Чи потрібно прасувати постільну білизну і як це робити правильно

Ще в давні часи традиції нашого народу припускали, що у доброї господині все повинно знаходитися в ідеальному стані, постіль повинна бути чистою, накрохмаленою і випрасованою, інакше таку дівчину вважатимуть ледачою. Зараз люди більш лояльно ставляться до таких речей, постільна білизна, рушники та інші, невидимі стороннім речі, часто після прання просто акуратно складаються в шафі. Але залишилися ще прихильники старих порядків, тому постає питання: як правильно прасувати білизну і чи потрібно це до сих пір?
 

Всі за і проти

Відповідь на це питання поділяється на дві точки зору, кожна зі своїми прихильниками. Ті, хто вважають цей процес необов\’язковим, посилаються на той факт, що при прасування від впливу високих температур волокна тканини втрачають свою структуру і властивості. Багато хто не розуміє, навіщо псувати колір і фактуру улюблених м\’яких речей, адже в тому, щоб їх не прасувати, нічого кримінального немає.

Крім того, прасування навіть одного постільного комплекту займає чимало часу, а в сучасному ритмі життя не всі мають у своєму розпорядженні таку розкіш. Таким людям вистачає часу тільки на те, щоб привести в порядок одяг, скатертини та інші тканинні речі, які постійно перебувають на очах у оточуючих, але на прасування постільних речей просто його не залишається. Прихильники цієї сторони часто просто рівно укладають ще вологу білизну, так вона залишається не надто м\’ятою.

    Інші люди дотримуються іншої думки — постільну білизну обов\’язково потрібно прасувати. До них відносяться люди, які уважно стежать за власним здоров\’ям, адже існує думка, що в процесі прасування з білизни видаляються шкідливі мікроорганізми, які з\’являються там в процесі використання і просушування після прання. Крім того, чималу роль відіграє педантичність таких людей, адже у них все має бути ідеально, в тому числі і простирадло, наволочка і підодіяльник.

Грунтуючись на цьому, можна сказати, що немає точної відповіді на питання, чи потрібно прасувати постільну білизну. Його можна віднести, швидше, до питань виховання і власних поглядів на життя. Прихильників двох точок зору з цього приводу приблизно рівна кількість, тому багатьом знадобиться знати основні правила прасування постільної білизни.

Як швидко і правильно попрасувати постіль після прання

Перед тим як приступити безпосередньо до прасування постільного комплекту, потрібно знати деякі нюанси і провести незначну підготовку. Завжди потрібно тримати в увазі наступне:
 

  •     Праска повинна бути чистою без накипу. Іноді візуального огляду недостатньо, тому перед прасуванням речей потрібно провести праскою посухій чистій ганчірці. Якщо на ній залишаються сліди, праску треба буде почистити.
  •     Перед прасуванням потрібно передбачити, з якої тканини виготовлена ваша постільна білизна, адже різні тканини прасуються по-різному. Потрібно буде виставити певну температуру.
  •     Велику постіль — підодіяльники і простирадла — складаються в кілька разів, щоб було зручніше їх гладити. Краще не складати їх в одних і тих же місцях під час кожного прасування, це може передчасно зробити тканину тончою в місцях складок.
  •     Якщо складена білизна все ж стикається з підлогою, краще постелити під дошку чисту тканину або рушник, щоб края речей не стали брудними.
  •     Коли постільний комплект випрасуваний, не варто відразу прибирати його в шафу, потрібно дочекатися, поки він охолоне. Навіщо це потрібно? Якщо цього не зробити, тканина може знову стати м\’ятою, так як при високих температурах вона більш сприйнятлива до будь-якого впливу.
  •     Деякі рекомендують переміщати праску тільки уздовж волокон тканини, в результаті цього вона не піддається розтягуванню.
  •     Якщо на тканині є вишивка, її необхідно погладити з вивороту, щоб не порушити рельєфність.
  •     Білизна повинна бути абсолютно чистою, будь-яка пляма після прасування стане тільки яскравіша, і її буде вже складніше вивести.

Білизна з бязі

Бязь на даний момент є найпоширенішим матеріалом для виготовлення постільної білизни, вона є різновидом бавовняної тканини, вона практична, економічна і не вимагає особливого догляду.

    Постільна білизна з бязі прасується при температурі 200 ° C, коли вона ще злегка волога.

Якщо ви не встигли зняти білизну, і вона повністю висохло, можна скористатися пульверизатором з чистою водою або вбудованою в праску функцією. Пересушену білизну не вдасться повністю випрасувати.

Сатинова постільна білизна

Робота з цим видом білизни пройде швидко, в порівнянні з іншими видами. Будова ниток сатину така, що в процесі експлуатації і після прання на ній не утворюються значні складки. При пранні можна просто додати бальзам-кондиціонер, і після просушування білизна буде гладкою.

Якщо все ж необхідно попрасувати сатин, наприклад, якщо на ньому є вишивка, робити це слід при температурі, нижче 90 ° С. Більш висока температура може спровокувати появу пожовклих ділянок. Якщо все ж така неприємність трапилася, протріть такі місця вологою холодною ганчіркою, після чого пропрасуйте при меншій температурі.

Білизна з шовку

Шовк — найкращий матеріал, який можна використовувати при створенні постільної білизни для сну і відпочинку. Але в той же час, він дуже примхливий і вимагає певної уваги. По-перше, шовкова білизна повинна бути сухою, про всяк випадок вилийте воду з праски, щоб випадково не капнути на тканину. Якщо пропрасувати мокру пляму на шовку, вона стане темною, і доведеться знову прати комплект. Не варто також застосовувати і відпарювання, як і у випадку з водою можуть залишитися темні плями.

По-друге, потрібно виставити на прасці мінімальний температурний режим, щоб не пошкодити ніжну тканину. Якщо в прасці є спеціальна функція для прасування шовку, потрібно включити її.

По-третє, шовкова білизна прасується з виворітного боку. Це також дозволяє дбайливо поставитися до волокон тканини, зберігши її фактуру і колір.