Як вивести пляму від шоколаду з білого та кольорового одягу

На думку вчених, шоколад — це не тільки смачні ласощі, яким хочеться насолоджуватися знову і знову, це ще й прекрасний засіб, що піднімає настрій. Практично в будь-якій сім\’ї є ласун, тому важливо знати, як відіпрати шоколад, щоб повернути речам первозданний вигляд.

Основні правила

 

 

По-перше, слід враховувати, що плями від шоколаду можна остаточно вивести тільки в тому випадку, якщо вони ще свіжі і не встигли остаточно висохнути. Тому, як тільки ви помітите зрадницьку темну пляму на одязі, треба відразу вживати заходів щодо її усунення.

По-друге, не слід відразу хапатися за перший-ліпший засіб для виведення плям, потрібно врахувати тип тканини, з якої виготовлена ​​забруднена річ. Щоб ефективно вивести плями і не нашкодити одягу, враховуйте деякі нюанси:

  •     Безпосередньо перед початком видалення забруднення рекомендується пройтися по одягу щіткою, що підходить під тип тканини, якщо в запасі мало часу, можна обробити тільки область навколо плями. Ця нехитра маніпуляція дозволить видалити частинки пилу і бруду з одягу, що не дозволить утворитися новим плям під час прання.
  •     Щоб не розмазати пляму по всій речі, потрібно зчистити надлишки шоколаду за допомогою тупого предмета або щітки, щоб залишилося тільки плоске забруднення.
  •     Навіть при дотриманні правил прання того чи іншого виду тканини можна наштовхнутися на казус, наприклад, барвник може втратити колір і шоколад в\’їсться ще сильніше. Щоб цього уникнути, потрібно спробувати застосувати обраний засіб на непомітній ділянці речі — шві або вивороті, ідеальним варіантом буде випробувати метод на запасному шматку від цього одягу.
  •     Щоб уникнути непередбачених ситуацій, необхідно видаляти пляму з виворітного боку. Від цього ефективність засобу не зменшиться, але ви додатково убезпечите себе від псування улюбленої речі.
  •     Шоколад відразу після потрапляння на тканину дуже глибоко в\’їдається в її волокна, тому не потрібно сильно терти забруднене місце — це тільки погіршить ситуацію. Рухи повинні бути швидкими, але неагресивними.
  •     Починати видалення плями потрібно з країв, в міру очищення поступово просуваючись до центру. Це дозволить швидко закінчити процес прання, не дозволивши плямі збільшитися в розмірах.
  •     При першому пранні забрудненої речі використовуйте делікатний засіб. Якщо ж він не виконає своє завдання, можна буде переходити до більш концентрованих розчинів.
  •     Щоб не витрачати час і сили даремно, рекомендується чергувати застосування обраного засобу з полосканням. Як тільки забруднення вдасться повністю видалити, потрібно наостанок прополоскати річ і відправити сушитися.

    Є один універсальний спосіб, який підходить для будь-якої тканини, незалежно від матеріалу і кольору. Шоколад можна вивести за допомогою звичайної солі. Для цього грубі тканини можна просто натерти великою кухонною сіллю, а ось тонкі і крихкі обробити в місці забруднення підсоленою водою, після чого відправити в прання в звичайному режимі. Цей спосіб допоможе впоратися тільки зі свіжими забрудненнями, старі плями потрібно піддавати більш дієвим методам.

В інших випадках потрібно в першу чергу орієнтуватися на тип тканини, для кожного з них передбачені свої способи. Крім того, необхідно розділяти білий і кольоровий одяг, з них шоколад теж видаляється по-різному.

Як видалити шоколад з бавовни

 

 

Якщо ваш одяг пошитий з бавовни світлого кольору, вам допоможе звичайне молоко. Потрібно розкласти область з забрудненням в один шар, щоб пляма не перейшло на іншу частину одягу, і вилити на нього 1 — 2 чайних ложки молока. Після цього забруднення потрібно легко протерти за допомогою білої тканини або щільною серветки і випрати в звичайному режимі.

Якщо за допомогою молока не вдалося вивести пляму, можна скористатися господарським милом: з його допомогою треба запрати свіже забруднення, бажано з використанням солоної води. Ще більш ефективний метод — обробка забрудненого місця ватним диском, змоченим в слабкому розчині нашатирю.

Частка шовку

Шовк дуже ніжна тканина, врятувати її від шоколаду зможе нашатирний спирт. Його потрібно розвести водою в пропорції 1: 1 і за допомогою ватного диска обробити забруднення. Після цієї процедури необхідно прополоскати річ і випрати її звичайним способом — руками або в пральній машині.

Як відіпрати пляму з синтетики

Якщо одяг  зі штучної тканини, відіпрати пляму можна так само з використанням нашатирю, але в цьому випадку треба додати ще й медичний спирт. У ньому потрібно розвести нашатир в пропорції 3: 1, зі зворотного боку виробу потрібно покласти паперові серветки. За допомогою ватного диска пляма обробляється розчином, в процесі потрібно замінювати серветки по мірі їх забруднення.

В залежності від кольору

Деякі способи підходять тільки для білого або тільки для кольорового одягу. Щоб вивести забруднення на білому, потрібно капнути на нього 1 — 2 чайні ложки перекису водню, залишити на 10 хвилин, після чого прополоскати річ у холодній воді. Цей спосіб дозволить видалити навіть плями що в\’їлися, але тільки на щільному одязі. Для кольорових речей знадобиться наступний розчин: стакан води змішується зі склянкою гліцерину, додається 1 чайна ложка нашатирю. Пляму потрібно злегка змочити водою, обробити розчином за допомогою губки і прополоскати.