Як зняти вертикальні або горизонтальні жалюзі з вікна

Жалюзі настільки зручно використовувати, що у всіх офісах і багатьох квартирах вони замінили штори. Але як зняти жалюзі, якщо на них накопичилося багато пилу, і з\’явилася необхідність їх почистити або помити? Головне, розібратися в конструкції кріплення.

Знімання горизонтальних жалюзей

У житлових квартирах популярністю користуються горизонтальні жалюзі. Невеликі за розмірами металеві горизонтальні ламелі навішуються на спеціальні кронштейни з кріпленням типу «ластівка». Від\’єднати їх не становить особливих труднощів. Необхідно лише розсунути передню і задню стінки самої верхньої планки за допомогою пальців або викрутки і акуратно зняти її з металевих фіксаторів.
Якщо жалюзі закріплені іншим способом, то, можливо, вам знадобиться викрутка. З її допомогою можна відкрутити болти, після чого можна знімати всю конструкцію з кронштейнів. Якщо вікна великі, то одному впоратися буде складно, краще покликати помічника.
Зустрічаються конструкції з заглушками або декоративними кришками з боків. В цьому випадку необхідно усунути заглушку, після чого ламелі можна буде вільно прибрати з вікна і помити.
Щоб розібратися, як зняти жалюзі будь-якої конструкції, спочатку огляньте їх верхню частину, вивчіть кронштейн. Якщо залишилася інструкція, то прочитайте її. Коли будете розбирати і чистити планки, стежте, щоб вони не заплуталися і не перекрутити.

Від\’єднання вертикальних ламелей

Вертикальні ламелі знімаються значно простіше. Всі вони навішені на карнизі, в якому збоку є заглушка. Прибравши цю заглушку і витягнувши сполучний ланцюжок, ви зможете зняти всі вертикальні планки одну за одною. Способи зняття можуть трохи відрізнятися між собою в силу особливості конструкції. Ось один з варіантів дій:
 
— розкрийте жалюзі і розгорніть, щоб ламелі стояли рядком;
— витягніть ланцюжок і важки, які знаходяться внизу;
— по черзі від\’єднайте ламелі, згорніть у рулон і відправте стиратися в машинці.

Рулонні штори

Рулонні жалюзі були сконструйовані таким чином, щоб не викликати проблем в обслуговуванні. Їх легко можна зняти і повісити на вікно, оскільки кріпляться вони часто без свердління рам і стін. Якщо використовуються кріплення, то зрозуміти, як на них тримається завіс, не складає труднощів. Від\’єднується або вал, до якого прикріплено полотно, або повністю вся конструкція з декоративним коробом.
Якщо конструкція нерозбірна і треба відкручувати саморізи, то починайте відкручувати з нижніх болтів і тільки потім переходите до верхніх. Це дозволить запобігти обвалення і деформацію системи кріплень.
Зустрічаються жалюзі, які кріпляться за допомогою спеціальних ключів або тримаються на липучці. Їх від\’єднати найпростіше. Яка б система кріплення не була, запам\’ятайте, як ви знімаєте завіси, оскільки вам ще належить їх вішати в зворотньому порядку.