Як правильно прати кашеміровий светер

Кашемірові вироби-це неймовірне поєднання елегантності, тепла і комфорту, але вони досить проблемні в зберіганні та догляді. У цій статті ви дізнаєтеся, як прати кашеміровий светеру в домашніх умовах, також дізнаєтесь кілька секретів про те, як вибрати якісний виріб із кошеміру і зберегти його в такому стані якомога довше.

Ручне прання

Таке прання більш краща для кашемірового трикотажу.  Прати  потрібно після того, як ви надягали виріб 8- 10 разів. Для того щоб випрати його вручну, слід дотримуватися наступних етапів:

    1. Для початку видаліть всі катишки з поверхні за допомогою спеціального гребінця або машинки для видалення і виверніть светр навиворіт.
 
   
    2. Температура води повинна бути в середньому 30 градусів, її потрібно підтримувати під час всього процесу, інакше светер сяде.
   
    3. При пранні найкраще використовувати шампунь, наприклад, дитячий, який потрібно розвести у воді, опустити туди виріб, залишивши не менше, ніж на 10 хвилин.
   
    4. Після цього змінними, обережними і м\’якими рухами стискайте і відпускайте кофту, як губку.
   
    5. Прополощіть виріб, набираючи і зливаючи воду кілька разів, поки вона не стане прозорою.
   
    6. Ні в якому разі не піднімайте мокрий кашемір, зачекайте доки вода збіжить самостійно.
   
    7. Сушити його потрібно в горизонтальному положенні на чистому рушнику, який вбере вологу.
   
    8. Розрівняйте.

    Порада: запам\’ятайте правила трьох «НЕ», яке відноситься до кашемірового виробу: не терти, не стискати, не викручувати!

Щоб випрати кофточку вручну, запасіться часом і силами, так як це досить трудомісткий процес. Тому потрібно дотримуватися всіх тонкощів такої чистки, щоб не накликати зайвих неприємностей і не витратити на їх рішення ще більше часу. Щоб зберегти улюблену річ якомога довше в хорошому стані, не носіть її постійно, давайте їй деякий час відпочити і відновитися.

Для того щоб виріб швидше висох, періодично перевертайте його на сухий рушник. Ні в якому разі не сушіть за допомогою фена або на батареї, так як через високу температуру порушується структура волокон.

Машинне прання

Таким способом теж можна випрати кашемір, ним користуються багато власників пральної машинки. Правда, це необхідно робити строго по інструкції з урахуванням всіх нюансів:

    1. Виставте режим «Делікатний» або «Для вовни».

   
    2. Далі виставляйте температуру на позначку 30- 40 градусів.
   
    3. Завантажуйте засіб для дбайливого прання — дитячий шампунь або спеціальний засіб для кашемірових виробів.
   
    4. Після цього можна запускати машину.
   
    5. Сушити улюблену кофтинку потрібно так само, як і після ручного прання — в горизонтальному положенні на чистому рушник.

    Порада: якщо ви випадково забруднили свою кофточку з кашеміру, промийте це місце холодною водою якомога швидше. Якщо пляма не вимилась, тоді зверніться в хімчистку.

І все ж намагайтеся прати светр не надто часто. Так він довше залишиться в презентабельному вигляді і більше вам прослужить. Але якщо вас мучать сумніви або щось пішло не так — зверніться до професіоналів в перевірену хімчистку, завдяки їх спеціальному обладнанню вони все зроблять якнайкраще.