Що робити, якщо пластикове вікно не закривається

Поломка пластикових вікон — це завжди неприємно, особливо якщо вона сталася в холодну пору року. Як правило, вони просто відмовляються закриватися. Розглянемо кілька можливих причин того, чому в квартирі не закривається пластикове вікно, а також спробуємо самостійно їх виправити.
 

Причини поломок

Коли у нас ламається пластикове вікно, перша думка: «Треба його змінювати, або кликати фахівців». Однак є кілька причин поломки, з якими можна впоратися в домашніх умовах. Так наприклад:

 1.     Просів вниз віконний каркас. Така ситуація виникає у випадках, коли рама дуже рідко відкривається і має широкі стулки.
 2.     Несправність в віконному механізмі. Конструкції в сучасних пластикових вікнах хоч і надійні, але не вічні і, як і будь-який інший механізм, мають свій термін придатності, а відповідно можуть вийти з ладу.
 3.     Заклинювання внаслідок попадання в отвори між стулками сторонніх предметів.
 4.     Заклинила ручка. Таке відбувається, коли каркас одночасно фіксується в двох положеннях. Варто відзначити, що таке характерно для «поворотно-відкидних» механізмів.
 5.     Забруднення поверхні або висихання мастильного матеріалу.
 6.     Виліт механізму «ножиці».

Постараємося описати рішення для кожного випадку якнайдетальніше і по порядку.
 

Просів віконний каркас

Якщо каркас виробу просів і при цьому сама стулка почала упиратися в нижній кут, необхідно взятися за нижню частину рами і, піднімаючи її вгору, закрити. Якщо все ж таки не вийшло, то слід звернути увагу на нижню сторону стулки з боку вулиці.

У деяких моделях вікон виробником встановлюється водовідвідна планка, яка може зміститися в сторону ручки. Подібна ситуація зазвичай виникає при недбалому догляді за виробом. Потрібно просто поставити водовідвідну планку на місце і стулку можна буде без зусиль закрити.

    Щоб уникнути такої ситуації рекомендується проводити миття вкрай акуратно.

Несправний механізм віконної рами

Вирішити проблему «підручними» засобами в більшості випадків не можливо. Найпоширеніший варіант поломки це заклинив «блокіратор». В цьому випадку повернути віконну ручку дуже складно або неможливо зовсім. Що ж можна зробити в подібній ситуації?

Для початку спробуйте натиснути на блокіратор докладаючи трохи більше зусиль, ніж при звичайному закритті, він знаходиться збоку і виглядає як стрижень, який виступає в середньому на сантиметр від площини краю рами. Якщо фурнітура справна, то блокіратор зайде в свою лунку з характерним клацанням, і провернути ручку не складе проблеми. Якщо ж механізм не хоче піддаватися на ваші зусилля, слід звернутися за допомогою до майстра, так як подальші дії можуть привести до повної поломки механізму і в подальшому заміні вікна цілком, що буде коштувати набагато дорожче.

При закриванні і відкриваееі стулки звертайте увагу на правильну роботу механізму, якщо при повороті ручки виникають труднощі, не слід докладати величезних зусиль, щоб її закрити.

Сторонні предмети в стиках

Багато людей, особливо в літній період часу, використовують в якості обмежувача віконної стулки найрізноманітніші предмети починаючи від сірникових коробок і закінчуючи мобільними телефонами. Найчастіше при закритті з забутим «обмежувачем», відбувається «заминання» стороннього предмета в стиках. Для усунення подібної проблеми слід просто витягти застряглу річ.

Сучасні пластикові вікна вже оснащені спеціальними фіксуючими механізмами. Не слід використовувати сторонні предмети в якості фіксаторів. Якщо такого механізму немає, варто його придбати в спеціалізованому магазині.

Заклинила ручка

Самий технічно складний випадок і при цьому найпоширеніший — ручка, яка заклинила. Якщо вона зламалася у відкритому вигляді віконної стулки, то в вісімдесяти випадках із ста це спрацював блокіратор поворотного механізму.

