Як і чим відбілити пухову хустку-павутинку

Ніжна, немов павутинка, білосніжна пухова хустка з козячого пуху, як це не сумно, з часом починає жовтіти. Не засмучуйтеся і не поспішайте його позбутися, а краще поцікавтеся, як відбілити пухову хустку. Зробити це буде нескладно навіть в домашніх умовах.
 

Відбілювання виробів з козячого пуху

Перш ніж приступити до відбілювання шалі або хустки, уважно їх огляньте. Якщо ваш виріб-павутинка лише злегка потьмянів, то вам може допомогти просте прання, тільки не забувайте при цьому дотримуватися всіх рекомендацій. У тому випадку, коли прання не спроможне повернути колишній вигляд хустці, можна скористатися одним зі спеціальних хімічних препаратів для відбілювання, благо, в магазинах досить великий вибір подібних засобів. Тільки обов\’язково уважно прочитайте інструкцію з використання і ні за яких обставин не перевищуйте дозу. Якщо ж ви не любите зловживати хімією, тоді можете використовувати один з народних способів:

  •     Візьміть ємність місткістю не менше 10 літрів, налийте теплу воду, температура якої не повинна перевищувати + 50 ° C і всипте в неї гидросульфат (2 ст.л.). В отриманому розчині замочіт ваше виріб на 30 хвилин, при цьому регулярно перевертайте. З хусткою слід поводитися дуже обережно, намагаючись не розтягнути. Після закінчення часу його необхідно прополоскати кілька разів. Останнє полоскання має бути в прохолодній воді. Щоб виріб став ще м\’якшим, зробіть оцтовий розчин, додавши дві столові ложки оцту на 10 літрів рідини.
  •     У воді розчиніть п\’ять таблеток гидроперита, додавши сюди ж нашатирний спирт (по чайній ложці на один літр). Ємність найкраще брати невеликих розмірів, щоб шаль не розтяглася. Та й замочувати необхідно саме в металевій посудині. Розчин повинен бути постійно теплим, тому вам доведеться періодично його підігрівати. Тільки будьте уважні, вода ні в якому разі не повинна бути гарячішою 50 ° C. Хустку треба витримати в розчині не менше 10 годин.
  •     У домашніх умовах без перекису водню практично неможливо привести шаль в належний вигляд. Препарат (20 гр) розчиніть у теплій воді і занурте в неї павутинку на 6 годин. Як і в попередній пораді, рідина не повинна охолоджуватись, тому доведеться підтримувати температурний режим, періодично розігріваючи розчин. В кінці процедури виріб слід кілька разів прополоскати, поступово роблячи воду більш прохолодною.
  •     Цей спосіб для більшої результативності бажано використовувати в дуже жаркий день. У 7 літрах рідини слід розчинити гидроперит — 5 таблеток і 20 гр перекису водню. Виріб повинен бути повністю покрито розчином. Миску потрібно виставити на сонце не менше ніж на 30 хвилин. Після закінчення часу шаль прополощіть в оцтовому розчині два-три рази.

Рекомендації по відбілюванню

 

 

Не забувайте, що білосніжного козячого пуху в природі не існує. Зазвичай він має злегка пастельно-бежевий відтінок. Але якщо ви зважилися відбілити його, пам\’ятайте, що дуже легко зіпсувати виріб. Для підстраховки спробуйте відбілити невелику ділянку шалі.

Тепер, знаючи як правильно відбілювати і поводитись з хусткою, під час цієї процедури ви будете впевнені, що вишуканий виріб не постраждає. Стежачи і підтримуючи цей аксесуар в порядку, ви і самі будете виглядати елегантно.