Як доглядати за ламінатом в домашніх умовах: тонкощі і секрети

Підлога, яка покрита ламінатом, дуже красиво виглядає вдома і не доставляє сильних незручностей при догляді за ним. Цей матеріал досить невибагливий і стійкий до різного роду пошкоджень. Тому догляд за ламінатом в домашніх умовах буде досить простим.
 

Поради по догляду

Достатньою надійністю і міцністю володіє тільки покриття з ламінату класу 32 і 33. Це високоякісний матеріал, який можна безбоязно класти в будь-яких приміщеннях: передпокоях, дитячій, на кухні. При належній обробці підлога з ламінату може прослужити до 25 років. Правильно доглядати за ламінатом в квартирі досить просто.

 •     З обережністю пересувайте важкі меблі при перестановці або прибиранні приміщення. Крісла та столики, які мають коліщатка, можуть подряпати покриття, тому оберніть їх м\’яким матеріалом, перш ніж рухати по кімнаті.
 •     Будьте обережні з важкими гострими предметами. Якщо ви упустите ніж або подібний предмет вістрям вниз, на поверхні дошки може залишитися скол.
 •     Для очищення ламінату не використовуйте жорсткі щітки і абразивні чистячі засоби. Вони можуть наносити дрібні подряпини, які ведуть до руйнування структури дощок. Їх зносостійкість згодом буде зменшуватися.
 •     Для миття ламинатного покриття застосовуйте м\’яку ганчірку, краще з мікрофібри або швабру з м\’якою насадкою.
 •     При появі на підлозі з ламінату рідини, варто відразу ж прибрати її, так як він чутливий до зайвої вологи.
 •     Подряпини і відколи рекомендується по можливості швидко замазувати спеціальними пастами. Це надасть прийнятний вигляд покриттю і дозволить уникнути подальшого руйнування дошки.
 •     Здійснюючи догляд за ламінатом, не використовуйте воски та різні поліруючі засоби. Вони можуть залишати масні плями на поверхні.

Миючі засоби

 

 

Покриття з ламінату можна мити за допомогою звичайних доступних розчинів для чищення поверхонь. Також нескладно доглядати за ламінатом, щоб він блищав.

 •     Якщо на підлозі є сильні забруднення, зробіть очищающий розчин із застосуванням будь-якого миючого засобу. Це може бути універсальний очищувач для будь-яких поверхонь або звичайне рідке мило.
 •     Щоб підлога з ламінату блищала, зробіть спеціальний засіб. Розведіть в декількох склянках теплої води невелику кількість оцту, додайте 2-3 столові ложки рідини для миття посуду.

    Використовуйте спеціальні миючі засоби для поверхонь із ламінату, які продаються в будівельних або господарських магазинах.

Прибирання підлоги з ламінату

 

 
 • Повсякденний догляд за ламінатом є дуже простою справою. Регулярно протирайте підлогу теплою водою з використанням вологої м\’якої ганчірки. При наявності забруднень додайте у воду миючий розчин.
 • Після миття із застосуванням миючого засобу, помийте поверхню чистою водою, потім протріть сухою тканиною. У кімнатах з мінімальною кількістю забруднень можна пропилососити підлогу м\’якою щіткою, після чого протерти добре віджатою ганчіркою, змоченою в теплій воді.

Видалення подряпин і потертостей

На поверхні з ламінату можуть утворюватися подряпини, відколи, а також сліди від меблів або взуття. Якщо правильно застосувати засоби для їх видалення, ви легко в домашніх умовах відновите зовнішній вигляд поверхні.

 •     Щоб прибрати невеликі свіжі потертості, залишені від взуття або інших предметів, потрібно потерти їх гумкою.
 •     Якщо потертості застарілі, можна спробувати відчистити їх розчином оцту. Змішайте воду і оцет в рівних пропорціях і потріть забруднену ділянку ганчірочкою, змоченою в даній рідині. Після повного зникнення бруду промийте місце чистою водою і протріть сухою тканиною.
 •     Для того, щоб прибрати маленькі подряпини, скористайтеся восковим олівцем. Очистіть ділянку від забруднень. Замажте пошкоджене місце восковим засобом, після чого приберіть надлишки і відполіруйте м\’якою тканиною.
 •     Сильні пошкодження у вигляді глибоких подряпин і відколів можна замазати спеціальними пастами, які продаються в будівельних магазинах. Щоб після ремонту ділянки пляма не виділялася на підлозі, підберіть засіб, що підходить за кольором з дошкою і за допомогою шпателя нанесіть на пошкоджену область. Повністю заповніть заглиблення, потім приберіть надлишки пасти. Після цієї операції можна нанести захисний шар спеціального лаку для ламінату.

Видалення плям

На поверхні ламінату можуть утворюватися плями різного характеру, особливо, якщо це підлога кухні або передпокою. Прибрати їх, в звичайних випадках, не складає труднощів:

 •     Плями від слідів помади, маркера, лаку для нігтів легко видалити за допомогою будь-якого розчинника або іншої рідини з ацетоном. Нанесіть засіб на забруднення губкою або ганчірочкою і потріть до повного видалення. Відразу після цієї процедури добре промийте ділянку чистої води і витріть насухо.
 •     Восковий наліт видаляється оцтовим розчином. У невелику кількість води додайте трохи оцту і потріть цією рідиною пляму.
 •     Щоб видалити жирні плями з ламінату, користуйтеся тільки спеціальними засобами для цього виду матеріалу. Інші засоби краще не застосовувати.
При регулярному проведенні сухого та вологого прибирання підлога з ламінату завжди сяятиме чистотою. А своєчасне видалення подряпин допоможе підтримувати його в належному вигляді і ви зможете милуватися підлогами з ламінату довгий час.