Для розуміння самої проблеми варто пояснити принцип роботи даного блокіратора. Коли одна з стулок перебуває в стані «відкрито» -верхня частина петлі відходить від рами разом із самою стулкою. Саме через це при повторному закритті з того ж положення стулка буквально повисає на нижній петлі. У цьому випадку, якщо не розрахувати зусилля і різко смикнути за ручку, можна пошкодити механізм самої стулки. Саме для запобігання таких поломок блокіратор вам і не дасть це зробити.

Для «розблокування» ручки слід відсунути запірну пластинку або так звану «клавішу» з зовнішньої сторони стулки. Цей елемент потрібно притиснути пальцем до гумового ущільнювача. Важливо проконтролювати, щоб ця пластинка перебувала у вертикальному положенні. На різних моделях вікон встановлені різні варіанти деталі. Іноді вона представлена ​​металевим «язичком». В такому випадку також варто притиснути його до ущільнювача, але вже докладаючи більших зусиль.

Забруднення стиків вікна і відсутність мастильних матеріалів

Також варто відзначити, що іноді причиною несправності вікна може стати банальне забруднення. Якщо регулярно не проводити чистку рами, то пил і бруд, які скупчуються в стиках, можуть вплинути на передчасне висиханню мастильних матеріалів. У такому випадку потрібно очистити забруднену поверхню спочатку мокрою ганчіркою, а потім сухою і змастити стики спеціальними віконними мастилами, які наносяться на ущільнювачі рами.

    Під час чистки вікон звертайте увагу не тільки на чистоту самого скла, але і на відсутність бруду в стиках віконної рами.

Заміна зношених блокіраторів

Є різновид вікон, в яких встановлено блокувальний механізм з терміном придатності. У такій ситуації він просто зношується. Застосовувати силу для вирішення проблеми в цьому випадку буде марно, для виправлення цієї ситуації вам буде необхідно змінити блокіратор. Для цього:

 1.     Зніміть стулку з петель.
 2.     Зніміть пластикову накладку пасатижами з мінімальним зусиллям, потягніть за штифт петлі.
 3.     Відкрутіть пару саморізів, які знаходяться на зовнішній стороні фурнітури.
 4.     Видаліть блокіратор.
 5.     Поставте новий блокіратор на місце старого.

Однак якщо ви не впевнені в своїх силах, то заміну блокіратора варто довірити професіоналам, так як сучасні пластикові вікна є складним механізмом і мають дуже багато нюансів при їх ремонті.

Виліт «ножиць»

Ще однією причиною, чому не закривається вікно може бути виліт так званих «ножиць» з пазів. Продіагностувати поломку просто: поверніть ручку і поспостерігайте за поведінкою блокіратора, якщо він є, а ручка не провертається, то найімовірніше випали «ножиці», по відчуттях ручка буде наче упиратися в щось.

Виправити таку ситуацію без «хірургічного втручання» не вдасться.

 1.     Для початку зніміть стулку.
 2.     Видаліть всі декоративні накладки, які розташовані на тильній стороні.
 3.     Витягніть штифт з петлі.
 4.     Проверніть ручку на «дванадцять годин». Примітка: З самого верху стулки є металевий елемент у вигляді двох однакових пластин, це і є «ножиці». Даний елемент кріпиться прямо на петлі.
 5.     Притисніть пальцем «ножиці» до ущільнювача і підніміть їх трохи вгору.
 6.     Повертайте ручку за годинниковою стрілкою і зверніть увагу на положення направляючого елемента «ножиць».
 7.     Поставте напрямні в пази.
 8.     Встановіть віконну стулку в зворотному порядку.

Щоб не допустити поломку «ножиць», робіть відкриття-закриття вікон не докладаючи зайвих зусиль.

Ось такими нескладними способами ви зможете відремонтувати ваше вікно в домашніх умовах, не звертаючись за допомогою до фахівців.