Поради для сприяння чистоти і порядку в квартирі

Вислів про те, що чисто там, де не смітять, а не там, де прибирають — давно відомий всім і вже набув статусу народної мудрості, хоча хочеться внести в неї доповнення: де чистоту вміють постійно підтримувати. Як же містити квартиру в чистоті, якщо вже через кілька днів від ідеального порядку, наведеного під час генерального прибирання, не залишається і сліду? Так уже склалося історично, що берегинею вогнища, а в нашому випадку — чистоти і порядку — традиційно є жінка. Що ж робити, будемо приводити житло в ідеальний стан, одночасно привчаючи своїх домочадців підтримувати чистоту і порядок в квартирі, не розкидати, де попало свої речі і прибирати за собою, цінуючи результати чужої праці.

Основи підтримки порядку
Є нечисленна категорія людей, заходячи в будинок до яких, завжди дивуєшся панує в квартирі ідеальна чистота. І не тому, що там чекали гостей, просто це пов\’язано з багаторічною звичкою і сформованими сімейними засадами, коли всі члени сім\’ї прибирають за собою, а кожна річ в будинку «знає своє місце». На жаль, більшість з нас до цієї категорії не відноситься, і доводиться з періодичної стабільністю щотижня «генералів», наводячи чистоту у всіх куточках. Чи можна навести порядок раз і назавжди?
У кожній квартирі, як правило, існують так звані «осередки найбільшого безладдя», де швидко накопичується сміття, речі, які знаходяться не на місці і т. д. В основному так буває в передпокої, на кухонних поверхнях, на письмових і комп\’ютерних столах, на кріслах і стільцях. Візьміть за правило собі і намагайтеся привчити членів сім\’ї прибирати за собою відразу.
Визначте, де у вас є такі місця і намагайтеся там наводити порядок кожен день, наприклад, вечорами або вранці. Багато часу це не займе, а вигляд у квартири відразу перетвориться. Вчасно заправити ліжко, прибрати свої речі на місце, зібрати сміття в пакет — ці щоденні нескладні дії займають максимум 5-10 хвилин, а їх ефективність ви побачите відразу.

Чисту підлогу і відсутність пилу на поверхнях надають квартирі охайний і доглянутий вигляд. Якщо щодня підтримувати чистоту, протираючи вологою ганчіркою підлогу в місцях найбільшого скупчення бруду — в кухні і передпокої — вона не буде розноситися по всьому будинку. Така експрес-прибирання займе пару хвилин і позбавить вас від необхідності відмивати брудну підлогу потім.
Щоб в будинку зберігалися чистота і порядок, не буде потрібно багато зусиль. Досить на ходу витерти пил, зібрати і викинути сміття, пройтися по поверхні унітазу йоржиком з миючим засобом, протерти раковину. Головне — такі дії виконувати щодня, хоча вони і не скасовують щотижневого прибирання, але ви незабаром помітите, наскільки стало швидше і простіше наводити порядок.
Якою має бути періодичність прибирання
У кожної господині свій графік прибирання в будинку, але в основному працюють жінки приділяють цьому заняттю суботу, яка часто пов\’язана з наведенням ідеальної чистоти.
 
Якщо ви наводили порядок в квартирі щодня протягом тижня, вам не доведеться весь вихідний день витрачати на прибирання, можна зайнятися і більш приємними речами, провести час з рідними, та й просто відпочити.
Як зробити прибирання простіше
В основному пил накопичується в тих місцях, які менш доступні, наприклад, поверхні на великій висоті. Щоб уникнути зайвого скупчення пилу на меблях, не варто захаращувати квартиру безліччю зайвих шаф. Придбайте місткий і високий шафа-купе, в якому і речей поміститься більше, і обсяг збирання зменшиться. Влітку ми завжди тримаємо вікна і балкон відкритими, тому необхідність у вологому прибиранні з\’являється частіше.
Як проводити вологе прибирання

Вологе прибирання приміщень буде не настільки виснажливої, якщо користуватися миючим пилососом, на миття всіх поверхонь у вас піде не більше півгодини. Грунтовно мити підлогу досить один раз в тиждень, в воду слід додавати спеціальний засіб для підлоги або можна скористатися універсальним для будь-яких поверхонь.
Прибирання кухні та ванної кімнати передбачає використання дезінфікуючих засобів, що знищують шкідливі мікроби і бактерії. Приміщення ванної та туалету необхідно прибирати щодня. Щоденне прибирання допоможе підтримувати у ванній необхідну стерильність.
Кухні, природно, потрібна особлива увага. Посуд слід мити після кожного прийому їжі, а не залишати в раковині. Також під час цього процесу слід пройтися ганчірочкою з миючим засобом по всіх робочих поверхонь, холодильника, електропечі і підвіконню. Якщо ви часто користуєтеся мікрохвильовою піччю, один-два рази на тиждень її теж слід мити. Накип з чайника також слід видаляти періодично, підтримувати його стан, а не від випадку до випадку, коли відмити його стає вже неможливо.
 
Передпокій також вимагає до себе пильної уваги, адже це в деякому роді найголовніша кімната, і саме по ній гості мають уявлення цієї квартири і про господарів.
Щоб розвантажити себе в вихідний день, можна використовувати такий метод, коли щодня приділяється 15-30 хвилин прибирання однієї з зон. Наприклад, в понеділок ви зайнялися розморожуванням холодильника, а у вівторок навели порядок в кухонній шафі. Цей принцип досить ефективний і щодо всієї квартири в цілому: наводячи порядок по черзі в кожній із зон, що вимагають прибирання, ви позбавите себе від неприємних генеральних прибирань. Адже підтримувати чистоту набагато легше і приємніше, ніж до упаду відтирати бруд і збирати розкидані речі по всій квартирі. Підтримувати порядок в передпокої нескладно, оскільки, найчастіше, меблів там небагато. Потрібно лише стежити, щоб там не було зайвих речей і робити вологе прибирання.
З першого погляду здається, що прибираючи щодня, можна весь свій час витратити на наведення чистоти. Але це не так, адже це робити можна «мимохідь», а оскільки у вас постійно порядок і робиться все як би на автопілоті, то і необхідність в глобальному прибиранні, порівнянно зі стихійним лихом, незабаром відпаде. Якщо розібратися, секрет ідеальної чистоти в квартирі складається саме в цьому.