Як випрати бортик від дитячого ліжечка

З народженням дитини життя жінки змінюється: радість материнства поєднується з безліччю турбот, пов\’язаних з доглядом за малюком. Одне з питань, що потребує вирішення, як випрати бортики від дитячого ліжечка, щоб вони не втратили форму і не полиняли. Щоб впоратися в цим завданням, існують деякі хитрощі, про які корисно знати молодим мамам.
 

Чому це так важливо

Так трапляється, що бортики від ліжечка для новонародженого часто залишаються поза увагою через те, що на вигляд вони зовсім не брудняться. Однак цей елемент комплекту постільної білизни вимагає регулярного прання.

Справа в тому, що, навіть якщо на бортах немає видимих ​​забруднень, в них накопичується багато пилу і шкідливих бактерій, через які у дитини розвивається алергія. Також буває, що немовля мучать напади кашлю, припиняються і ніяк про себе не нагадують під час прогулянки.

Така ситуація може бути пов\’язана з тим, що дитина вдихає пил з бортиків ліжечка, і вона викликає сухий кашель. Позбутися від такої проблеми можна, виправши даний елемент постільної білизни.

Якщо виникло питання, чи потрібно прати бортики, сумнівів бути не повинно — потрібно, причому регулярно.

Технологія прання

Прати бортики дитячого ліжечка треба обережно, щоб не зіпсувати цю важливу деталь комплекту постільної білизни. Залежно від рекомендацій виробника, його можна випрати вручну або в пральній машинці. Як правило, такі рекомендації поширюються на весь комплект.

Незважаючи на те, що варіанти прання різняться мієж собою, існують загальні рекомендації, яких слід дотримуватися:

  •     Періть бортики в воді з температурою не більше 40 градусів, це збереже виріб від деформації.
  •     Використовуйте невелику кількість засобу для прання, щоб він повністю виполоскався з тканини і наповнювача.
  •     При пранні в пральній машині вибирайте режим делікатного або ручного прання з мінімальною кількістю оборотів при віджиманні.
  •     Якщо ви перете вручну, приділіть особливу увагу полосканню.
  •     При полосканні в пральній машинці можна використовувати дитячий кондиціонер для білизни. Вибирайте гіпоалергенні засоби без запаху.
  •     Сушити бортики від дитячого ліжечка найкраще в горизонтальному положенні, щоб наповнювач не змістився. Тільки після того, як основна волога випарується, його можна повісити на мотузку або сушилку.
  •     Прасувати потрібно в тому ж режимі, що і весь комплект постільної білизни, однак його не бажано відпарювати.

Це загальні рекомендації, які підходять більшості бортиків для дитячого ліжечка. Проте, перед тим, як приступити до подібних маніпуляцій, прочитайте ярлички або етикетки від комплекту на випадок, якщо виробник дає інші рекомендації.

Які засоби використовувати

Багато молодих мам задаються питанням, перед тим, як  випрати бортик, щоб не зіпсувати його і не нашкодити малюкові. Звичайно, перше, що спадає на думку, це дитячі пральні порошки, яких безліч в спеціалізованих дитячих магазинах і в звичайних супермаркетах.

Тим не менш, багато з тих, хто випробував такий метод, стверджують, що порошок погано вимивається з наповнювача бортика. Крім того, часто після прання порошком речі починають виділяти його запах, а це зовсім не бажано для дитячих постільних речей.

З цих причин багато батьків вважають за краще прати бортики дитячого ліжечка за допомогою рідких засобів. Якщо важко знайти спеціальний гель для прання, то можна використовувати дитячий шампунь або піну для купання. Такі засоби не викликають алергію і добре вимиваються водою.

Якщо ви віддаєте перевагу ручному пранню, то можна скористатися дитячим милом без парфумерної віддушки. Цей універсальний засіб, напевно, є в кожній родині, де є діти. Воно добре вимиває пил і інші забруднення, добре виполіскується водою і не викликає алергічних реакцій.

Якщо ви перете бортики досить часто, і вони не піддаються сильним забрудненням, то можна обійтися і зовсім без миючих засобів, виправши виріб теплою водою.