Як прати боксерські рукавички, щоб прибрати неприємний запах

У людей, що займаються боксом, може з\’явитися з часом питання, як прати боксерські рукавички. Справа в тому, що руки пітніють, всередину потрапляє пил, бактерії. Швидко забруднюється шнурівка або липучки, які стягують внутрішню поверхню руки. Чи можна в цьому випадку прати важливий елемент боксерської екіпіровки?

У чому небезпека намокання

Верхня частина рукавичок зроблена зі шкіри або міцного шкірозамінника. Всередині знаходиться поліуретан, кінський волос, рідше вата. Саме внутрішнє наповнення пом\’якшує удар і робить його менш травматичним, захищаючи кисті рук.

Всі частини рукавичок з\’єднані між собою, утворюючи багатошарову конструкцію. Це ускладнює процес прання. Ви не можете випрати їх в машинці, як тонкі вироби

    Замочувати у воді боксерські рукавички теж не можна. Сирість всередині багатошарової структури надовго затримується, що може привести до утворення грибка, викликати неприємний запах.

Ще одна проблема, яка виникає після прання, пов\’язана зі зміною зовнішнього вигляду спорядження. Шкірозамінник може потріскатися, а натуральна шкіра деформуватися, в деяких випадках порватися.

 

Правила догляду

Щоб не виникло бажання випрати рукавички, треба правильно за ними доглядати і дотримуватися кількох рекомендацій:

  •     Перед тим як надіти рукавички, намотуйте на кисті рук боксерські бинти. Вони будуть вбирати піт, до того ж їх легко випрати і висушити.
  •     Не забувайте діставати екіпіровку з сумки, щоб вона не залежувалася разом з іншими речами, що б не набиралася вологи і не вбирала їх запах.
  •     Після тренувань сушіть рукавички, набивши в них газети або застосовуючи спеціальні сушарки. Можна покласти їх на батарею, якщо вона не сильно гаряча.
  •     Можна використовувати дезодорант, який буде усувати запах поту. Застосовують також антибактеріальний спрей, такий же, як для взуття. Засипають всередину тальк.
  •     Зовні боксерські рукавички протирають вологою губкою. Це усуває пил та інші забруднення. На закінчення їх протирають сухою м\’якою ганчіркою, щоб прибрати зайву вологу і додати блиск.
  •     Якщо присутній сильний запах, візьміть вату, змочіть оцтом і покладіть всередину на кілька годин.
  •     Можна використовувати засоби для догляду за шкірою, але вони повинні швидко вбиратися і не залишати фарбувальних слідів.
 

Іноді люди придумують особливі методи сушки, щоб усунути запах. Наприклад, можна зустріти рекомендацію просушувати рукавички за допомогою фена для волосся. Хтось сушить внутрішню поверхню, застосовуючи сушилку для взуття, а хтось просто вивішує провітрюватися екіпіровку після кожного тренування на свіже повітря.

Є порада запакувати рукавички в поліетиленовий пакет і помістити на ніч в морозильну камеру, потім дістати і провітрити. Протилежний метод — нагрівання в мікрохвильовій печі. Тут важливо вибрати правильний режим, щоб не спалити виріб.

Якщо все-таки прання

Якщо від старих рукавичок дуже сильно і  неприємно пахнуть, і ви не можете цей запах більше терпіти, то спробуйте випрати боксерську екіпіровку. Періть при температурі 40 ° C з невеликим віджиманням, з рідким порошком і кондиціонером, щоб відбити запах. Від вищогї температури  матеріал сяде, і ваше спортивне спорядження зменшиться в розмірах.

Сушіть рукавички ретельно, щоб усередині не залишилося вологи. Можна використовувати фен або сушилку, а також набивати всередину газети, кілька разів змінюючи їх. У будь-якому випадку пранням не можна захоплюватися, оскільки воно не йде боксерським рукавичок на користь.