Як очистити шкіряний диван від кулькової ручки

Кожна господиня хоч раз стикалася з такою проблемою, як плями на одязі або на меблях, вони приносять багато клопоту, тимчасових і матеріальних витрат, а найстрашніше — коли плями від ручки з\’являються на шкіряних виробах. Адже шкіряний одяг і меблі дуже чутливі до сучасної хімії та часто після процедури миття можуть змінити колір, втратити свої якості, які потім вже не відновити.

Вибираємо засіб

 

 

Існує безліч способів і засобів, які позбавлять вас від цієї проблеми. Потрібно пам\’ятати, що засохла пляма від ручки на шкіряному дивані видаляється важче і довше, ніж відразу після випадкового потрапляння чорнила. Прийнято розрізняти всього два види засобів по усуненню цієї проблеми:

    1. Натуральні засоби, які домогосподарка може знайти, як на кухні, так і в аптечці. До натуральних засобів відносяться: сіль кухонна, сода харчова і кислота лимонна.
 
 
 

    2. Хімічні засоби. Деякі хімічні засоби у багатьох є вдома, якщо ж таких немає, то ви можете купити їх в будь-якому господарському магазині, їх асортимент дуже великий.

Народні засоби у боротьбі з чорнилом

 

 

Підручні речовини, або по-іншому натуральні, дають хороший результат всього за кілька годин, причому потрібно відзначити, що вони не залишають слідів свого впливу на примхливій ​​шкірі. Вони легко застосовуються і знаходяться завжди під рукою.

Сіль

Метод видалення чорнила зі шкіряної поверхні сіллю користується великою популярністю серед господинь. Для нього вам знадобиться мило, вода і сіль. Спочатку потрібно розвести мильну воду і протерти нею проблемне місце, потім потрібно сіллю рясно засипати поверхню і залишити на кілька годин. Після закінчення часу сіль забирається, а оброблене місце протирається сухою ганчіркою. У підсумку ви отримуєте очищену поверхню шкіряного дивана від слідів кулькової ручки, сіль не залишає слідів на улюблених меблях.

Лимонна кислота

Лимонна кислота підходить не тільки для очищення накипу, але і для очищення шкіряних виробів від чорнила, з якими так старанно борються домогосподарки. Щоб вивести слід від ручки, змочіть ганчірку або ватний тампон лимонною або оцтовою кислотою і ретельно протріть місце забруднення.

Після цього необхідно очистити поверхню мильним розчином, а потім все змити і витерти насухо ганчіркою. Після таких нехитрих маніпуляцій шкіряний диван стане чистим без слідів від ручки.

Харчова сода

Щоб очистити шкіряні меблі від слідів ручки, потрібно взяти одну чайну ложку харчової соди і розвести її в 0, 5 літра теплої води. Намочити отриманим розчином ганчірочку або ватний тампон і протерти місце з чорнилом від ручки, потім потрібно змити все мильною водою. В кінці потрібно протерти диван насухо ганчіркою і можна буде забути про те, що на ньому колись були сліди від ручки.

Використовуємо промислові засоби

 

 

Сучасні хімічні засоби при їх неправильному використанні, недотриманні концентрації, часу і частоти використання можуть призвести до псування речі, яка вже не підлягатиме відновленню. Не варто забувати про їх сильний вплив на шкіряний виріб, тому завжди читайте, як правильно їх використовувати, адже результат незворотній.

  • Найпопулярніший і ефективний хімічний метод — це застосування спеціального засобу для виведення плям, який підходить для типу шкіри вашого дивана. Не забувайте уважно прочитати, як ним користуватися. У більшості випадків засіб для виведення плям наносять на тампон, потім протирають місце з чорнилом, чекають кілька хвилин і витирають
  • Ще одним засобом, до якого вдаються домогосподарки, щоб відтерти кулькову ручку, є звичайне мило, що дозволяє позбутися від слідів чорнила на ніжній шкірі дивана. Для цього способу необхідно нанести мило на щітку, перед цим змочити її або ж поверхню забруднення, а потім акуратно терти проблемне місце. Будьте обережні, щоб щіткою не пошкодити шкіру, наостанок протріть вологою ганчіркою і витріть насухо. Мило при правильному використанні не залишає ніяких слідів на шкірі дивана.

    Досить ефективно відтерти сліди ручки з шкіряного дивана можна за допомогою будь-якого засобу, який містить спирт, він  легко дозволяє вивести чорнило, при цьому не залишає плям. Необхідно змочити ватний тампон спиртом і відтерти сліди від кулькової ручки, після чого протерти проблемну зону водою.

  • Дуже добре підходять для видалення плям від кулькової ручки на шкіряних диванах засіб для миття посуду, його склад дозволяє добре боротися з чорнилом на шкірі всіх типів. Якщо після першого застосування чорнило залишилися, не бійтеся і повторіть процедуру. Миючі засоби для посуду дбайливо очищають поверхню шкіри, при цьому не залишають ніяких слідів.
  • Мало хто знає, але за допомогою лаку для волосся можна відтерти будь-яку чорнильну пляму на шкіряному дивані, незалежно від типу шкіри. В даному випадку лак для волосся діє як розчинник на хімічну структуру чорнила і дозволяє її легко відмити. Нанесіть лак на проблемну ділянку, зачекайте кілька хвилин, щоб реакція відбулася, а потім все змийте мильним розчином води і протріть насухо. Не переживайте, якщо з першого разу проблема не зникла, спробуйте повторити процедуру, але пам\’ятайте, що занадто багато і часто не слід це робити з шкірою темних відтінків.
  • Рідина для зняття лаку без ацетону — хороший засіб в боротьбі зі слідами від кулькової ручки на шкіряному дивані, вона дозволяє дбайливо очистити поверхню від чорнила, не пошкодивши шкіру. Для цього потрібно нанести рідину для зняття лаку на ватний тампон і протерти проблемну зону. В результаті з\’являються чорнильні розводи, які потрібно швидко прибрати мокрою ганчіркою, після цього висушити поверхню.
  • Ще один дбайливий засіб — це будь-який крем для обличчя або рук, його необхідно нанести на чорнило і почекати дві-три хвилини, після чого крем видаляється ватним тампоном. Якщо ж результат вас не влаштував, і плями залишилися, повторіть процедуру до повного видалення чорнила з поверхні дивана. Це можна робити велику кількість разів, тому що крем не руйнує структуру шкіри і не знебарвлює її, особливо це важливо при роботі з темною шкірою.
  • За допомогою розчину нашатирного спирту з гліцерином багато домогосподарки з легкістю позбавляються від чорнильних плям на всіх видах шкіряних диванів. Для цього потрібно нанести на кілька хвилин розчин спирту, після чого протерти все мильним розчином і потім протерти насухо. Пам\’ятайте, що даний метод підходить для шкіри світлих тонів, а темна шкіра може втратити свій колір.

Запобіжні заходи

Застосовуючи будь-який спосіб з перерахованих вище, рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

  •     не слід застосовувати сильні хімічні засоби довго і у високій концентрації на диванах з темної шкіри, вони можуть з легкістю знебарвити її, що потім не можна виправити;
  •     всі маніпуляції потрібно проводити з теплою водою і м\’якою тканиною для очищення, в іншому випадку шкіра може потріскатися;
  •     якщо ви використовуєте миючі засоби з вмістом в них кислот, важливо дотримуватися концентрацію, тому що зайве нанесення кислоти на шкіру може призвести до зменшення обсягу і стисненню.