Як швидко відбілити футболку, не зіпсувавши річ

Білосніжна футболка — універсальний предмет гардероба, який ніколи не виходить з моди. Але сяючу білизну вона зберігає не вічно, і часто чоловіки і жінки всього світу стикаються з питанням, як відбілити зіпсовану футболку.

Як зберігати білосніжність футболки

 

 

Перше, про що слід потурбуватися, придбавши білосніжний одяг, — дізнатися, як за ним доглядати. Щоб одяг не втрачав яскравості кольору, необхідно дотримуватися таких правил:

  •     неприпустимо прати білі речі разом з кольоровими;
  •     бавовняну або льняну футболку не можна прати разом з вовняної або синтетичної;
  •     при пранні слід додавати рідкий або порошковий відбілювач.

Відбілювання футболки

Буває, що, незважаючи на всі вжиті заходи, колишнє сяйво втрачається. Але не треба поспішати викидати річ, яка так мало послужила вам. Є деякі способи, що допомагають повернути їм колишню красу.

Кип\’ятіння

 

 

Це один з найстаріших і перевірених варіантів. Застосовується він виключно для бавовняних предметів гардероба. Рецептів приготування розчину для кип\’ятіння існує кілька.

  •     З розрахунку 500 грам на 10 літрів води додають хлорку і кальциновану соду. Після відстоювання отриманої суміші протягом двох діб її проціджують і приступають до кип\’ятіння речей. Кип\’ятити при такому варіанті потрібно 2 години або більше.
  •     У ємність з водою додають 25-30 мілілітрів нашатирного спирту і 4 чайні ложки соди. Кип\’ятити потрібно ті ж 2 години, а потім річ ​​гарненько прополоскати.
  •     Для менш короткочасного кип\’ятіння використовують розчин з додаванням 2-3 таблеток сухої хлорки і 20 мілілітрів перекису водню. У такій рідини кип\’ятити одяг потрібно не більше 40 хвилин.

Розчин перекису водню

Одним з улюблених способів відбілювання у господинь є застосування засобу, що не потребує кип\’ятіння. Для його приготування в воду додають перекис водню з розрахунку 1 чайна ложка на 2 літри води, а також жменю харчової соди. Предмет гардероба замочується в цьому розчині на 20-25 хвилин.

Перманганат калію

Перманганат калію, або звичайна марганцівка, теж застосовується для відбілювання. Для того щоб скористатися цим способом, потрібно в гарячій воді приготувати слабкий (блідо-рожевий) розчин марганцівки і додати в нього 200 грам звичайного прального порошку для ручного прання. Потім занурити в розчин одяг, який вимагає відбілювання і, дочекавшись його повного охолодження вийняти і добре прополоскати.