Як прати ковдру з верблюжої вовни

У більшості випадків прати ковдру з верблюжої вовни не рекомендується, особливо в машині. Але бувають моменти, коли це зробити просто необхідно. В цій статті розглянемо, як можна випрати виріб і зберегти зовнішній вигляд.
 

Правила успішного прання

Щоб прання пройшло успішно, потрібно керуватися деякими основними порадами:

 1.     Для початку вивчіть всю інформацію, яка вказана на ярличках. Там виробник описує рекомендовану температуру і режим.
 2.     Після прання ретельно просушіть ковдру на батареї або свіжому повітрі.
 3.     Підберіть лагідний засіб для прання. Бажано для вовни або делікатної тканини.
 4.     Перед тим, як закладати ковдру в пральну машину, обов\’язково поверніть полотно у вигляді равлика.

Невеликі і свіжі плями можна спробувати вивести за допомогою мильного розчину. Також в сучасних магазинах побутової хімії можна знайти засоби для «сухого прання». Використовувати його легко:

 1.     розчиняють у воді;
 2.     збивають в густу піну;
 3.     наносять засіб на пляму;
 4.     прибирають сухою тканиною після висихання засобу.

Автоматичне прання

 

 

Якщо вирішили, що впоратися з плямами вручну вам не під силу, то можна випрати постільну білизну в машині. Для таких виробів рекомендовано вибирати два види програми:

 •     ручна;
 •     делікатна.

Виставляйте правильну температуру води, не перевищуючи показник в 30 градусів. Що стосується вибору пральних засобів, то краще вибирати рідкі види. Порошок погано виполіскується і може залишитися в тканині. Внаслідок цього часто виникають серйозні алергічні реакції на шкірі.

Окремо варто сказати про віджимання в машині. Віно повинно бути також делікатним, з маленькими оборотами. Краще досушивать річ в розправленому вигляді, щоб тканина і наповнювач провітрилися.

    Якщо помітили на ковдрі невеликі завитки шерсті — не панікуйте. Це свідчить про те, що постільна білизна виготовлена ​​тільки з натуральної тканини.

Ручне прання

 

 

Все-таки багато виробників не рекомендують прати ковдру з верблюжої вовни в машинці. Справитися зі складними плямами можливо і вручну. Для цього необхідно зробити наступне:

 1.     Наберіть у ванну трохи теплої води.
 2.     Розведіть в ній мильний розчин.
 3.     Покладіть ковдру і дайте їй добре просочитися водою.
 4.     Залиште в замоченому вигляді виріб на одну годину.
 5.     Ретельно прополощіть його від мильного розчину.
 6.     Віджимання має бути легким, без сильних перекручувань матеріалу.

Використовуючи ручний метод прання у вас є більше шансів зберегти ковдру з верблюжої вовни в цілості. І наповнювач при цьому не постраждає.

Як сушити

Важливо не тільки випрати постільну білизну, але і просушити наповнювач. В цьому немає нічого складного. Використовуйте будь-яку горизонтальну площу, наприклад, стіл або сушилку для білизни. Обов\’язково розправте його.

Якщо є можливість, просушіть ковдру на свіжому повітрі. Так швидше з ковдри піде вся волога. Постільна білизна добре провітриться і матиме свіжий аромат.

    Не можна сушити ковдру з верблюжої вовни під відкритими сонячними променями. Вибирайте місце, розташоване в тіні.

Пам\’ятайте, при правильному догляді постільну білизну з верблюжої вовни можна не прати. Вона має властивості самоочищення. Вдавайтеся до таких методів, тільки якщо білизна вже не першої свіжості або сильно забруднене. Також ви завжди можете звернутися в хімчистку. Там завжди допоможуть випрати і видалити плями, зберігши при цьому виріб і його зовнішній вигляд.