Що робити, щоб чавунна сковорода не пригорала

Якщо чавунна сковорода пригорає, значить її неправильно підготували до використання або неправильно мили. Як можна виправити ситуацію, повернувши посуду функціональність? Треба прожарити її на вогні і змастити маслом. Нічого кращого для чавунного посуду поки не придумано.
 

Порядок дій

Чавунний посуд високо цінується за свою довговічність і надійність. Товстий пористий матеріал довго тримає тепло, що дозволяє повільно томити, а при необхідності швидко смажити. Але трапляється, що після невдало приготованої страви або неправильного чищення виробу, продукти починають сильно чіплятися. Що ж робити, як виправити ситуацію? Виявляється, є один нескладний спосіб, який допоможе повернути сковорідку в робочий стан.

  •    Почистіть її, видаліть весь видимий пригара, щоб внутрішня поверхня була чистою.
  •     Якщо є стійкий пригара, то налийте в сковороду води, додайте соду і прокип\’ятіть декілька хвилин.
  •     Сполосніть посуд чистою водою.
  •     Поставте сковороду на вогонь, насипте в неї сіль і прожарте 20-30 хвилин на вогні.
  •     Коли сковорідка охолоне, приберіть сіль і налийте трохи соняшникової або лляної олії. Її треба розподілити так, щоб вся внутрішня поверхня була змазана.
Масло утворює на чавунній поверхні тонку плівку і проникає всередину пор. Це не дає їжі пригоріти, і ви без проблем будете смажити картоплю, яєчню, тушкувати овочеве або м\’ясне рагу. Навіть млинці не прилипнуть до чавунної сковороди, так що можете їх підкидати і перевертати, як справжній кухар.
 

Кілька нюансів

  • Деякі господині запитують, скільки сипати солі? Насипати її треба не шкодуючи, щоб закрити все дно. Повинен утворитися шар товщиною 0,5-1 см, після нагрівання його треба перемішувати. Сіль витягне з пор чавуну непотрібну вологу і забруднення.

  • Щоб звільнити сковорідку від солі, можна скористатися м\’якою серветкою або ганчіркою. Розпечену сковороду краще не брати в руки. Зачекайте, поки вона охолоне природним шляхом, і тільки потім беріться за неї щільними прихватками.

  • Прекрасно прожарити сковороду можна на багатті або в духовці. В цьому випадку маслом обробляють як внутрішню, так і зовнішню поверхню. Щоб масло не стікало на дно духовки, застеліть алюмінієву фольгу.

Особливого ставлення вимагають млинцеві сковорідки. Як зробити, щоб вони не пригорали? Перш ніж почати смажити млинці, їх розігрівають і змащують свинячим жиром або рослинною олією. На добре розігрітій промасленій поверхні їжа НЕ пригорає.
 

Як доглядати за чавунною сковородою

Відповіддю на запитання, чому до чавунної сковороди почала чіплятися їжа, є неправильний догляд за виробом.

    Після приготування їжі чавун можна мити агресивними речовинами і терти металевими жорсткими щітками. А що робити із залишками жиру? Їх видаляють паперовою серветкою, яку потім викидають у відро для сміття.

Якщо щось пригоріло, то посуд замочують в гарячій воді на 2-3 години і потім миють губкою. Можна додати трохи соди або звичайного миючого засобу для посуду. Сушити чавунний посуд найкраще на вогні, тому що він не повинен зберігатися мокрим. Залишки вологи можуть призвести до появи іржі.

Намагайтеся готувати на чавунній сковороді частіше. Чим більше ви її будете використовувати, нагрівати, змащувати маслом, жиром, тим краще стане її поверхня. Якщо сковорідка довго припадала пилом на полиці, то сполосніть її і прожарте, як це було описано вище.