Як правильно прати шерстяну спідницю

Навіть в зимову холодну погоду жінкам набридає постійно ходити в брюках. Часом дуже хочеться купити спідницю з тонкої вовни або драпу, щоб виглядати елегантно. Але за такими речами треба вміти доглядати.

Інформація на етикетці

 

 

Чи можна прати вовняну спідницю? Які миючі засоби використовувати? Як її правильно прасувати? Виникає чимало запитань. Насправді все не так вже й складно. Якщо ви знаєте, як доглядати за іншими вовняними речами, то зможете впоратися і зі спідницею.

Отже, ви вирішили купити теплу спідницю з вовни: довгу або коротку, в складку, олівець або дзвіночок. Головне, вибрати модель, яка буде підкреслювати достоїнства вашої фігури. А доглядати за нею ви навчитеся.

По-перше, подивіться на етикетку. Там зазвичай дається детальна інформація по догляду:

 •     Якщо на етикетці видніється ванночка з рукою, то повинно проводитися тільки ручне прання.
 •     Квадрат з вертикальними рисками вказує на необхідність вертикального сушіння без використання віджиму.
 •     Порожнє коло говорить про те, що необхідна суха чистка.
 •     Перекреслений трикутник забороняє застосовувати будь-які відбілюючі засоби.

Можуть бути присутні й інші картинки, про значення яких нескладно здогадатися. Найчастіше нижче під значками йде розшифровка на словах. Дотримуючись всіх рекомендацій, ви зможете довго зберігати річ в хорошому стані.

Прання

 

 

Буває, що етикетка загубилася або неможливо розібрати, що на ній написано. В цьому випадку треба діяти максимально дбайливо.

 • Шерсть не можна прати в гарячій воді і сильно розтягувати. Хоча в сучасних тканинах практично завжди додають синтетичні домішки,
  наявність навіть невеликого відсотка вовняних ниток говорить про те, що з
  річчю треба поводитись делікатно.
 • Можна
  вибрати делікатний режим в пральній машині, але краще за все провести
  ручне прання у воді близько 30 ° -35 ° (трохи тепла).
  Використовуйте порошок для делікатного прання без відбілювачів. Ідеальним варіантом буде рідкий порошок з додаванням кондиціонера.

 • Шерсть не любить лужне середовище, а ось невелика кількість кислоти їй
  не зашкодить, тому для м\’якості виробу при полосканні можна додати
  трохи столового оцту, якщо у вас немає спеціального кондиціонера.

 • Полоскати спідницю треба кілька разів в злегка теплій воді, але не в холодній. Віджимають її лише злегка, не перекручуючи. Для правильного віджиму річ акуратно згортають в рулон, натискаючи на нього. Сушать спідниці зазвичай у вертикальному положенні, підвішуючи їх за верхній край над ванною, щоб стікала вода.

Спідниці зі складками

Сьогодні вибір спідниць дуже великий. Можна купити спідницю в інтернет магазині практично будь-якого фасону і кольору. Особливою популярністю завжди користувалися плісировані спіднички в стилі кілт.
 

 

Вовняні спідниці з безліччю складок перуть вручну. Їх не можна м\’яти і занадто терти, щоб не порушити складки. Розчиніть порошок у воді і покладіть в неї спідницю. Нехай вона деякий час (близько 15 хвилин) полежить і відмокнет. Злегка потріть тканину, при необхідності повторіть замочування.

    Прополощіть спідницю в чистій воді, міняючи воду кілька разів, поки вона не стане чистою. Можна використовувати кондиціонер, щоб річ після прання була м\’якою і не електризуватися.

Якщо спідничка коротка, то чи не віджимають її взагалі. Просто підвісьте за пояс над тазиком або ванною. Довгу спідницю треба злегка віджати так, щоб не пом\’яти складки. В іншому випадку, тканина може розтягнутися під своєю вагою. Для сушіння в вертикальному положенні зручно використовувати вішалку.

Якщо ви все ще не наважуєтеся купити вовняну спідницю в складку через
складність в пранні, то пропонуємо ось такий цікавий варіант.

Щоб випрати плісировану вовняну спідницю, акуратно складіть складки і знизу приметайте їх ниткою. Помістіть спідницю в вузький мішок для прання або в панчоху і покладіть в пральну машинку, не забувши встановити дбайливий режим.

Коли панчохи і мішка немає, можна приметати складки 3 рази на різній висоті. У цьому випадку вони не зімнуться при пранні. Хоча такий варіант зажадає більше часу, ви заощадите його потім на прасування.

Прасування

Якщо після прання на спідниці утворилися заломи або тканина сильно пом\’ялася, то її можна випрасувати. При цьому треба дотримуватися кількох правил:
 
 •     Починайте прасування, коли річ ще трохи сира.
 •     Вибирайте розігрів праски, відповідний вовні (зазвичай дві точки).
 •     Прасуйте через марлю, щоб не залишилося лискучих слідів.
 •     Злегка зволожуйте тканину.
 •     Прасуйте спідницю зсередини.
Складки можна прасувати через паперову заготовку, поміщаючи її всередину. Непогано працюють сучасні праски з відпарювачів, які дозволяють, практично не торкаючись до виробу, розгладити всі складки. Якщо є підкладка, то спочатку треба попрасувати її. Потім приступають до зони пояса і потім переходять до основної частини. Чиста випрасувана річ повинна трохи пивісіти, після цього її поміщають в шафу.