Як вивести віск від свічки з одягу

Романтичне побачення з використанням свічок або звичайна депіляція можуть залишити після себе на одязі воскові плями, яке, на перший погляд, вивести дуже складно. Багато хто відкладає річ в дальній ящик або зовсім викидає, але ця проблема має безліч рішень, досить знати, як вивести віск з одягу. При цьому сама тканина залишиться без пошкоджень, якщо зробити все правильно, то річ ще довго вам прослужить.
 
 

Видаляємо віск з натуральних тканин

Одяг з натуральних матеріалів завжди цінується вище, ніж синтетичний, тому і плями на ньому сприймаються болючіше. Пляма від воскової свічки має одну особливість, на відміну від багатьох інших забруднень, її потрібно видаляти після повного висихання. Потрібно почекати, поки в\’язка маса перетвориться на тверду кірку і акуратно зіскоблити тупим предметом верхній шар воску. Це перше, що потрібно зробити з плямою, незалежно від типу тканини і обраного способу її очищення. Для кожного типу тканини існують свої народні способи подальшого виведення плям від воску, потрібно строго дотримуватися їх, щоб не зіпсувати річ остаточно.

Спосіб гарячої обробки підійде в тому випадку, якщо постраждала річ з вовни, бавовни або іншої щільної тканини, яка є стійкою до високих температур. Є три способи гарячої обробки:

    1. Необхідно знайти пару бавовняних серветок або однотонних рушників, між ними треба помістити постраждалу річ і покласти її в такому стані на прасувальну дошку. Температуру на прасці потрібно виставити мінімальну, яка підійде для даного типу тканини. Якщо сумніваєтеся, можна подивитися на етикетці виробу, якщо вона ще збереглася. Кілька разів пропрасуйте постраждалу ділянку і, якщо частина плями ще залишиться, поміняйте серветку і повторіть весь процес знову.
 

 

    2. Якщо одяг виготовлений з тонкої тканини, і ви боїтеся пошкодити її гарячою праскою, замість неї можна скористатися феном. Тоді вам знадобиться тільки одна серветка, її потрібно притиснути до забрудненої ділянки і нагріти її за допомогою фена. Під впливом гарячого повітря віск знову розплавиться і прилипне до серветки. Якщо з першого разу не вдалося видалити пляму, процедуру слід виконати знову.

  
    3.  Якщо і фен здається занадто агресивним засобом, можна скористатися відпарювачем або праскою в подібному режимі. Процес аналогічний першому методу, але праску не потрібно прикладати безпосередньо до тканини, нею потрібно водити над нею, щоб пар діставав до поверхні.

Якщо ви виберете спосіб гарячої обробки, потрібно враховувати кілька нюансів. Високі температури можна використовувати тільки для видалення безбарвного воску, якщо свічки, від яких постраждала тканину, були кольорова, барвник може вбратися в волокна, і його буде важко відіпрати. По-друге, після видалення воскової плями можуть залишитися розводи від неї, їх можна прибрати за допомогою ватної палички, змоченої в медичному спирті.

    Якщо постраждала делікатна тканини, наприклад тонка шерсть або шовк, можна скористатися більш делікатним методом, ніж висока температура. На пляму від свічки необхідно капнути миючого засобу для посуду і розподілити його рівномірно по всій області забруднення. В такому стані річ залишається мінімум на 10 годин, після чого потрібно випрати в пральній машинці. Миючий засіб перед цим змивати не потрібно, від нього не залишиться ніяких слідів після прання.

Замшевий одяг вимагає особливого догляду, тому прасування праскою не рекомендується, інакше можна безповоротно зіпсувати його. Щоб видалити пляму потрібно потримати постраждалу ділянку над парою від чайника протягом декількох хвилин. Коли пляма від свічки розплавиться, її потрібно промокнути чистою губкою, але не втираючи забруднення в тканину.

Ще один спосіб, як вивести пляму від воску з замші — обробити його очищеним бензином або скипидаром. В обраній речовині потрібно змочити ватний диск і прикласти його до плями від свічки на 15 — 20 хвилин, після чого випрати річ вручну в теплій воді і ретельно прополоскати. Для цієї мети можна приготувати і спеціальний розчин, змішавши 50г очищеного бензину, 10г винного спирту і 35 г нашатирю. Ватний диск, змочений в такій суміші, потрібно притискати до тканини тільки протягом двох хвилин, в іншому весь процес ідентичний. Цей же спосіб можна застосувати і для видалення плями від свічки на оксамитовому одязі.

Як очистити синтетичну тканину

Пляму з синтетичної тканини теж можна вивести за допомогою нагрівання, але воно в цьому випадку буде носити дещо інший характер. Можна застосувати і метод з використанням праски, але тільки якщо ви абсолютно впевнені, що температура підходить для даного типу тканини. Синтетика сильніше реагує на високу температуру, волокна можуть розплавитися і річ буде зіпсована. Тому праску потрібно ставити на мінімальну температуру в режимі делікатного прасування і використовувати її тільки в крайньому випадку.

Основний же спосіб видалення плям від свічки з синтетики — прання вручну. У миску наливається необхідна кількість води температурою не більше 70 ° C, точну цифру потрібно подивитися на етикетці виробу. Постраждалий одяг поміщається в воду на пару хвилин, після чого віск промокается за допомогою чистої серветки. Потрібно робити акуратно, просто притискаючи її до плями, щоб не розтерти її.

Універсальний метод

Є один спосіб видалити пляму практично з будь-якої тканини, як з натуральної, так і з синтетичної. Він дуже простий, потрібно просто заморозити постраждалу річ, і від плями можна буде легко позбутися. Найлегший варіант — розвісити річ на балконі, якщо на вулиці зима. Через пару годин потрібно відшкребти пляму тупим боком ножа і струсити крихти воску.

Якщо на дворі літо чи немає можливості розвісити річ на холоді, можна покласти її в морозилку на такий же час. Тільки в цьому випадку необхідно покласти одяг в пакет, щоб він не забруднився і не ввібрав специфічний запах заморожених продуктів. За допомогою заморозки можна також видалити віск з хутра або шкіри.

Який би метод ви не вибрали, можна подивитися відео про те, як правильно провести процедуру очищення. Особливо корисно воно буде тим, хто стикається з подібною проблемою вперше, щоб випадково не погіршити її і не зіпсувати річ остаточно.