Чому рушники після прання жорсткі і як це виправити

Нові махрові рушники настільки приємні на дотик і м\’які, що укутатись після душа в цю ніжну пухнастість — справжнє блаженство. Але, на жаль, буквально через кілька прань від цієї м\’якості не залишається і сліду, тканина стає жорсткою, не допомагають ні зміна порошку, ні численні полоскання з різними засобами, ні прасування. Чому ж у наших бабусь навіть старі рушники залишалися м\’якими? Можливо вони знали якісь особливі секрети?
 

Чому рушники стають жорсткими

Давайте для початку розберемося з причинами, а потім розглянемо способи, засоби і що можна зробити, як вчинити правильно, щоб їх усунути. Причин, через які махрові рушники втрачають свою первісну м\’якість, кілька:

  •     Водопровідна вода, якою ми користуємося, в тому числі і для прання, не дуже високої якості. Домішки, що містяться в ній, осідають на волокнах тканини, роблячи їх грубішою.
  •     Якість порошку також впливає на властивості тканини. Якщо його частки не розчиняються у воді без залишку, вони також можуть залишитися всередині волокон, дуже погіршуючи їх властивості.
  •     Спосіб прання також має значення. Раніше рушники прали вручну, і вони залишалися м\’якими, оскільки структура їх волокон при цьому способі не порушувалася. Перучи в автоматичних машинах, використовуючи режим більших обертів, ми пошкоджує ворсинки, яким згодом важко відновити свої властивості. До того ж занадто висока температура води також призводить до втрати м\’якості.
  •     Та й самі рушники цілком можуть бути низької якості. Виробники часто з економії при їх виготовленні користуються не найкращими матеріалами, і вже після першого прання такі вироби втрачають свій зовнішній вигляд і початкові властивості.
  •     І, нарешті, від способу сушіння теж багато що залежить. Взимку ми часто сушимо білизну в безпосередній близькості з нагрівальними приладами, а часто і прямо на батареї. Такий спосіб сушіння також не кращим чином позначається на м\’якості рушників.

Як повернути втрачену м\’якість рушникам

 

 

Щоб рушники надовго залишалися ніжними, приємними для шкіри і пухнастими, потрібно доглядати за ними правильно і для цього рекомендуємо скористатися наступними порадами.

  • Якщо проблема полягає в жорсткості води, її можна зробити більш м\’якою, додаючи під час полоскання білизни в воду трохи оцту, робити це потрібно з розрахунку половина склянки на 10 л води. Це лише в разі, якщо ви використовуєте 9% оцет, якщо ж у вас під рукою тільки оцтова есенція, обмежтеся двома-трьома столовими ложками на той же об\’єм води.

  • Також хорошим засобом для полоскання є звичайна кухонна сіль, її можна додавати безпосередньо в секцію для кондиціонера вашої пральної машини, щоб пом\’якшити воду. Перш ніж вивісити рушник сушити, його потрібно гарненько струснути.

    Сіль можна додавати в воду безпосередньо при полосканні, це в разі, якщо ви перете руками або ваша машина не є автоматичною.

  • Сіль може бути змішана і з порошком, що додається для прання. Якщо ви хочете ще більшого ефекту, щоб пом\’якшити воду, використовуйте не звичайну, а морську сіль, в будь-якому випадку білизна вимагає ретельного виполасківанія.

  • Пересушувати махрові випрані речі не рекомендується, краще приступити до прасування, коли вони ще злегка не досохлі. Прасуйте ваші рушники, розігрівши праску до максимальної температури, і регулярно додавайте пар.

  • Спробуйте випрати махрові речі не в машині, а руками. У м\’якій воді рушники краще прати господарським милом, звичайно, якщо дозволяє ступінь забруднення. Потім їх потрібно добре прополоскати, природна м\’якість води позитивно відображається на якості виробів.

Якщо хоча б трохи заглибитися в історію, нашим предкам доводилося прати не тільки без порошку і пральних машин, а й без звичного водопроводу, обходилися річковою, колодязною або джерельною водою. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні можливістю, наприклад, на дачі, спробуйте зробити це і упевнитися на особистому досвіді — прання махрових речей в річці або озері і сушка на сонці зроблять їх пухнастими і ніжними.

При традиційному способі прання додавайте в машину спеціальні кульки, які розпушують речі під час віджиму, і пухнастість ваших рушників посилиться. Можна придбати магнітні кульки для прання, від них ефект буде значно кращим. А можна скористатися і звичайними тенісними кульками.

Сучасним господаркам бракуе часу експериментувати, та й промислові кондиціонери для білизни нам якось ближче і звичніше. У цьому випадку перевагу слід віддавати засобам для полоскання, призначеним для дитячого одягу. Наприклад, після дитячого кондиціонера «Ленор» рушникам навіть прасування не буде потрібно, після віджимання вони і самі по собі стануть пухнастими і м\’якими. Застосування подібних засобів не рятує від ретельного полоскання.

Зробити знову махрові речі пухнастими і приємними можна цілком доступними методами. Ви можете скористатися одним з представлених способів або застосовувати їх чергуючи, головне — домогтися бажаного результату. Нехай ваші рушники завжди залишаються м\’якими і ніжними, даруючи радість і приємні відчуття вам і вашим близьким.