Чим відмити лінолеум від фарби і штукатурки після ремонту

Лінолеум є, мабуть, одним з найпоширеніших матеріалів для покриття підлоги, адже він досить невибагливий в догляді, його легко мити і до того ж він має цілком доступну ціну, різноманітне забарвлення і фактуру. Але ремонт — це маленьке стихійне лихо в рамках однієї окремої квартири, і в цьому випадку покриття для підлоги може отримати такі забруднення, впоратися з якими буде досить складно. Як після ремонту відмити лінолеум, повернути йому первісний блиск і тим самим продовжити період його служби ще на довгі роки? Крім традиційних хімічних засобів в цій нелегкій справі прийдуть на допомогу і прості речовини, які ми  використовуємо в побуті.

Як видалити наліт від вапна і цементної суміші

Уникнути забруднень під час ремонту повністю, звичайно, неможливо, але щоб полегшити собі життя після нього, дещо все ж можна зробити.
Зокрема, якщо накрити підлогу перед проведенням ремонтних робіт щільним поліетиленом або клейонкою, прикріпивши імпровізоване покриття до плінтусів за допомогою скотча, багатьох проблем вдасться уникнути. Якщо нічого підходящого під рукою немає, можна накидати на підлогу старих газет або ганчірок.
Часто після ремонту, коли використовувалися вапно або розчин на основі цементу, навіть вимитий лінолеум виглядає не дуже охайно, він стає тьмяним, на ньому помітний білий наліт і розлучення, яскравість його забарвлення втрачається. Таке може статися, коли під час збирання застосовувалися агресивні миючі засоби або ці кошти не призначалися для догляду за поверхнями подібного типу.
1. Всі ми по-різному ставимося до засобів побутової хімії: деякі не використовують їх взагалі, але більшість вже не може уявити собі прибирання без ефективних помічників. І ремонт — це як раз той випадок, коли без них не обійтися, сучасні засоби допоможуть відмити підлоги після ремонту.
2. Спочатку лінолеум після побілки або використання грунтовки або штукатурки слід мити звичайною теплою водою, в яку додають 3-4 ложки солі і трохи мила. Гарячу воду використовувати не варто, щоб уникнути втрати блиску і яскравості.
3. Марганцівка також може бути використана для боротьби з нальотом і розводами. Її слід додавати в маленьких дозах в теплу воду і розмішувати, поки він повністю не розчиниться.
4. У разі неможливості видалення забруднення, що залишилися після ремонту за допомогою марганцівки і солі, скористайтеся гасом, додавши невелику кількість речовини на відро води. Такий розчин дуже ефективно справляється з подібними забрудненнями, але після нього залишається досить різкий запах. Його допоможе нейтралізувати повторне промивання підлоги водою з додаванням кількох ложок оцту.
5. Коли, нарешті, лінолеум вдалося відмити, його слід гарненько просушити, після чого від душі натерти шматком вовняної тканини, попередньо змоченою льняною олією або оліфою, так ви зможете повернути йому блиск.

Як видалити сліди фарби

Як   не старалися ми  б фарбувати, кілька крапель фарби незмінно потрапляють на поверхню лінолеуму. Видаляти фарбу найкраще «по гарячих слідах», поки вона ще свіжа, інакше це зробити буде набагато складніше.
 
— Не слід відтирати фарбу, використовуючи соду і засоби, що містять луг. Від цього зіпсується зовнішній вигляд, лінолеум стане ламким і крихким.
— Відмити що не встигла засохнути фарбу можна, розм\’якшивши її рослинним маслом, після чого потерти жорсткою щіткою або сукном. Застосування гострих предметів небажано, щоб уникнути появи подряпин на лінолеумі.
— Засохлу фарбу найкраще можна відмити з використанням розчинників, ви можете скористатися уайт-спіритом або іншими аналогами. Але попередньо потрібно провести тест на стійкість забарвлення лінолеуму, проводити дану маніпуляцію потрібно на ділянці, яка не впадає в очі. Змочіть розчинником ватний диск і прикладіть до плями, потім відтирати шматочком чистої тканини пошарово. Щоб лінолеум в місці видалення фарби блищав, його потрібно помити і натерти маслом льону, можна скористатися спеціальною мастикою.

Як відтерти ґрунтовку і монтажну піну

Дуже важко буває відтерти від поверхні лінолеуму монтажну піну або ґрунтовку. Видалити монтажну піну можна двома способами в залежності від того, в якому стані монтажну піну доводиться прибирати: свіжу або застиглу.
— Чи не застиглу монтажну піну, як і ґрунтовку, прибирати слід шпателями, намагаючись зібрати її від країв до центру. При цьому треба постаратися, щоб пляма не розширилося. Потім потрібно швидко відтерти свіжу монтажну піну спеціальними засобами для очищення.
— Другий спосіб, навпаки, передбачає «схоплювання» пінної маси, щоб застиглу монтажну піну можна було зрізати з поверхні різаком, а вже потім приступати до видалення залишків.
Свіжу ґрунтовку, що потрапила на лінолеум, відтерти легко, досить зібрати її з поверхні м\’якою ганчіркою і помити підлогу. Якщо ж речовина застигла, відтерти ґрунтовку після ремонту можна декількома способами. Можна спробувати відтерти ґрунтовку спеціальної змивом, але робити це треба дуже обережно, оскільки покриття може бути зіпсовано. Можна відмити ґрунтовку за допомогою розчину з третини ацетону і двох третин води. Деякі застосовують для цих цілей звичайну рідину для зняття лаку. Слід потерти застиглу ґрунтовку жорсткою мочалкою до появи результату.
Ремонт — справа вельми клопітка, але, знаючи деякі способи по приведенню після нього квартири в порядок, ви сповна насолодитеся його результатами.