Як відчистити плями від скотчу на пластику

Скотч є ефективним матеріалом, за допомогою якого легко скріплювати і з\’єднувати. Незважаючи на свої позитивні сторони, у нього є вагомий недолік: часом він залишає липкі ділянки, на які прилипає пил. У цій статті ви дізнаєтеся як легко і просто відтерти сліди від скотчу.
 

«Клин клином…»

Цей метод потрібно застосувати в першу чергу, щоб очистити брудний слід. Отже, все досить просто, необхідно запам\’ятати пару простих кроків:

 1.     Відріжте від скотчу новий шматочок клейкої стрічки.
 2.     Відірвіть різким рухом.
 3.     Якщо потрібно, повторіть дії кілька разів, щоб повністю видалити весь бруд.

Враховуйте ступінь застарілих плям. Старі забруднення набагато важче видалити від поверхні.

Якщо у вас все вийшло — тоді обов\’язково запам\’ятайте цей метод на майбутнє, щоб більше не замислюватися над подібною проблемою, коли вона знову виникне.

Перед використанням такого методу переконайтеся, що пластик не обклеєний оракалом або іншим подібним матеріалом, так як скотч може легко пошкодити його, і виріб може зіпсуватися.

Використання олії

Навіть не сумнівайтеся, саме олія, будь то соняшникова, лляна, рапсова або будь-яка інша, допоможе вам прибрати проблему за кілька простих кроків.

Щоб відмити площину використовуйте м\’яку сторону губки, а не грубі тканини, так як пластик можна дуже легко подряпати.

 1.     Нанесіть обраний вами засіб губкою або будь-яким іншим зручним для вас шляхом на поверхню з клеєм і залиште його на 10 — 15 хвилин. Завдяки масляній речовині клей просочується і розбухає, втрачаючи при цьому свої властивості.
 2.     Далі потрібно видалити масу серветкою.
 3.     Після цього необхідно ретельно очистити поверхню мильним розчином, який видалить залишки жирних плям.

Врахуйте, що в кімнаті на деякий час може залишитися специфічний аромат, тому одним з кращих варіантів стане використання цитрусової ефірної олії, яку можна знайти в аптеці або спеціалізованому магазині.

Гумка

 

Ще один досить простий, ефективний і незвичайний метод щоб прибрати стару пляму від скотча. На жаль, мало хто знає, що саме гумка може створити чудеса навіть з найдавнішим забрудненням!

Використовувати цей спосіб можна не тільки на пластиковій поверхні, але і на поверхні електротехніки, меблів і дзеркалах. Ось як він працює:

 1.     Візьміть гумку.
 2.     Почніть терти нею поверхню до тих пір, поки не вийде видалити забруднення.
 3.     Щоб прибрати залишки бруду використовуйте вологу серветку або ганчірочку.

Ось так проста канцелярська річ може позбавити вас від проблеми. Цей спосіб можна застосовувати не тільки вдома, а й на роботі. Просто зітріть скотч з поверхні гумкою, як олівець з паперу.

    Порада: якщо у вас з\’явилося клейка пляма після використання скотча, намагайтеся видалити його якомога швидше. Застарілі відтерти набагато складніше, ніж свіжі.

Очищення спиртом

Якщо у вас не вийшло прибрати забруднену ділянку попередніми методами, ось ще одна проста маніпуляція — використання медичного спирту або будь-якої спиртовмісної речовини (горілки, духів, одеколону). Спирт допоможе відмити пляму будь-якої складності:

 1.     Змочіть ганчірку в обраному засобі.
 2.     Далі слід просто легким рухом руки відмити поверхню.

Все досить просто і ефективно. Цим способом можна відтерти найстаріші плями після використання скотча і отримати відмінний результат.

Для початку спробуйте використовувати засіб на невеликій і непомітній ділянці, тому що пластик — це органічний полімерний матеріал, і його різновиди можуть дати непередбачувану реакцію при з\’єднанні зі спиртом.

Засоби для миття вікон

У наші дні на полицях спеціалізованих магазинів існує безліч засобів для чищення будь-яких поверхонь, в тому числі і для того, щоб відмити скло. Якщо область з клеєм невелика, але застаріла, тоді можна вибрати для використання спеціальний спрей. Для ефективного вирішення проблеми вам потрібно виконати наступні дії:

 1.     На самому початку надіньте гумові рукавички, так як ви будете працювати з речовинами, до складу яких входить хімія, здатна викликати не тільки алергічну реакцію, а й опіки. Обов\’язково спробуйте обраний засіб на непомітній і невеликій ділянці предмета.
 2.     Невелику кількість спрея нанесіть на м\’яку частину губки і почніть відтирати сліди клею.
 3.     У проміжках необхідно обполіскувати губку від компонентів забрудненої поверхні.
 4.     Після очищення області від плями потрібно ретельно прибрати залишки засобу з пластика за допомогою змоченої у воді ганчірки.
 5.     Провітріть кімнату.

Зверніть увагу на склад хімічних засобів, так як для пластикових поверхонь не можна використовувати продукти з абразивними речовинами, тому що вони легко можуть не тільки відмити предмет, але і зіпсувати його.

Цей метод використовують в самих крайніх випадках, коли всі перераховані вище способи не допомогли відмити забруднення.

Таким чином можна легко і просто відчистити пластик і будь-яку іншу поверхню від докучливих липких плям!