щастя, відповідь на питання, як відбілити пожовклий пластик, має безліч варіантів відповіді.

Чому пластик з часом жовтіє

З білої пластмаси виготовляють різні предмети: від дрібних деталей до великих предметів побуту. Одним з найбільш поширених елементів інтер\’єру є біле пластикове підвіконня і рама від вікна. Ця ділянка часто доставляє господаркам неприємності, оскільки пластмасу доводиться постійно мити, а жовтизна при цьому може зберігатися.

Такий стан речей обумовлено наступними факторами:

  •     частковий розпад пластмасової поверхні під дією ультрафіолету;
  •     перепади температури;
  •     добавки, що вводяться до складу сучасних матеріалів.

Якщо уважно подивитися на цей список, то стає очевидним, чому саме вікна (рами і підвіконня) з полімерних матеріалів в першу чергу піддаються вицвітанню і пожовтінню. Ці деталі інтер\’єру схильні практично по всім чинникам, що впливають на зміну кольору.

Способи відбілювання

Але після того, як з причиною явища розібралися, залишається відкритим питання, як відбілити пожовклий пластик вікна. У даній справі на допомогу прийдуть народні рецепти, засновані на підручних засобах, які знайдуться, мабуть, в кожному будинку.

Найбільш часто в даному випадку застосовується медичний спирт. Він здатний трохи розчинити верхній шар поверхні, і пластикове підвіконня легко очищається від жовтизни. Але потрібно бути обережними, щоб не зіпсувати пластмасу. Використовуйте для маніпуляцій безворсову серветку і не докладайте надмірних зусиль.

    Це ж стосується ацетону або рідини для зняття лаку. Такий засіб легко розчинить забруднення і жовтизну разом з верхнім шаром пластика. При цьому не варто проявляти зайвого старанності, щоб не пошкодити поверхню.

Добре себе зарекомендувало застосування пральної кальцинованої соди і звичайного порошку для білих речей. Ці складові змішуються в рівних пропорціях (по 1 ст. ложці) і розводьться 0,5 л. води. Такий склад наносять на поверхню підвіконня і рами вікна і залишають на кілька годин, після чого змивають чистою теплою водою.

У тих випадках, коли жовтизна викликана не вицвітанням на сонці, а природним забрудненням або запиленням, для чищення підійде мильний розчин. Можна скористатися звичайним туалетним або господарським милом, розчиненим у воді, яке за допомогою жорсткої щітки або губки очистить підвіконня і раму вікна. Також можна використовувати меламинову губку.

Якщо ви віддаєте перевагу вже готовим засобам, то скористайтеся серветками для побутової техніки або автомобільних панелей. Вони не зашкодять пластмасу, оскільки створені для цього матеріалу і делікатно на ньго впливають.

Як бачите, засобів і способів для чищення білого пластику предостатньо, і позбутися від жовтизни можна, застосувавши одну або кілька таких методик.